1438 rezultate pentru eticheta

borussia dortmund

Video Bayern - Borussia Dortmund 5-0. Partidă perfectă pentru bavarezi. "Dublă" Lewandowski

lewandowski

Video Freiburg - Bayern 1-1. Bavarezii au pierdut primul loc în clasament

robert-lewandowski

Video Dortmund - Wolfsburg 2-0. Paco Alcacer, două goluri în prelungiri. Borussia, din nou lider în Bundesliga

paco alcacer

Borussia Dortmund a reacționat după ce Jadon Sancho a intrat pe radarul lui Manchester United

Jadon Sancho

El este primul jucător care pleacă de la Liverpool în vară. Bayern și Dortmund, în luptă pentru transfer

naby keita liverpool salah mane

Dortmund cere 115 milioane de euro pentru Sancho şi vrea să aducă în schimb un alt puşti-minune englez

Sancho

Video Hertha - Dortmund 2-3. Succes dramatic pentru Borussia. Gol decisiv în prelungiri

Hertha vs Dortmund

AS anunţă care e noul obiectiv la Real Madrid. Jucătorul poate fi luat cu doar 25 de milioane

Julian Brandt

Bayern și Dortmund, în luptă pentru atacantul de 80 de milioane de euro din Premier League

wilfried zaha

Video Augsburg - Dortmund 2-1. Borussia riscă să fie egalată la puncte de Bayern Munchen

Augsburg vs Dortmund

Marc-Andre ter Stegen vrea un coechipier german la Barcelona: "Ar fi extraordinar"

Marc-Andre ter Stegen

Dortmund - Leverkusen 3-2. Liderul Borussia are din nou trei puncte peste Bayern Munchen

Borussia Dortmund

Video Bayern Munchen - Hertha Berlin 1-0. Bavarezii au egalat la puncte liderul Borussia

bayern-munchen

"L-am văzut! Nu sunt orb!" Super transferul încercat de Klopp la Liverpool s-a soldat cu un eșec total

Stoke City v Liverpool - Capital One Cup Semi Final First Leg

Video Nurnberg - Dortmund 0-0. Liderul pierde teren în fața campioanei en-titre

Nurnberg - Dortmund 0-0

Ofertă din Premier League pentru Jadon Sancho. 80 de milioane de euro pentru noul star al lui Dortmund

Video Tottenham - Borussia Dortmund 3-0. Dezastru pentru oaspeți, în repriza secundă. Englezii, cu un pas în sferturi

tottenham

Jadon Sancho şi-a uitat paşaportul înaintea plecării Borussiei Dortmund spre Anglia

Video Bayern - Schalke 3-1. Bavarezii au profitat de egalul Borussiei și sunt la 5 puncte de lider

Video Borussia Dortmund conducea cu 3-0 în minutul 75, însă finalul a fost de coșmar. Cât s-a terminat partida cu Hoffenheim

borussia

Video Frankfurt - Dortmund 1-1. Borussia, la 7 puncte în fața rivalei Bayern Munchen

marco-reus

Video Borussia Dortmund - Hannover 5-1. Liderul are un avantaj de 9 puncte în fața rivalei Bayern Munchen

mario-gotze

Video Leipzig - Dortmund 0-1. Victorie mare pentru Borussia, care rămâne la 6 puncte în fața lui Bayern

borussia-dortmund

"La Barcelona n-am jucat în 5 meciuri consecutive". Alcacer iese la atac după ce a devenit golgheter la Dortmund

Alcacer Dortmund

Efectul de domino! Cum poate facilita fratele lui Eden Hazard transferul starului lui Chelsea la Real Madrid

Eden Hazard

Dortmund pregăteşte un nou tun. Trei granzi ai Europei se bat pe noua senzaţie a liderului din Germania

Borussia Dortmund v Sport-Club Freiburg - Bundesliga

Video Dusseldorf - Dortmund 2-1. Echipa lui Favre a suferit prima înfrângere în acest sezon de Bundesliga

marco-reus

Premieră în Liga Campionilor: război anglo-german în optimile de finală

Liga Campionilor

Un star de la Dortmund, cotat la 45 de milioane de euro, a bătut palma cu Liverpool

Pulisic gol Dortmund

Video Dortmund - Bremen 2-1. Alcacer a înscris din nou, iar liderul din Bundesliga rămâne neînvins

Marco Reus

Video Monaco - Dortmund 0-2. Nemții au câștigat in extremis grupa

Video Werder Bremen - Bayern Munchen 1-2. Dubla lui Gnabry menține campioana la 9 puncte de liderul Dortmund

Bayern Munchen

Video Borussia Dortmund - Freiburg 2-0. Alcacer, la cota 10. Victorie istorică pentru Lucien Favre

Video VIDEO Borussia Dortmund - Club Brugge 0-0. Singurul meci fără gol marcat din etapa a 5-a

dortmund brugge

Borussia Dortmund e gata să-şi vândă un star pentru 80 de milioane de euro. Condiţia pusă de liderul Bundesligii

Borussia Dortmund v 1. FC Union Berlin - DFB Cup

Se pregătește un super-transfer din România! Jucătorul a ajuns deja la Dortmund

Stahl-probe-la-Dortmund

Dortmund a oferit răspunsul, în urma insistențelor lui Chelsea pentru Pulisic

Pulisic

Declarația care i-a enervat la culme pe fanii lui Bayern Munchen. Ce a spus Arjen Robben despre lupta la titlu

Robben

Chelsea, gata să plătească o sumă imensă pentru un star de la Dortmund

Dortmund - Bayern, derby-ul din Bundesliga, fără presiune pentru Kovac: "Nu o simt, credeți-mă"

niko kovac

Video Atletico Madrid - Borussia Dortmund 2-0. Ce revanșă pentru madrileni!

Atletico Dortmund 2-0

Atletico, probleme severe de lot pentru duelul cu Dortmund. Simeone, fără 5 jucători cruciali

simeone

Video Bayern Munchen - Freiburg 1-1. Bavarezii, la patru puncte în spatele liderului Borussia Dortmund

Video Dortmund - Hertha 2-2. Liderul, egalat din penalty în prelungiri

Dortmund Hertha

Video UEFA Champions League | Dortmund - Atletico 4-0. Cel mai dur eșec al madrilenilor, cu Diego Simeone pe bancă

dortmund

Cedat ușor de Real Madrid, strălucește în Bundesliga. Distincție importantă pentru fotbalistul ignorat de Lopetegui

hakimi

Prețul plătit de Barcelona pentru "o greșeală istorică". Cum au pierdut catalanii o ”mașinărie” de goluri

Paco Alcacer

Dortmund i-a setat prețul lui Sancho. Câți bani vor nemții pe "puștiul-minune" dorit de Chelsea și Juventus

Video În minutul 80, Borussia Dortmund era condusă pe teren propriu cu 2-1. Ce s-a întâmplat până la final e incredibil

Borussia

Video Barcelona s-a despărţit de un super-jucător! Alcacer a marcat 6 goluri în 80 de minute

Juventus, pe urmele a două staruri tinere, de la Manchester City și Borussia Dortmund