2702 rezultate pentru eticheta

champions league

Video Atletico - Barcelona 2-0. Continuă blestemul câştigătoarei UCL. Catalanii, eliminaţi

atleti

Vis spulberat pentru "Ibra"! Echipa ideală care nu a câștigat niciodată UEFA Champions League

Ibrahimovic PSG

Pellegrini: "Putem câştiga Liga Campionilor. E singurul obiectiv în acest final de sezon"

pellegrini-1

Zidane: ”Real Madrid nu ia niciodată în calcul posibilitatea de a nu se califica”

zizou

Carletto sare în ajutorul foștilor elevi: ”Vin să fiu alături de ei la returul cu Wolfsburg”

anjcelotti

Leicester e sigură că va juca în Champions League pentru prima oară în istoria clubului!

leis

Video Guingamp - PSG 0-2. Parizienii câștigă și fără vedete, menajate pentru UCL

lucas mour

Sunt şi veşti bune pentru Real, după eşecul cu Wolfsburg. Benzema va juca în retur

benzema

UEFA a stabilit echipa săptămânii, în UCL. Fără Messi şi Ronaldo. Wolfsburg are 4 jucători

trofeu

Video Teatrul lui Marcelo, ”amendat”: ”Cea mai urâtă simulare din istoria fotbalului?”

marcelo

Trei echipe sunt deja calificate în ediția viitoare a UCL! Două sunt PSG și Bayern

psg bayern

Collina, pus la zid chiar de italieni, după arbitrajele slabe din "sferturile" UCL

torres-1

Luis Enrique: "Sunt încântat să gust din nou victoria! Cu această echipă merg până la capătul lumii"

luis

Video Torres a marcat al 11-lea gol contra Barcelonei, dar a fost eliminat după 10 minute

torres

Simeone merge la victorie pe Camp Nou: "Acesta este rezultatul pe care îl aşteptăm"

diego simeone

Barça n-are voie să fie blaugrana în UCL. Catalanii vor juca în echipamentul de rezervă ”dubla” cu Atleti

barca atleti

UEFA plănuiește schimbări majore în Liga Campionilor!

champions league-1

Barcelonei nu-i priesc duelurile europene cu echipe spaniole. Iar Atletico e piază rea

atletico barca

Video Seara golurilor superbe în Ligă. Cuadrado le-a deschis apetitul starurilor din Barcelona - Arsenal

suarez bun11

Simeone: "Nu exersăm penalty-urile. Nu are sens"

diego

Atletico - PSV, prima dublă din UCL fără gol marcat. "În spatele penalty-ului lui Juanfran e multă muncă"

atleti-1

PSG are 4 jucători în echipa ideală a acestei săptămâni, în UEFA Champions League

zlatan

PSG o ironizează pe Chelsea, după ce a eliminat-o în al doilea an la rând din UCL: ”Ooops...”

psg chelsea

Video Ronaldo a înscris în acest sezon din UCL mai multe goluri decât AS Roma. Topul marcatorilor

000 8L5TO

Navas a urcat pe locul 2 la numărul de minute consecutive fără gol primit în UCL

navas

Cristiano Ronaldo a mai doborât un record în Champions League

ronaldo-4

Di Stefano, desemnat cel mai bun fotbalist din istoria Cupei Campionilor Europeni. Unde sunt Messi și CR7

alfredo di stef

Cum arată golul la care visează Cristiano? "Ar fi ca pe PlayStation"

ronaldo-1

Englezii nu mai vor în Champions League. Discuţii despre înfiinţarea unei noi competiţii

trofeu

Echipa ideală a săptămânii în UEFA Champions League: Barcelona, singura cu trei jucători

barcelona arsenal

a:1:{i:0;s:5:"Video";} PSV - Atletico 0-0. Gazdele au jucat în 10, în repriza secundă. Madrilenii păstrează prima şansă

atleti

Maratonistul Iniesta. "Creierul" Barcelonei a alergat cel mai mult, în meciul cu Arsenal

iniesta

Guardiola: "Puţin îmi pasă de condiţia fizică. Factorul mental e important pentru mine"

pep-2

Pogba, înainte de Juve - Bayern: "Sperăm să îl învingem pe prietenul `Arturito`"

pogba

Alexis Sanchez, înaintea duelului cu fosta echipă: ”Nu regret că am plecat, dar sunt recunoscător Barcelonei”

alexis sanchez

a:1:{i:0;s:16:"Live Video&Score";} HCM Baia Mare - Thuringer 38-27! Calificate în sferturile de finală

bucurie baia mare

a:1:{i:0;s:5:"Video";} AS Roma - Real Madrid 0-2. ”Galacticii”, cu un pas în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

real mad-1

Prandelli: "Nu va fi un miracol dacă Juve trece de Bayern"

cesare

Guardiola și Blanc, singurii care amenință recordul lui Heynckes în Champions League

heynckesguardblanc

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Vedetele lui CSM București și Baia Mare au intrat în TOP 5 goluri din Champions League

Abbingh

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Tătărușanu, meci mare pentru Fiorentina: ”Obiectivul nostru a rămas același”

tatarus

Se desfiinţează Champions League? Granzii Europei vor să evolueze în Superligă

ucl

VIDEO Nordmeccanica Piacenza - Alba Blaj 3-2. Punct mare obţinut în faţa liderului

captura euro volei

VIDEO Ferencvaros - Larvik 30-27. Următorul meci al echipei maghiare, la Baia Mare

capt ferencvaros

VIDEO Lewa vrea să-l ajute pe Guardiola să plece cu trofeul UCL. Ce spune de Real

lew

De cine se teme cel mai mult Petr Cech de la Barca. Nu e niciunul din MSN

cech messi

PSG-Chelsea, "noul Clasico" pe rețelele sociale. Al treilea duel în ultimii 3 ani în UCL

psg chels

Madrilenii sunt realişti după ce au aflat adversara din optimile UCL: "Roma nu va face cadouri"

roma

Ironia sorţii pentru un oficial al lui Arsenal. Mesajul familiei: "Dacă pici cu Barça, să nu mai vii acasă!"

arsenal barcelona

UEFA profită că Platini e suspendat pentru a introduce tehnologia de linia porții la Euro 2016 și în UCL

goal line

Spania, țara cu cele mai multe cluburi în primăvara europeană: toate echipele sale rămân în competiție