248 rezultate pentru eticheta

copa america

Messi acuză arbitrul meciului cu Columbia: ”Mi-a zis că aici e America, nu Europa, și se joacă mai dur”

messi lovit

”Dream Team”-ul sferturilor de finală de la Copa America. Niciun brazilian în echipă

messi mascherano argentina

Declinul continuă! Cupa Confederațiilor din 2017 va fi prima ediție din istorie fără naționala Braziliei!

brazilia

VIDEO Robinho, nemulţumit că a fost schimbat în meciul cu Paraguay. Înlocuitorul său a ratat un penalty

robinho-1

Premieră istorică la Copa America. Antrenorii celor patru semifinaliste vin din aceeaşi ţară

antrenori argentina copa america

VIDEO Sărbătoare tristă pentru Derlis Gonzalez. Unchiul său a murit, după meciul cu Brazilia

derlis gonzalez

VIDEO Brazilia - Paraguay, 1-1 (3-4 d.l.d.). Paraguayenii joacă în semifinale cu Argentina

paraguay bucurie

Reacţia chilienilor în scandalul Jara-Cavani. Au reclamat 7 uruguayeni

cavani jara

VIDEO Se repetă istoria? Ultima oară când a bătut Columbia la 11 m, Argentina a câştigat Copa America

argentina-2

Douglas Costa, la Bayern! Brazilianul, înlocuitor pentru Ribery, care s-ar putea retrage din activitate

douglas costa

VIDEO Argentina - Columbia 0-0, 5-4 la penalty-uri. "Pumele" s-au calificat în semifinalele Copei America

tevez-1

Lucrurile se complică pentru Jara. Mainz vrea să scape de el! VIDEO cu incidentul

jara-simulare

VIDEO Diego Godin cere o pedeapsă dură pentru Jara: "Sper să se acţioneze ca în cazul lui Suarez"

cavani principala

VIDEO Sărbătoare cu incidente după calificarea chilienilor în semifinale

fani chile

VIDEO Jara este expert în provocări. Înaintea lui Cavani, a avut un conflict și cu Suarez

jara-suarez

Tabarez, după incidentele din meciul cu Chile: "Acestea ne lasă cu un gust amar!" VIDEO

OSCAR-TABAREZ

Di Maria rămâne la United. ”Nu așa rezolv eu problemele”. De ce nu poate ajunge la Barcelona

angel di maria

Nu toată lumea regretă absența lui Neymar: "Arătăm din ce în ce mai bine fără el!"

firmino neymar

Tatăl lui Cavani, arestat după un accident rutier. Atacantul ar putea părăsi Copa America

cavani-1

Neymar se apără, după suspendare. Brazilianul a povestit ce s-a întâmplat la vestiare

neymar-5

CONMEBOL nu are bani pentru premiile de la Copa America! De vină e ancheta FBI-ului din fotbal

VIDEO&SONDAJ Trei goluri de poveste în grupele Copei America. Care vi s-a părut cel mai frumos?

nelson valdez

Brazilia e în sferturi la Copa America, dar jucătorii se bat pe banderola de căpitan

thiago silva brazilia venezuela

Argentina a convocat de urgenţă un portar pentru meciurile de la Copa America

agustin-marchesin

Se ştiu sferturile de finală de la Copa America! Argentina - Columbia e capul de afiş. Messi dă piept cu James

james-1

Optimism la Boca Juniors în privinţa lui Tevez: "Cel târziu miercuri va veni anunţul"

tevez boca juniors

Suspendarea lui Neymar, în avantajul Barcelonei. Două treimi din MSN se pot odihni după un sezon extenuant

msn barca

Cum a comentat Messi sancțiunea primită de Neymar la Copa America: ”Competiția a pierdut un superjucător”

messy neymar

VIDEO Jamaicanii s-au certat pentru tricoul lui Leo Messi. Brown s-a mulțumit cu un selfie cu argentinianul

mcanuff brown

Avem deja primul sfert de finală la Copa America! Uruguay a eliminat de patru ori țara gazdă!

uruguay chile

VIDEO Argentina - Jamaica 1-0. Titular în premieră la Copa America 2015, Higuain a adus victoria "pumelor"

higuain-1

Uruguay s-a calificat în sferturile Copei America de pe locul 3 în grupă. Situaţia în celelalte grupe

uruguay

Suspendarea lui Neymar este o pierdere pentru Copa America: "Toată lumea vrea să-l vadă"

dunga neymar

Real Madrid a refuzat o ofertă fabuloasă din Anglia pentru James Rodriguez

james

"Tata" Martino a explicat de ce Argentina nu e la cel mai înalt nivel la Copa America

tata martino

Mascherano îl apără pe Neymar după suspendarea drastică: "Cei talentați nu sunt lăsați să joace"

neymar-4

Intră Higuain și Demichelis, ies Tevez și Otamendi. 11-le cu care ”Tata” Martino vrea să câștige grupa

argentina higuain

VIDEO Copa America s-a încheiat pentru Neymar! Starul Braziliei, suspendat patru etape!

neymar

Messi: ”Aș renunța la toate trofeele câștigate cu Barça pentru a gusta din gloria triumfului în Copa America”

messi-2

VIDEO Lionel Messi, înaintea selecţiei 100 în tricoul Argentinei! "Vreau să câştig Copa America"

lionel messi-2

Brazilienii nu au digerat înfrângerea contra Columbiei: "Toți sunt împotriva noastră!"

Neymar-scandal

VIDEO Nervi întinşi la maxim la finalul meciului dintre Brazilia şi Columbia. Neymar şi Bacca, eliminați

captura-bataie

VIDEO Firmino a ratat cea mai mare ocazie de la Copa America! Şansă uriaşă de egalare pentru Selecao

captura ratare min57

VIDEO Neymar, henț în careul Columbiei. A repetat ”isprava” din finala Champions League

captura neymar

VIDEO Confuzie la Copa America! Arbitrul a acordat un cartonaş galben unui alt columbian, dar a revenit

captura galben

Rivalul lui Messi şi Cristiano Ronaldo? Copa America îl poate lansa pe Neymar spre Balonul de Aur

neymar brazilia

VIDEO Fratele unui fundaș argentinian prezent la Copa America a băgat un arbitru în spital cu un pumn

rocgalia

VIDEO Tata Martino, trimis în tribună. Antrenorul cu cele mai multe eliminări la Copa America

captura tata martino eliminat

VIDEO Paraguay a deschis scorul în meciul cu Jamaica după o mare eroare a lui Kerr