58 rezultate pentru eticheta

cupa germaniei

O echipă de liga a 5-a a ajuns la penalty-uri cu una din prima ligă, iar ce a urmat va rămâne în istoria fotbalului

norvegia

Minunea continuă: Leverkusen a ajuns la doar 3 meciuri de un record absolut în istoria fotbalului!

(SP)GERMANY LEVERKUSEN FOOTBALL GERMAN CUP LEVERKUSEN VS DUSSELDORF

Xabi Alonso are cale liberă spre event cu Leverkusen: situație nemaiîntâlnită în Germania

Bayer 04 Leverkusen v FC Bayern München - Bundesliga

Bayern a fost eliminată din Cupa Germaniei de o echipă din liga a treia, după un gol luat în minutul 90+6

profimedia-0818845017

Starul naționalei Ungariei a primit o amendă mare pentru un gest surprinzător

RB Leipzig, David Szoboszlai

Starul lui Bayern criticat de Thomas Tuchel după eliminarea din Cupa Germaniei: ”Nu ai cum să sari așa!”

Munich, Deutschland. 01st Apr, 2023. coach Thomas TUCHEL (FC Bayern Munich) with Joao CANCELO (FC Bayern Munich) and Jamal MUSIALA (FC Bayern Munich) before substituting, football 1. Bundesliga season 2022/2023, 26.matchday, matchday26, FC Bayern Munich -

Primul “duș rece” pentru Thomas Tuchel! Bayern, eliminată de Freiburg din Cupa Germaniei

Trainer Thomas Tuchel (FCB), team manager, headcoach, coach, sad after a dismissed chance for goal in the match FC BAYER

timo-werner (6)

Meci amânat din nou în Germania, acum din cauza gazonului contaminat. Poliţia face investigaţii

RB Leipzig celebrates winning the DFB Pokal

Foto RB Leipzig a câștigat primul trofeu din istorie. Victorie la loviturile de departajare cu Freiburg

RB Leipzig a sărbătorit cucerirea Cupei Germaniei (18)

Dortmund, eliminată din Cupa Germaniei de St. Pauli, echipă din liga a doua

FC St. Pauli v Borussia Dortmund, DFB-Cup football match, Hamburg, Germany - 18 Jan 2022

Rușine istorică pentru Bayern Munchen! Ce borne negative au atins bavarezii după meciul cu Monchengladbach

profimedia-0640176213

Cupa Germaniei: Monchengladgach - Bayern Munchen 5-0. Eșec rușinos și record negativ după 43 de ani pentru bavarezi

Borussia Mönchengladbach v Bayern München - DFB Cup: Second Round

Bayern Munchen, victorie la scor neverosimil în Cupa Germaniei! Eric Maxim Choupo-Moting a dat patru goluri

Eric Maxim Choupo-Moting și Leroy Sane, în meciul Bremer - Bayern Munchen / Foto: Profimedia

Wolfsburg, exclusă din Cupa Germaniei după ce a efectuat prea multe schimbări!

Preußen Münster v VfL Wolfsburg - DFB Cup: First Round

Borussia Dortmund a câștigat Cupa Germaniei! Victorie categorică în finala cu RB Leipzig

Borussia Dortmund a câștigat Cupa Germaniei / Foto: Profimedia

"Cadou" de adio de la Nagelsmann. Lepzig poate cuceri Cupa Germaniei după golul marcat în minutul 120

profimedia-0608784879

kiel-bayern4

Un club din Germania a vândut peste 72 de mii de bilete la un meci, deși accesul fanilor pe stadion e interzis

dinamo-dresda

Video Choupo-Moting, dublă și penalty obținut la debutul pentru Bayern! Camerunezul îi face concurență lui Lewandowski

1. FC Dueren v FC Bayern Muenchen - DFB Cup: First Round

Bayern a cucerit Cupa Germaniei și a mai doborât un record! Bavarezii sunt gata pentru Champions League

Bayer 04 Leverkusen v FC Bayern Muenchen - DFB Cup Final

Video Thomas Muller, faza zilei în Germania! Ce a făcut după ce a trimis mingea în afara terenului din corner

Haaland este de neoprit! "Mașina de goluri" a Borussiei Dortmund a marcat din nou! Statistici excepționale pentru norvegian

Borussia Dortmund Erling Haaland

Bayern Munchen a realizat un nou "event". A surclasat-o pe Leipzig în finala Cupei Germaniei

Cupa Bayern

Bayern Munchen, meci nebun în Cupa Germaniei înaintea marelui derby cu Borussia Dortmund

Bayern Munchen vs 1. FC Heidenheim

Frankfurt, OUT din Cupa Germaniei! Deținătoarea trofeului, eliminată de o echipă din Liga 4. Emoții și pentru Bayern

Eintracht Frankfurt eliminata din Cupa Germaniei

Bayern a pierdut finala Cupei Germaniei în faţa viitorului antrenor. Primul trofeu al lui Eintracht după 30 de ani

Bayern Muenchen v Eintracht Frankfurt - DFB Cup Final

Nici câștigarea Cupei nu i-a salvat postul. Borussia îl dă afară pe Tuchel

Tuchel

Bayern trece prin cea mai mare criză din mileniul 3: cinci meciuri la rând fără victorie

bayern criza

Foto Aventuri neplăcute pentru Dortmund în Cupă. Meci amânat și autocar blocat în noroi

dortmund lotte

Finalele de Cupă în primele patru întreceri fotbalistice din Europa au avut nevoie de prelungiri

cupe

S-au stabilit semifinalele din Cupa Germaniei. Bayern, victorie la pas în sferturi

bayern

Maxim nu profită de şansele oferite: a ratat un penalty în Cupa Germaniei, dar Stuttgart merge în sferturi

maxim

Maxim a marcat pentru Stuttgart! Șvabii s-au calificat în optimile Cupei Germaniei

alex maxim

VIDEO Bayern este de neoprit în Germania! A 12-a victorie la rând în competițiile interne

Bayern Wolfsburg

Federaţia germană a dat verdictul în "cazul bricheta". Decizie drastică pentru gazde

leipzig

Vidal, primul gol pentru Bayern, în Cupa Germaniei. Hamburg, eliminată de o echipă din liga a patra

vidal penalty

VIDEO Wolfsburg, adversara Borussiei Dortmund în finala Cupei Germaniei

wolfsburg

VIDEO Klopp, ca Mourinho. Singurii antrenori care i-au ”suflat” mai mult de un trofeu lui Guardiola

klopp pep

Bayern şi-a luat gândul de la triplă. Klopp l-a învins pe Guardiola, la penalty-uri! Borussia este în finala Cupei

bucurie bayern-1

Reus s-a rupt iar! Starul lui Dortmund a ieșit accidentat din meciul de Cupă cu Dresda

reus accid

Bayern a câștigat Cupa Germaniei după prelungiri. Guardiola: "Cel mai greu an al carierei mele"