106 rezultate pentru eticheta

dominic thiem

Reacția lui Dominic Thiem după a doua finală consecutivă pierdută la Roland Garros

Thiem

Rafael Nadal a terminat finala de la Roland Garros cu lacrimi în ochi! ”Mi-e greu să explic. E un vis”

rafael-nadal

Nadal - Thiem 6-3, 5-7, 6-1, 6-1. "Regele zgurii" este imbatabil. Al 12-lea trofeu la Roland Garros pentru "Matador"

nadal

"A zis că, atâta timp cât nu zboară lucruri pe teren, e bine!" Djokovic a răbufnit după înfrângerea cu Thiem

novak-djokovic

”Dumnezeule, nu știu cum a reușit asta!”. Cine l-a impresionat pe Darren Cahill, la Roland Garros

darren cahill

Dominic Thiem, în finala de la Roland Garros, după un meci epic cu Novak Djokovic. Urmează duelul cu Nadal

Declarația superbă a lui Rafa Nadal despre Roger Federer: ”Este incredibil cum joacă la 37 de ani!”

Roger Fededer

Primii 4 jucători ai lumii se vor duela în semifinalele de la Roland Garros. Djokovic, victorie clară cu Zverev

Mutua Madrid Open - Day Six

Dominic Thiem s-a calificat în semifinalele turneului de la Roland Garros

thiem

"Încă nu am primit acele scuze!" Dominic Thiem, o nouă reacție după scandalul provocat de Serena Williams

Thiem, replică necruţătoare pentru Serena Williams. Ce a spus, după incidentul de sâmbătă

thiem

Video Serena Williams a provocat un scandal uriaș la Roland Garros. ”Ce dracu? Cred că e o glumă”. Dominic Thiem și-a ieșit din minți

Novak Djokovic, calificare fără emoţii în turul 3 de la Roland Garros. Victorii şi pentru Zverev şi Thiem

Novak Djokovic

Video Roger Federer a fost eliminat la Madrid după ce a avut 2 mingi de meci. Thiem va evolua cu Djokovic în semifinale

fedr

Video Dominic Thiem a câştigat turneul de la Barcelona. Victorie fără emoţii cu Medvedev

thiem barcelona 2019

Surpriză la Indian Wells. Thiem îl învinge în finală pe Federer și câștigă cel mai important trofeu al carierei

federer thiem

Video Roger Federer - Dominic Thiem, finala de la Indian Wells

collage

Milos Raonic a ajuns în careul de aşi la Indian Wells. Cu cine se va lupta pentru un loc în marea finală

milos raonic

Roger Federer, prima victorie la Turneul Campionilor 2018. Anderson are două succese în Grupa Hewitt

Nitto ATP World Tour Finals - Day One

Video Surpriză de proporții la Turneul Campionilor. Nishikori l-a învins pe Federer. Anderson a câștigat primul meci

Turneul Campionilor

Video Roger Federer s-a calificat în sferturi, la Paris. Turneul e ÎN DIRECT la Digi Sport

Roger Federer

Gestul inedit pe care mama lui Dominic Thiem l-a făcut după ce fiul ei a pierdut dramatic în fața lui Rafael Nadal

Nadal si Theim la US Open

Reverența lui Nadal în fața austriacului Theim, după meciul de poveste de la US Open

2018 US Open - Day 9

Nadal, în semifinalele US Open, după un meci maraton de aproape 5 ore. Set pierdut la zero de numărul 1 ATP

Thiem confirmă la Hamburg. E favorit la trofeu!

thiem

Thiem, despre cele 11 titluri ale lui Rafa, la Paris: "Aveam 11 ani când tu câștigai prima dată"

Nadal si Thiem

Thiem, primul finalist de la Roland Garros. Austriacul i-a oprit ascensiunea revelaţiei Cecchinato

Thiem

Un nou duel între vârfurile noii generaţii din tenisul masculin. Zverev şi Thiem se întâlnesc în sferturi la RG

Mutua Madrid Open - Day Nine

Thiem a câştigat trofeul la Lyon după o revenire spectaculoasă în finală

Thiem

Video Învins de Fognini la Roma, Dominic Thiem s-a răzbunat pe rachetă

captura thiem

Video Alexander Zverev câștigă Mastersul de la Madrid! Ce record a bifat neamțul

zverev

Video Cine îl mai opreşte pe Nadal? Urmează Thiem, în sferturi, la Madrid

Rafael Nadal

Cine îl mai oprește pe Nadal? Rafa l-a ”strivit” pe Thiem și e în semifinale la Monte Carlo

Dominic Thiem este al patrulea jucător care s-a calificat la Turneul Campionilor

thiem turneul campionilor

Del Potro, una dintre cele mai spectaculoase reveniri din istorie. E în sferturi, după două mingi de meci salvate

delpotro

Video Victorie în două seturi pentru Dominic Thiem, în primul său meci pe iarbă din 2017

thiem halle

S-a stabilit "careul de ași" de la Roland Garros. A 5-a semifinală consecutivă pentru Murray

andy murray

Înfrângere grea pentru Djokovic în sferturile de la Roland Garros. Thiem l-a umilit, iar Nadal i-a ”furat” locul 2 ATP

djokovic

Video Invincibil! Nadal a câștigat al 30-lea Masters din carieră și rămâne neînvins pe zgură în 2017

rafael nadal trofeu madrid

Video Nadal, regele Barcelonei. După o finală perfectă, Rafa a câștigat pentru a 10-a oară trofeul