Noi teste pentru Simona! O vor ajuta să fie în formă maximă înainte de Australian Open

Halep i-a propus lui Copil să facă pereche cu ea la dublu. Ce răspuns a primit numărul 4 WTA

Schimbare de planuri. Halep nu va aştepta să se refacă: februarie, o lună aglomerată

Ţine alibiul accidentării? Zhang luase două seturi din 30 la Grand Slam-uri

sh

Halep a plecat de la Australian Open, acum riscă să părăsească podiumul WTA

halep australian open 2

După 37 de ani, tot o sportivă din România! Record nedorit, egalat de Simona Halep

Alexandra Dulgheru s-a calificat în premieră în turul al doilea la Australian Open

dulgheru-2

Halep, vedetă pe site-ul oficial al Australian Open. Ultimele impresii, înainte de debut

halep2

Halep, convinsă că a sosit momentul să o învingă pe Serena: ”Nu mai e ca la 25 de ani”

simona halep serena williams

Halep e văzută cu a treia şansă la Melbourne. O sportivă din afara top 10 e a doua favorită

halep bun 12

Halep are traseu uşor la Melbourne, însă e "încolţită". Trei alte jucătoare speră la locul doi

halep1

Halep, traseu excelent la Australian Open. Serena şi Sharapova, pe aceeași parte de tablou

collage ao

Jucătoarele noastre de top se pregătesc de primul Grand Slam. La ce turnee participă

simona halep-5

Simona Halep staţionează pe 3 în ierarhia mondială. Cea mai bună clasare a carierei pentru Irina Begu

halep2

Simona Halep poate deveni prima româncă prezentă în semifinale la Melbourne

halep clasament

Simona Halep a fost eliminată în sferturi la Australian Open, după 4-6, 0-6 cu Makarova

simona makarova2

VIDEO Simona Halep n-a pierdut încă set la Melbourne. "În fiecare zi vreau să fiu mai bună!"

simona halep conferinta australian

Halep va juca în sferturi cu Makarova. Begu a învins-o la Moscova VIDEO cu rezumatul

begu moscova

Halep este sigură că rămâne pe podiumul mondial după Australian Open. Cum poate ajunge pe locul 1 WTA

Halep, după calificarea în sferturi la Melbourne: "Am jucat cel mai bun tenis!"

Halep bucurie

Halep nu a câștigat niciun set cu Wickmayer, în cele 3 meciuri disputate. "Acum e altceva, voi fi agresivă"

Simona Halep s-a calificat în optimi la Australian Open! Victorie în două seturi şi cu Bethanie Mattek-Sands

victorie mattek sands halep

Jocul Simonei, lăudat de Mats Wilander: ”Pot spune că Halep e un Djokovic feminin”

simona halep tenis racheta

Halep, avertizată de următoarea adversară: "Va fi o partidă echilibrată. Am un început de an bun"

gajdosova

Simona Halep a câștigat primul meci la ediția 2015 de la Australian Open! Victorie în două seturi cu Knapp

halep victorie

Halep debutează la AO contra celei care, în 2014, a fost la un pas s-o elimine pe Sharapova

simona halep-4

Englezii, despre abandonurile Simonei: "Are o istorie a retragerilor înainte de un Grand Slam"

simona haleapa

Australienii o văd pe Simona Halep câştigătoare a unui turneu de Mare Şlem

halep3

VIDEO Halep a sosit în țară: "Împotriva Sharapovei nu aveam așa mari emoții"

halep ciment albastru

Simona Halep, eliminată în sferturile de finală de la A.O.

halep eliminata

Cibulkova are palmares bun în fața lui Halep. Prezentarea următoarei adversare

dominika cibulkova

FOTO Imaginile victoriei Simonei Halep contra Jelenei Jankovic, la Australian Open

halep prima

simona halep

Halep: "Am început nervoasă meciul, dar am jucat la cel mai înalt nivel în setul 3"

simona halep australian open 2014

Simona Halep a învins-o pe Jankovic la Australian Open şi e în premieră în sferturile unui turneu de Grand Slam

simona halep jankovic australian

Simona Halep s-a calificat în optimi la Melbourne și e aproape sigur în TOP 10

simona halep aus open

Simona Halep s-a calificat în turul III la Australian Open și se apropie de Top 10 WTA

Ruxandra Dragomir o laudă și ea pe Halep: "Merită un turneu de Grand Slam"