2021 Porsche Tennis Grand Prix Qualifications Day 2 - 18 Apr 2021

Australian Open Tennis, Day Eleven, Melbourne Park, Australia - 30 Jan 2020

Goerges - Halep

Simona Halep şi Julia Goerges, învinse categoric în primul tur de la Dubai

simona-halep

Simona Halep va juca şi la dublu la Dubai. Cu cine va face pereche şi ce adversare vor avea

2020 Australian Open - Day 10

Video Sorana Cîrstea - Julia Goerges 6-4, 4-6, 4-6. Românca, eliminată în optimi la Luxemburg, după un meci aprig disputat

Cirstea

Derapaj incredibil. Ce a putut să spună despre Julia Goerges antrenorul unei adversare, chiar pe terenul de tenis

tenis

Video Zgura de la Charleston le face probleme favoritelor. Goerges a fost eliminată, Sabalenka a câştigat cu emoţii

Miami Open 2019 - Day 6

Simona Halep Miami | Cum au ajuns Halep şi Goerges să evolueze împreună în proba de dublu

halep goerges1

Video Simona Halep, lider în topul celor mai frumoase puncte câștigate la Doha. TOP 10 lovituri

halep2

"A murit de două ori". Reacţiile presei internaţionale după calificarea Simonei Halep în semifinalele de la Doha

Simona Halep

Video Reacție nervoasă a Simonei Halep, în setul al doilea al partidei cu Goerges

halep da cu racheta

Video Simona Halep - Julia Goerges 7-6, 7-6. Calificare entuziasmantă a româncei. Duel cu Svitolina în semifinale la Doha

simona halep julia goerges

Video Simona Halep - Julia Goerges | Punctul zilei, la Doha! Adversara a aplaudat lovitura perfectă a Simonei

colaj halep goerges aplauda

Video Simona Halep - Julia Goerges | Românca și-a lăsat adversara cu gura căscată. Lovitură spectaculoasă a Simonei

halep bucurie

"Pe bune, nu-mi place, nu îmi mai spuneţi aşa!". Cu ce poreclă s-a ales Goerges, adversara Simonei Halep, din cauza modului în care arată

goerges deschidere

Simona Halep o va întâlni pe Julia Goerges, în sferturile turneului de la Doha. Meciul e joi, la Digi Sport 1

Julia Goerges

Surprize la Australian Open 2019. Lista jucătoarelor eliminate încă din primul tur

australian open 2019

Ce mesaj le-a transmis Bianca Andreescu fanilor din România, după finala pierdută la Auckland

bianca andreescu

Video Emoții cu Bianca Andreescu, la Auckland! După un set de vis, sportiva a avut nevoie de intervenția doctorilor

Bianca Andreescu medic ingrijiri

Mihaela Buzărnescu, rezervă la mini-Turneul Campioanelor. Românca este principala favorită la dublu

Mihaela Buzarnescu

Video Julia Goerges a cucerit al şaselea trofeu WTA din carieră

Video Garbine Muguruza, start lansat în Luxemburg. Turneul e ÎN DIRECT la Digi Sport

muguruza

Video Makarova s-a calificat în sferturi la New Haven. Turneul este ÎN DIRECT la Digi Sport

makarova

Irina Bara va întâlni câștigătoarea de la București în optimi, la Moscova. Meciul va fi ÎN DIRECT la Digi Sport

Irina Bara

Wimbledon 2018 | Momentul anului în tenis: i-a cerut scuze la fileu, după ce a învins-o

Day Eight: The Championships - Wimbledon 2018

Serena Williams, în semifinale la Wimbledon, la zece luni după ce a născut

Video Kiki Bertens a cucerit al cincilea trofeu din carieră după o zi epuizantă, cu două meciuri

Bertens

Se știu sfert-finalistele la St. Petersburg. Turneul e ÎN DIRECT la Digi Sport. Programul transmisiunilor

mladenovic

Video Goerges este de neoprit. Al treilea trofeu consecutiv şi a 14-a victorie la rând pentru germancă

Goerges a cucerit la Zhuhai al patrulea trofeu WTA din carieră

goerges zhuhai trophy

Goerges şi Vandeweghe vor juca finala de la WTA Elite Trophy după victorii identice în semifinale

goerges

Irina Begu va redeveni a doua jucătoare a României, după parcursul impresionant de la BRD Bucharest Open

irina begu-2

Video "Dublă" istorică pentru Irina Begu, la BRD Bucharest Open. După titlul la simplu, a câştigat şi la dublu

irina set 1

Ana Bogdan, mulțumită de performanța de la București: ”A fost extraordinar”

bogdan goerges

Video Favoritele de la BRD Bucharest Open, calificări fără emoţii în sferturile de finală

sevastova brd

Video Sevastova a câștigat primul turneu WTA după o pauză de șapte ani

sevastova-1

Video Julia Goerges, în fața primului titlu din ultimii șase ani

goerges

Video Knapp și-a aflat adversara. S-au stabilit meciurile din ”sferturile” turneului de la Bastad

goerges

Video Exclusiv Halep nu se consideră favorită cu Watson: "Nu pot spune despre tablou că e favorabil"

halep watson

simona5 1

Cine este Germania, adversara României în barajul pentru Grupa Mondială I a Fed Cup

germania fed cup

Danka Kovinic, calificată cu emoții în sferturile turneului BRD Bucharest Open

danka kovinic

Sorana Cîrstea a început cu dreptul: s-a calificat în turul doi al turneului de la Tokyo