Lewis Hamilton s-a impus în Marele Premiu de F1 al SUA. Clasamentele generale

rosberg hamilton

Hamilton și Rosberg au adus tuturor membrilor echipei Mercedes câte 10.000 €

Hamilton a câștigat MP al Rusiei și și-a mărit avansul în clasamentul general

hamilton f1

Hamilton, al 7-lea pole al sezonului! Mercedes pregătește șampania. Grila de start de la Soci

hamilton1

Lewis Hamilton s-a impus în MP al Spaniei și a ajuns la patru victorii consecutive

hamilton mp spania

Hamilton, cel mai rapid în antrenamente la Barcelona. Sutil n-a mâncat două zile

hamilton

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Chinei. A treia victorie consecutivă a britanicului

Lewis Hamilton va pleca din pole position în MP de Formula 1 al Chinei

hamilton

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Malaeziei

hamilton-1

Hamilton va pleca din pole position la MP al Malayeziei. Bottas, penalizat cu 3 locuri

hamilton

Lewis Hamilton a lovit noul său Mercedes, în prima zi de teste din 2014

hamilton1

Hamilton vs. Vettel: "Gata, a câștigat titlul! Îmi amintește de perioada lui Schumacher"

hamilton vettel

VIDEO Coreea de Sud: Hamilton, cel mai rapid în primele două antrenamente

hamilton.lewis

VIDEO Sebastian Vettel e de neoprit! A câștigat Marele Premiu al Italiei și e aproape de un nou titlu mondial

vettel campion monza

VIDEO Vettel a câștigat la Spa! Liderul se distanțează în clasament. Pe podium au urcat Alonso și Hamilton

vettel finish

VIDEO Hamilton, victorie la Hungaroring! Raikkonen a urcat pe locul 2 la general

hamilton finish

VIDEO Victorie în premieră pentru Vettel, la Nurburgring!

vettel.MP Germania

VIDEO Lewis Hamilton, cel mai rapid la primele antrenamente de la Nurburgring

hamilton antrenamente

VIDEO Cauzele exploziilor de la Silverstone: pneuri puse incorect şi presiunea scăzută

captura formula 1 explozie cauciuc

Hamilton, revoltat din cauza pneurilor: "E inacceptabil, ne riscăm viețile!"

hamilton silverstone

Mercedes AMG, sancţionată după testul secret al pneurilor

Hamilton: "Am terminat în spatele lui Alonso, dar recunosc că a fost fair-play!"

Explicație surprinzătoare a lipsei de formă a lui Lewis Hamilton. "Parcă e vedetă hip-hop!"

VIDEO Rosberg a câștigat cursa de la Monaco! Podium completat de Red Bull

rosberg victorie

VIDEO Vettel a câștigat la pas în Bahrain și este lider în clasamentul general

vettel red bull

VIDEO Hamilton, penalizat cu cinci locuri pe grila de start, încă dinaintea calificărilor

lewishamilton

8 câştigători în 10 ediţii în MP al Chinei. Doar Hamilton şi Alonso au triumfat de două ori

hamilton mercedes

VIDEO Fernando Alonso a câștigat MP de F1 al Chinei

alonso

VIDEO Pole position pentru Hamilton! Grila de start la MP al Chinei

hamilton

O nouă stea începe să strălucească la McLaren. "Suntem binecuvântați"

sergio perez sepang

VIDEO Hamilton, stânjenit de locul trei obținut la Sepang

hamilton trofeu

VIDEO Puterea obișnuinței: Hamilton a intrat la boxe la standul fostei sale echipe!

hamilton greseste boxa

Hamilton, primul record în 2013. A stabilit cel mai rapid timp al testelor din Spania

mcclaren hamilton

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în ultimele teste înaintea noului sezon

hamilton.barcelona.teste

Speranțe mici la Mercedes. Hamilton: "Nu putem câștiga! Luptăm doar pentru puncte"

mercedes hamilton

Hamilton, mai rapid ca Vettel în curse cu turisme

vettel hamilton AFP

Lewis Hamilton s-a izbit de parapet, în chiar prima zi de teste cu Mercedes

hamilton parapet

Fernando Alonso îl laudă pe Hamilton: “Este cel mai puternic pilot din Formula 1!”

hamilton.alonso

Hamilton își descurajează fanii: "Vettel este favorit și în 2013"

hamilton01

VIDEO Vettel este pentru a treia oară campion mondial! Button a câștigat cursa, iar Alonso a venit pe doi!

vettel-afp-6701

Lewis Hamilton pleacă fără regrete la Mercedes GP: "Sunt fericit cu decizia mea. Dau totul în ultimele curse"

hamilton

VIDEO Kimi Raikkonen a câștigat la Abu Dhabi! E primul succes al finlandezului de la revenire

podiummmm

VIDEO Lewis Hamilton va pleca primul duminică, în Marele Premiu de F1 al Emiratelor Arabe Unite

hamilton.abu.dhabi

Lewis Hamilton a avut o cursă dezastruoasă în Coreea de Sud, dar nu abandonează lupta la titlu

hamilton01

Lewis Hamilton își acuză mecanicii pentru o "eroare tehnică uriașă"

foto dailymail

Hamilton a semnat cu Mercedes

VIDEO Hamilton a plecat din pole, dar a abandonat în turul 23. Marele Premiu din Singapore a fost câştigat de Vettel

vettel-1

Fernando Alonso analizează lupta la titlu: "Doar Hamilton e capabil să câștige cu o mașină mai slabă"