Francezii dezmint că Barcelona ar putea juca în Ligue 1: ”Aceasta este o afacere internă a Spaniei”

ligue 1 barcelona

FC Barcelona este aşteptată în Ligue 1. Declaraţia pe care a făcut-o premierul francez

barcelona independenta ligue1

VIDEO Victorie istorică în Franța! Gazelec Ajaccio a reușit primul succes din existență în Ligue 1

gazelec

VIDEO Verratti a înscris un super gol duminică seară, cu Saint-Etienne. Din păcate, în propria-i poartă

verratti

VIDEO PSG - Saint Etienne 4-1. Campioana are 7 puncte avans în clasament

psg

VIDEO Reims - Monaco 0-1. Meci decis în 11 minute. Devaux a primit două ”galbene” în 7 minute!

reims monaco

Juventus vrea să-l readucă pe Lavezzi în Italia. Planul bianconerilor pentru transferul argentinianului

lavezzi

VIDEO Caen - Nantes 0-2. ”Canarii”, la a cincea victorie a sezonului în Ligue 1

caen nantes

AS Monaco - Olympique Lyon 1-1. Rafael, la primul său gol în Ligue 1, și-a salvat echipa

rafael lyon

Martial, jucătorul lunii în EPL, le aduce încă bani fostelor echipe. Monaco-Lyon, azi la Digi Sport

martial monaco

PSG - Olympique Marseille 2-1. Parizienii și-au consolidat locul de lider în Ligue 1

psg marseille

VIDEO Nice-Nantes 2-2. Meciul a fost întrerupt după pauză din cauza ploii!

nice ben arfa

VIDEO Lille - Nantes 0-1. Victorie după 11 ani pentru "canari"

captura bucurie nantes

VIDEO Ibrahimovic are şansa de a deveni cel mai bun marcator din istoria lui PSG: "Merită să mă detroneze"

ibra record psg

VIDEO Montpellier - Monaco 2-3. Oaspeţii au revenit de la 0-2. Gazdele rămân fără victorie, în Ligue 1

monaco

VIDEO Olympique Lyon - Bastia 2-0. Gol la prima titularizare pentru Kalulu. Oaspeţii, o repriză în 10

lyon

VIDEO OM - Lyon 1-1. Prima remiză a sezonului pentru gazde, care au jucat o repriză în inferioritate numerică

marseille lyon

VIDEO Reims - PSG 1-1. Cavani a evitat prima înfrângere a campioanei în acest sezon al Ligue 1

cavani r

VIDEO Blanc a mers pe mâna lui Kevin Trapp şi în UCL, în ciuda erorilor uriașe din meciul cu Bordeaux

trapp

Două echipe au rămas fără gol primit, în primele 5 campionate. Record negativ pentru Chelsea

navas

VIDEO Portarul Enyeama a primit cadoul perfect: reacţie incredibilă a fanilor lui Lille

enyeama

Jucătorul de 80 de milioane, cel mai scump tânăr din istorie, a jucat doar 8 meciuri întregi în carieră!

mat

Anthony Martial, cel mai scump jucător sub 20 de ani din istorie. 4 din Top 5 au ajuns la Manchester United

martial-1

VIDEO Caen - Lyon 0-4. Primul hat-trick din carieră pentru Nabil Fekir

nabil fekir

VIDEO AS Monaco - PSG 0-3. "Dublă" a lui Cavani și gol Lavezzi. Victorie după 8 ani

psg meci

VIDEO Guingamp - Marseille 2-0. Prima victorie a bretonilor, după opt înfrângeri la rând, în fața lui OM

guingamp

OFICIAL Fabio Coentrao pleacă de la Real Madrid. Portughezul a fost împrumutat în Franţa

coentrao

Lavezzi are şanse mari să revină în Italia. Agentul argentinianului este la Milano şi negociază cu Inter

lavezzi

VIDEO Moment bizar la Lille-Bordeaux. Un jucător e eliminat, deși a primit doar un galben!

pallois

VIDEO Lille - Bordeaux 0-0. Ambele echipe rămân fără victorie în acest sezon din Ligue 1

lille bordeaux

VIDEO Lyon-Rennes 1-2. Oaspeții, la prima victorie pe Gerland din 2011 încoace!

lyon

VIDEO Montpellier - PSG 0-1. Campioana are punctaj maxim după primele 3 etape

psg

VIDEO Reims - Marseille 1-0. Înlocuitorul lui Marcelo Bielsa a debutat cu stângul

marseille reims

VIDEO Şut, bară, şut, paradă, cap, reflex uimitor, bară! Lyon a ratat cea mai mare ocazie din weekend

ratare lyon

VIDEO Lyon-Lorient 0-0. Elevii lui Fournier au început campionatul cu o remiză

rafel

Conducerea lui Olympique Marseille îl acuză pe Bielsa: ”A pus interesele personale deasupra clubului”

bielsa mars

VIDEO Marseille-Caen 0-1, prima mare surpriză din Ligue 1. Bielsa a demisionat după meci

bielsa

Ligue 1, la debut: cine o va opri pe Paris Saint-Germain?

psg-1

Primele declaraţii ale lui Di Maria: "Sunt fericit! Vreau să ajut PSG să treacă de sferturile UCL"

angel di maria

Zlatan ratează debutul sezonului în Ligue 1. Suedezul s-a accidentat în meciul din Supercupă

zlatan ibra

PSG a câștigat Supercupa Franței. Partida cu Lyon s-a decis în primele 17 minute

psg lyon

Acord PSG-Man. United pentru transferul lui Di Maria. S-ar putea alătura noilor colegi duminică

di maria1

Bastia rămâne în Ligue 1. Corsicanii au câştigat la apel, după ce şi-au rezolvat problemele financiare

bastia

Pierderi imense pentru cluburile din Ligue 1 în sezonul trecut

ibrahimovic-2

George Puşcaş, sfătuit să meargă la Nantes: "Ar fi o alegere excelentă cu un an înainte de Euro"

george puscas nantes

Viitorul lui Sirigu la PSG este incert, după transferul lui Trapp. Italianul poate reveni în Serie A

sirigu

Florentino Perez, dispus să renunţe la Ronaldo. A negociat cu şefii lui PSG vânzarea portughezului

ronaldo psg

Ligue 1 a cheltuit cel mai puţin dintre campionatele de elită. Top 5 achiziţii ale verii

psg

Fosta echipă a lui Keșeru, retrogradată în liga secundă, deși a terminat pe locul 12!