14 rezultate pentru eticheta

nairo quintana

Fernando Gaviria a câștigat prima etapă din Turul Franței. Froome a căzut, Quintana a avut și el probleme

turul frantei

Pinot a câștigat ultima etapă montană din Giro! Quintana a rămas în roz înaintea contratimpului final

pinot giro

Nairo Quintana a confirmat că va încerca să facă ”dubla” Giro - Tour în 2017

Columbianul Nairo Quintana a câştigat Turul Spaniei

quintana

Magnus Cort Nielsen, învingător în etapa a 18-a din Turul Spaniei. Quintana, lider la general

Magnus Cort Nielsen

Mathias Frank a câştigat etapa a 17-a din Turului Spaniei, Quintana în continuare lider

Mathias Frank

Luxemburghezul Drucker a câştigat etapa a 16-a din Turul Spaniei. Quintana rămâne lider

Jean-Pierre Drucker

Olandezul Robert Gesink a câştigat etapa regină a Turului Spaniei

robert gesink

Quintana şi-a surclasat rivalii pe legendara Lagos de Covadonga! Froome a recuperat miraculos

narior

Nairo Quintana a abandonat în Vuelta, după a doua căzătură în tot atâtea zile

contador Nairo Quintana

Ziua columbienilor în Vuelta: Anacona, victorie de etapă, Quintana, tricou roşu

ciclism vuelta

Clasat al doilea în 2013, Nairo Quintana nu va participa la ediția 2014 a Marii Bucle

Chris Froome a câștigat Turul Franței! Nairo Quintana s-a impus în penultima etapă

froome quintana

Quintana câștigă cea mai grea etapă din Criterium du Dauphine. Wiggins rămâne lider