367 rezultate pentru eticheta

polonia

Video Cum l-a convins Ronaldo pe Moutinho să execute penalty-ul: "Fii tare! Totul e în mâinile Domnului"

cr penaltyuri

Lewandowski: "Am avut mai puţin noroc decât în meciul cu Elveţia. Am fi putut mai mult"

lewa

Predare de ștafetă? Renato Sanches i-a ”răpit” lui CR7 un record istoric la Euro, la exact 12 ani distanță

renato sanches

Polonia, eliminată chiar dacă nu a fost condusă nicio secundă la Euro. Doar 3 echipe au mai pățit asta

polonialewa

8 amicale pentru Viitorul în Polonia şi Austria

viitorul

Video Elveţia - Polonia 1-1 (4-5 d.l.d.). Polonezii, primii calificați în sferturi, cu mari emoții

polonia

Lewandowski a dezamăgit la Euro. Starulul Poloniei nu are niciun șut pe poartă în faza grupelor

lewandowski

Incidente la Marsilia, înaintea meciului Ucraina - Polonia. Poliţia a arestat 4 persoane

marsilia ucraina polonia

Video Ucraina - Polonia 0-1. Polonezii s-au calificat în optimi de pe locul 2 în grupa C

polonia victorie

Ucraina, prima echipă eliminată de la Euro 2016, după ce s-a jucat fix jumătate din faza grupelor

ukr 1

Video Un altfel de duel al fanilor: polonezii şi nord-irlandezii au făcut spectacol la Nisa

duelul fanilor

Haţegan a debutat la Euro, în Polonia - Irlanda de Nord. Decizii discutabile ale românului

penalty polonia

Video Se poate și așa! Nu toți fanii se bat la Euro: croații s-au distrat cu turcii, italienii au petrecut cu belgienii

tturicro

Video Polonia - Irlanda de Nord 1-0. Polonezii au obţinut prima victorie din istorie la Euro

gol milik

Video Exclusiv Chinurile lui Szukala! Fostul stelist e out din lotul polonezilor pentru Euro 2016

szukala

România a căzut trei locuri în clasamentul FIFA. Argentina își recucerește prima poziție

romania D

Golgheterul Ligii 1, dorit de vicecampioana Poloniei. ”Avem oferte, au fost discuții”

ioan hora

VIDEO Selecționerul Tomas Ryde le promite românilor medalia de bronz la CM: ”Soarele a răsărit și azi”

ryde

VIDEO Lewandowski a egalat recordul de goluri marcate într-o singură campanie de calificare la CE

lewa-1

VIDEO Lewandowski, de neoprit! Polonezul a marcat de 14 ori în ultimele 5 partide!

lewa

VIDEO Viitorul a plecat în cantonament, în Polonia, cu gândul la noul sezon: ”Vrem un loc în primele 6”

viitorul d

Revanșa outsiderilor! Doar 4 din cei 9 lideri ai grupelor din preliminariile pentru CE 2016 au fost la Euro 2012

ronald-1

Echipa unei localităţi cu doar 750 de locuitori face istorie în Europa. A promovat în prima ligă din Polonia

Nieciecza1

România - Polonia 24-19. OUT de la CE, deși fetele lui Tadici au obținut a doua victorie la rând. Cristina Neagu, 9 goluri!

cristina neagu fetele romania

VIDEO Georgia - Polonia 0-4. Szukala a fost titular, Chanturia a intrat după pauză

polonia

Gibraltar, noua cenușăreasă a fotbalului european. A detronat-o pe San Marino!

gibra

Din rai în infern în trei luni. Primele 3 echipe clasate la CM 2014 au pierdut în doar două zile, la același scor

trei primele mondiale

VIDEO Polonia-Germania 2-0. Record întrerupt și prima victorie din istorie a polonezilor contra nemților

poloni

VIDEO Steliștii n-au vacanță! 10 din 11 titulari ai roș-albaștrilor sunt la loturile naționale!

steaua 10 din 1

Performanța lui Claudiu Keșeru, în presa din întreaga lume. Fostele cluburi i-au trimis felicitări atacantului!

keseru112134412

VIDEO Polonia - Lituania 2-1. Lewandowski, primul gol la națională din 2013 încoace

polonia amical

Szukala, fără greșeală în fața „panzerelor”. Germania și Polonia au remizat, 0-0

Germania Polonia

Monica Niculescu și Raluca Olaru, în semifinale la Katowice, la proba de dublu

monica niculescu klara-2

Medieșenii vor juca amicale cu formații din Polonia, Cehia, Ungaria și Serbia în Antalya

gaz metan medias

VIDEO EXCLUSIV Bilinski: ”Aștept cu nerăbdare derby-ul cu Steaua și Szukala!”

BILINSKI - DINAMO

Tadici: ”Polonia a eliminat Franța ca și pe noi: cu o foarte bună pregătire fizică”

gh tadici

Se cunosc sfertfinalistele CM din Serbia. Ungaria - Brazilia, cel mai echilibrat duel

brazilia handbal

Tadici îşi pune elevele la zid: "Nu mă ascund, dar nu ştiu ce poate să facă antrenorul"

gheorghe tadici-1

Luciana Marin, distrusă de eșec: "Din cauza mea s-a pierdut meciul, am ratat"

Luciana Marin

Tricolorele au profitat de ziua de odihnă pentru a studia Polonia: ”Este peste Cehia!”

tadici

Anglia, lider în grupa H și în cursă pentru CM 2014, dar a bătut doar 'cenușăresele'

anglia ucraina

VIDEO Italia s-a calificat în sferturile CM European de volei feminin, cu Polonia

italia polonia

VIDEO Bucurie în stil de mare campioană. Szukala și-a dărâmat toți colegii

popice steaua

Raluca Olaru e în turul II al calificărilor la Katowice

raluca olaru

Străinii luptă pentru CM 2014!  Fotbalişti de bază ai altor naţionale joacă în România

mojica in meciul bolivia-argentina

Szczesny îi răspunde tatălui său: "Viitorul meu este la Arsenal"

Wojciech Szczesny

VIDEO Cel mai prost executat penalty al anului vine din Polonia

penalty penibilut polonia

Hănescu a fost eliminat din proba de dublu de la Indian Wells

hanescu rosol

VIDEO Zaksa Kedzierzyn Kozle - Arkas Izmir 3-2. Spectacol total în Liga Campionilor

Zaksa Arkas

VIDEO Raț descrie naţionala Australiei: "O echipă fără nume, deci cotată mai slab"

Rat

VIDEO Luchin, rușinat de înfrângerea cu Polonia: "Ne-am dat seama la ce nivel suntem"