1399 rezultate pentru eticheta

sorana cirstea

Video Ana Bogdan a câştigat duelul românesc cu Sorana Cîrstea de la BRD Bucharest Open

Sorana Ana Bogdan

5 jucătoare din România în optimi la BRD Bucharest Open. Toate rezultatele de marți și programul de azi

colaj brd

Pliskova e noul lider al clasamentului WTA. Simona Halep se menține pe locul 2

pliskova halep

Evenimentul Kids Day din programul turneului BRD Bucharest Open, amânat din cauza ploii

kids day

Begu n-ar fi vrut un duel românesc în primul tur la Bucureşti: "Ambele puteau ajunge departe"

irina begu

S-au stabilit partidele din turul inaugural de la BRD Bucharest Open. Duel românesc încă din start

sorana-2

Cîrstea s-a oprit în turul al treilea la Wimbledon, după ce a pierdut în fața Garbinei Muguruza

sorana wimbledon

Foto Sorana Cîrstea a vizitat-o la spital pe Bethanie Mattek-Sands

mattek spital

Prima reacţie a lui Bethanie Mattek-Sands, după accidentarea care i-ar putea încheia cariera

reactie mattek

Declaraţia superbă făcută de Mattek-Sands la adresa Soranei

sorana-1

Comunicatul WTA în cazul accidentării lui Bethanie Mattek-Sands

cirstea sands

Accidentarea lui Mattek-Sands a mișcat întreaga lumea a tenisului. Mesajele primite din partea colegelor

accidentare bms

Reacția presei internaționale după accidentarea horror suferită de Bethanie Mattek-Sands

mattek-sands

Video "Repeta `Sorana, ajută-mă`"! Cîrstea i-a criticat pe organizatorii de la Wimbledon. "Nu am mai văzut niciodată"

sorana bun

Video ”Ajutor, ajutor!” Moment șocant în meciul Soranei de la Wimbledon. A plâns când a văzut cât de gravă e accidentarea adversarei

mattek accidentare collage

Cîrstea - Mattek-Sands 4-6, 7-6. Sorana s-a calificat, după o accidentare groaznică a americancei

preview sorana

Sorana Cîrstea, a patra româncă în turul 2 de la Wimbledon. Eşec pentru Monica Niculescu

sori

Simona Halep se menţine pe locul 2 în lume, dar a pierdut prima poziţie în Race to Singapore

halep wta

Foto Petrecere românească la Wimbledon, înainte de al treilea Grand Slam al anului. Grătar pe iarba londoneză

gratar romani 1

Video Cîrstea - Konta 2-6, 2-6. Victorie fără emoţii pentru britanică, în turul 2 la Eastbourne

sorana konta

Video Duan - Halep 6-3, 3-6, 2-6. Pironkova - Niculescu 6-0, 6-4. Simona a revenit superb în meci

halep-15

Video Ploaia a amânat meciurile româncelor de la Eastbourne. Halep, Niculescu și Cîrstea vor juca miercuri. Programul

simona halep-11

Programul româncelor în ziua a treia la Eastbourne. Simona Halep joacă prima pe terenul 1

program eastbourne

Cîrstea și Konta se reîntâlnesc la două luni după meciul în care Ilie Năstase a fost eliminat din arenă

Video Gest superb făcut de Sorana la finalul meciului cu Siniakova. Cehoaica a fost aproape de o accidentare gravă

sori siniakova accidentare

Video Cîrstea - Siniakova 6-3, 6-2. Sorana se califică fără probleme în turul al doilea de la Eastbourne

cirstea siniakova

Video Monica Niculescu s-a calificat în turul doi la Eastbourne. Surpriză pentru Sorana Cîrstea

niculescu-1

Sorana, speriată de o posibilă recidivă a accidentării: ”A fost ultimul meci de dublu al carierei”

cirstea mto

Cîrstea - Suarez Navarro 5-7, 4-6. Chinuită de problemele de la umăr, Sorana a fost eliminată

cirstea umar 1

Emoții mari pentru Sorana înaintea meciului cu Suarez Navaro. S-a retras de la dublu din cauza unei accidentări

sorana-2

Sorana Cîrstea s-a calificat în prima semifinală din 2017

sorana cirstea-2

Româncele şi-au aflat adversarele de la Roland Garros. Avem şapte reprezentanţi pe tabloul principal

romania tenis

Acceptată în premieră direct pe tabloul principal. România va fi reprezentată de cinci jucătoare la Wimbledon

wimbledon romance

Cîrstea, în sferturi la Nurnberg după o victorie în trei seturi cu Lepchenko

Sorana Cîrstea a câştigat duelul românesc de la Nurnberg. Probleme pentru Monica Niculescu

sorana monica

Video Sorana Cîrstea a fost eliminată în sferturi la Madrid. Înfrângere în două seturi cu Mladenovic

cirstea

Video Simona Halep, calificare entuziasmantă în semifinale la Madrid. Victorie într-o oră cu Vandeweghe

halep coco

Sorana, după accederea în sferturi, la Madrid: "Putea să fie şi tsunami, mă bucur că am câştigat"

sorana

Turneu perfect pentru Sorana! Cîrstea e în sferturi, la Madrid. Set decisiv remarcabil

sorana cirstea-1

Sorana, după calificarea în optimile de la Madrid: ”Mă simt ca acasă. Toată lumea vorbește românește”

Sorana Cîrstea le urmează pe Halep și Begu în turul al doilea de la Madrid Open

sorana teren madrid

Video Monica Niculescu - Caroline Wozniacki 5-7, 7-6, 4-6. Daneza s-a impus, cu mari emoții, în turneul de la Madrid

monica niculescu

Video Simona Halep, în turul al doilea de la Madrid Open, după cea mai clară victorie a anului!

halep madrid-1

Video Svitolina, prea puternică pentru Cîrstea. Sorana s-a oprit în sferturi la Istanbul

Elina Svitolina s-a opus unui sfert Cadanțu - Cîrstea în turneul de la Istanbul

cadantu svitolina

Poker pentru România! Victorii obținute miercuri de Halep, Cîrstea, Begu și Cadanțu! Viitoarele adversare

cadantu begu halep cirstea

Sorana Cîrstea o urmează pe Begu în sferturile de finală de la Istanbul!

Irina Begu a revenit de la 0-3 şi 1-4 în setul decisiv şi s-a calificat în turul doi la Istanbul. Şi Sorana a învins

irina

Video Halep și Begu ne mențin în Grupa Mondială II! România a învins-o pe Marea Britanie cu 3-2

halep begu watson

Reacția oficială a Federației Britanice: ”Suntem profund șocați! Vom face plângere oficială”

nastase keothavong

Sorana Cîrstea: ”Suntem obișnuiți să fim persecutați. Johanna mi-a zis că îi pare rău”