turul italiei

Video Accident urât în Turul Italiei! Ce a pățit un ciclist

ciclism

Giro d'Italia Stage 10 - Pescara - Jesi, Jesi, Jesi, Italy - 17 May 2022

Coronavirus anulează meciuri de la Turneul celor 6 Națiuni. Euro 2020, Turul Italiei sau Jocurile Olimpice, în pericol

corona

Schimbare de lider în Turul Italiei. Etapă perfectă pentru Froome şi de coşmar pentru Yates

Froome

Turul Italiei 2018: Tom Dumoulin își apără trofeul în fața lui Chris Froome. Toate detaliile ediției 101

Turul Italiei 2018

Pinot a câștigat ultima etapă montană din Giro! Quintana a rămas în roz înaintea contratimpului final

pinot giro

Dumoulin şi-a desfiinţat adversarii în contratimp şi e în roz, în Giro!

domoulin

Nairo Quintana a confirmat că va încerca să facă ”dubla” Giro - Tour în 2017

nairo quintana

Vincenzo Nibali are tricoul roz în Turul Italiei. Cine a câștigat etapa de sâmbătă

Nibali Turul Italiei

Valverde, învingător în faţa lui Kruijswijk în etapa a 16-a din Turul Italiei

valverde

Greipel s-a impus în etapa a 12-a a Turului Italiei. Cum arată clasamentul

bucurie Greipel

Mikel Landa a ratat Giro. Spaniolul a abandonat în etapa a zecea a Turului Italiei

landa giro

Germanul Marcel Kittel a câștigat etapa a doua din Giro

Marcel Kittel

OFICIAL! Pentru al doilea an la rând, România va avea un ciclist în Il Giro. Grosu va lua startul la Apeldoorn

gros

Contador, mai aproape de retragere? "Poate a fost ultimul meu Tur al Italiei"

contador

Alberto Contador a câştigat a 98-a ediţie a Turului Italiei! Nu s-a impus în nicio etapă

alberto contador

Edi Grosu a scris istorie în Turul Italiei. ”Aveam picioare și pentru victorie. Mai am două șanse să o obțin”

edi grosu-1

Edi Grosu, locul 12 în etapa a 10-a din Il Giro. Cea mai bună clasare a unui român