1394 rezultate pentru eticheta

uefa champions league

Casillas preferă să câștige Champions League, în loc de La Liga: "Ar fi o premieră în era modernă"

casillas real

Legia a pierdut la TAS litigiul cu UEFA. Eliminarea din UCL, confirmată definitiv

legia

Suarez după 6-0 cu Getafe: "Sper că am păstrat goluri și pentru Bayern"

luis suarez

Preşedintele Barcelonei, încântat de duelul cu Bayern, din semifinalele UCL: "Un cadou pentru fani"

bartomeu barcelona

VIDEO Bayern a luat mereu trofeul când a jucat în semifinale cu Barça. Hagi a marcat într-un meci

hagi bayern

Premieră istorică pe 6 iunie! Adversare inedite în finala UCL, indiferent de ce se va întâmpla în semifinale

finala champions

Pep Guardiola se întoarce pe Camp Nou. Barcelona are bilanţ negativ în Europa împotriva bavarezilor

pep messi

Serie A, cu trei echipe în semifinalele cupelor europene după 12 ani

serie a

Trio-ul care domină Europa. Împreună în semifinalele Champions League în trei dintre ultimele patru ediţii

poza ucl

Echipa ideală a returului sferturilor UEFA Champions League, construită pe "scheletul" lui Bayern

bayern echipa ideala

Allegri: "Echipele calificate în semifinale nu mă sperie"

max allegri

Chicharito, eroul Realului: "E cel mai important gol al carierei! Îl dedic celor care au avut încredere în mine"

chicharito gol

VIDEO&SONDAJ Monaco a cerut 11 metri la o intervenţie asupra lui Kondogbia. Trebuia acordat penalty?

penalty monaco

VIDEO Golul calificării, primul al lui Chicharito în UCL

chicharito-1

Record istoric pentru Casillas. Este portarul cu cele mai multe meciuri fără gol primit în UCL

record iker

Cel mai bun atac din istoria Barcelonei? Messi, Neymar şi Suarez, la cinci goluri de recordul ”tripletei” lui Pep

msn record

Pep ar putea fi sancționat de UEFA. Motivul: tricoul purtat la o conferință de presă

pepguardi

Messi a ratat ocazia de a urca pe primul loc în topul golgheterilor UCL. Azi e şansa lui Ronaldo

marcatori

VIDEO Monaco - Juventus 0-0. ”Bătrâna Doamnă”, în semifinalele UCL după 12 ani!

bucurie juventus-1

Pep, după meciul de vis făcut de Bayern cu Porto: "Putem juca şi mai bine de atât"

pep-2

Luis Enrique: "Să ajungem doar în semifinalele Ligii Campionilor ar fi un rezultat dezamăgitor"

luis enrique-1

VIDEO Real Madrid - Atletico 1-0. Campioana Europei s-a calificat dramatic în semifinalele UCL

real bucurie

Barça a egalat rivala Real: va evolua a 30-a oară într-o semifinală de cupă europeană

barcelona

Bayern, prima echipă care înscrie 5 goluri într-o repriză în fazele eliminatorii UCL

bayern declaratii

Chicharito, înlocuitorul lui Benzema în meciul contra lui Atletico, din UCL. Jese, opțiunea a doua

chircharti

Schimbări majore anunțate pentru viitorul sezon din UEFA Champions League

trufeu ucl

Ancelotti, încrezător: "Ne vor lipsi Benzema, Bale şi Modric, dar echipa mea este cea mai bună din lume"

don carlo

VIDEO Bayern-FC Porto 6-1. Măcel în prima repriză! Bavarezii, a patra oară consecutiv în semifinale

bayern porto

Pastore, după ce Cantona l-a desemnat cel mai bun jucător din lume: "Îi mulţumesc, dar eu nu gândesc la fel"

pastore

VIDEO Barcelona - PSG 2-0. Neymar, cu o ”dublă”, a decis victoria. Iniesta, fază de geniu la primul gol

neymar doo

Zidane: "PSG este capabilă să înscrie 3 goluri pe Camp Nou. Are jucători potriviţi pentru asta"

PSG

Suarez, omul meciurilor mari. Procentaj excelent în ultimele 12 partide

bucurie suarez

Luis Enrique a dezvăluit ce strategie va adopta Barcelona în returul cu PSG

luis enrique barcelona

Guardiola și-a decis viitorul. Ce a declarat înainte de returul cu Porto, din UEFA Champions League

pep guardiola-1

James este pregătit pentru returul cu Atletico: "Fanii ne motivează şi ne vor ajuta să câştigăm"

james-1

Suarez avertizează: "Ar fi o mare greșeală să credem că suntem deja calificați"

suarez luis

Thiago Silva nu va evolua împotriva Barcelonei. Meciul e marți, LIVE pe Digi Sport 2

thiago silva psg

Încă o problemă pentru Ancelotti. Și Benzema poate rata disputa cu Atletico, din UEFA Champions League

benzema genunchi

Ancelotti a ales fundașul stânga! Cu el integralist, Real Madrid a avut coșmaruri cu Atletico în acest sezon

arbeloa coentrao

VIDEO 5 dueluri memorabile între Inter şi Milan. De la meciul cu 11 goluri la inspiraţia lui Mourinho

mourinho milan

Tensiuni la Bayern după înfrângerea cu Porto. Doctorul echipei și staff-ul său au demisionat

guardiola doctor

Barcelona şi Atletico au câte trei jucători în echipa ideală a turului din sferturile UCL

echipa ideal ucl sferturi

Misiune imposibilă? Bayern nu s-a calificat niciodată după ce a pierdut turul la două goluri în deplasare

porto bayern

Record istoric pentru Xavi. E jucătorul cu cele mai multe meciuri în cupele europene

xavi record psg

VIDEO Căpitanul lui PSG a abandonat ”nava”. Thiago Silva a părăsit terenul, accidentat, cu Barcelona

capt thiago

Ramos, printre durii UCL. Al patrulea cel mai avertizat jucător în istoria competiţiei

ramos galbene

Mandzukic e fair-play şi îi ia apărarea lui Carvajal: "N-a mușcat". Anunțul UEFA

mandzukic carvajal

Jardim: "Nu a fost penalty! E o mare nedreptate!" VIDEO cu momentul decisiv

jardim

Allegri: "Rezultatul este meritat, dar 1-0 nu e de ajuns"

allegri

Ancelotti: "Am făcut o primă repriză fantastică. Ca defensivă, Atletico e printre cele mai bune din lume"