1374 rezultate pentru eticheta

uefa champions league

VIDEO Dortmund - Juventus 0-3! Italienii, în sferturile UEFA Champions League. Tevez - "dublă", pasă de gol

bucurie juventus

VIDEO Barcelona - Man. City 1-0. Catalanii, pentru a opta oară la rând în sferturile UCL

gol barcelona - 1-0 city

Cum a ratat Leverkusen calificarea: "Ne-au lipsit concentrarea şi sângele rece"

tristete leverkusen

Madrilenii jubilează după calificarea în sferturile UCL: "Fotbalul este minunat"

atletico bucurie

Wenger, ironic la adresa monegascilor: "Având în vedere numărul de şuturi, sunt foarte bine plătiți"

wenger

City are nevoie de minimum două goluri pe Camp Nou. "Nu cred că postul meu e în pericol. Nu simt presiune"

pellegr

VIDEO AS Monaco, nașul echipelor engleze. A patra dublă la rând câştigată în faţa reprezentantelor PL

monaco-1

Filosofia lui Pep prinde şi în Germania. Bayern, cea mai bună posesie din Europa

bayern-1

Diego Simeone, atuul lui Atletico în returul cu Leverkusen. Are 9 victorii în 10 meciuri acasă în UCL

simeone

VIDEO Monaco - Arsenal 0-2. "Tunarii", eliminaţi în optimi pentru al cincilea an la rând

giroud suparat

Arsenal, în misiune imposibilă. Echipa lui Wenger luptă cu istoria

arsenal

Luis Enrique a decis deja primul 11 pentru meciul contra lui City, din UCL!

manchester city barcelona

Juventus nu se va putea baza pe Pirlo, în returul cu Dortmund. Meciul e ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

pirlo-1

Nemții de la Bayer se tem de returul de pe Calderon: ”Atletico va zgâria, mușca, lovi, provoca...”

bayer leverkusen

24 de jucători lipsesc în returul optimilor UEFA Champions League. Andrea Pirlo e incert la Juventus

vidal pogba pirlo

Vești bune la Real: Modric și Ramos, recuperați, James va reveni la timp pentru ”sferturile” UCL

james rodrig

VIDEO David Luiz le cere scuze fanilor lui Chelsea pentru că s-a bucurat la gol: ”Nu m-am putut controla”

luiz david

VIDEO Mourinho: ”Când iei două goluri din cornere, acasă, cu om în plus, nu meriți calificarea”

mourinho zlatan

VIDEO FC Porto are un sezon mai bun chiar și decât acum 11 ani, când a câștigat UCL!

fc porto

Criticat în România, apreciat de UEFA. Kyros Vassaras, observator la un meci din Champions League

vassaras

Zlatan a dezvăluit un mare regret al carierei: "Îmi pare rău că nu am colaborat mai mult cu Mourinho"

zlatan

VIDEO Mourinho e adorat chiar și de jucătorii pe care-i scotea din echipă: "Aş fi trecut prin foc pentru el"

materazzi mourinho

UEFA pune în vânzare biletele pentru finala Champions League de la Berlin. Cel mai ieftin costă 70 de euro

olympiastadion-berlin finala ucl bilete

Ronaldo, da, Messi, nu! Nume surpriză în echipa turului optimilor de finală din UEFA Champions League

ronaldo echipa champions

VIDEO Ultimele şase penalty-uri apărate în faţa lui Messi, executate în stânga portarului

messi hart

VIDEO Tiago, primul jucător al lui Atletico Madrid eliminat în UEFA Champions League

tiago

Wenger este antrenorul cu cele mai multe meciuri atât la Arsenal, cât şi la Monaco

wenger-1

VIDEO Tevez, primul din Serie A cu 20 de goluri în toate competițiile, în acest sezon

tevez

Allegri: "Rezultatul putea fi mai clar" / Klopp: "Juventus a meritat victoria"

allegri klopp

VIDEO Premieră pentru Reus. A ajuns la patru meciuri consecutive cu gol marcat

reus-1

VIDEO&SONDAJ Intrare dură a lui Arturo Vidal asupra lui Immobile. Trebuia eliminat?

captura vidal

VIDEO Juventus - Dortmund 2-1. Tevez şi Morata au adus victoria campioanei Italiei

morata

Încă un adversar pentru Barcelona. Catalanii n-au câștigat niciodată cu Brych

brych messi

Lui Atletico Madrid îi priesc germanii. N-a mai fost eliminată de nemți din 1979

leverkusen atleti

Barça și Juve, echipele din UEFA Champions League cu cei mai mulți fani din Europa. Cu cine țin românii

juve

Man. City-Barça sau Kun versus Messi. Prieteni la cataramă, ”inamici” în UEFA Champions League

messi aguero

Manuel Pellegrini aşteaptă revanşa în faţa Barcelonei. Are 12 înfrângeri în ultimele 14 dueluri directe

pellegrini

Surpriză legată de incidentul din metroul parizian. Unul dintre fanii acuzaţi de rasism este un fost poliţist

chelsea fani-1

Pirlo, înaintea meciului cu Borussia: ”Vreau să mai câștig o dată UCL înainte să mă retrag”

pirlo-2

Bărbatul agresat de fanii lui Chelsea la Paris a refuzat invitația la returul cu PSG

chelsea rasism

VIDEO Unul dintre jucătorii care vor ţine capul de afiş al perioadei de mercato. Preţul de plecare, 25 de milioane €

danilo

Declaraţii halucinante făcute de un fan al lui Chelsea prezent în metrou: "N-am auzit astfel de scandări!"

chelsea fan

VIDEO Mircea Lucescu, primit cu aplauze la conferinţa de presă, după egalul cu Bayern

lucescu-1

VIDEO Mourinho i-a urat succes lui Blanc în competiţii. "Ştiu că a fost puţin ironic"

blanc mourinho

VIDEO FC Basel - FC Porto 1-1. Lusitanii rămân neînvinși în actuala ediție a competiției

gol gonzalez

VIDEO Schalke - Real Madrid 0-2. Goluri Cristiano Ronaldo și Marcelo. Spaniolii, foarte aproape de sferturile UCL!

ronaldooo

Mourinho recunoaşte că PSG ar fi trebuit să câştige cu Chelsea: "Să fiu sincer, au avut mai multe ocazii"

mourinho

VIDEO Cavani a înscris în premieră pentru PSG în fazele eliminatorii din UCL. E pe 3 în topul marcatorilor

cavani-2

De azi, intră în scenă noua minge oficială UCL! "Finale Berlin", un omagiu pentru orașul-gazdă al ultimului act

minge ucl

Calificare cumpărată? DNA anchetează partida Dinamo - Lazio! "Aranjamentul a fost făcut înainte de meci"