razvan marin1

Video Răzvan Marin și Collins Fai le-au făcut o surpriză copiilor internați la Spitalul Universitar din Liege

Video Anderlecht - Club Brugge 1-0, în derby-ul Belgiei. Chipciu a fost din nou rezervă

chipciu anderlecht

Anderlecht, prime de două milioane de euro pentru titlu! Chipciu și colegii lui, motivați de banii puși la bătaie de președinte

anderlecht colaj
Anderlecht s-a impus cu Club Brugge, scor 1-0

15.04.2018, 21:44
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Anderlecht a câştigat clasicul Belgiei și a complicat lupta pentru titlu. Cu Chipciu rezervă neutilizată, echipa din Bruxelles s-a impus la limită în derby-ul cu Brugge. Mijlocașul român n-a mai jucat în campionat din 18 februarie.

Prima ocazie a partidei de pe Constant Vanden Stock le-a aparţinut oaspeţilor, dar Refaelov a zguduit bara porţii adverse.

Anderlecht a replicat după câteva minute, prin Gerkens, iar Gabulov s-a remarcat la reluarea cu capul a lui Josue Sa. Teodorczyk a marcat unicul gol al meciului, la 7 minute după pauză.

Liderul putea egala în minutul 82, dar Sels a fost atent în faţa lui Diaby. Ultima ocazie le-a aparţinut tot oaspeţilor, însă Sels și-a salvat încă o dată echipa. S-a terminat 1-0 pentru Anderlecht, care s-a apropiat la trei puncte de rivala din Brugge.

Echipele:
Anderlecht: Sels - Saelemaekers (Dante 79), Josue Sa, Dendocker, Obradovic - Kums, Trebel, Gerkens - Markovic (Morioka 64), Teodorczyk (Ganvoula 75), Saief
Antrenor: H. Vanhaezebrouck

Club Brugge: Gabulov - Mitrovic, Mechele, Denswil (Classie 75) - Cools, Vormer, Nakamba, Limbombe - Vanaken - Diaby (Vossen 83), Refaelov (Wesley 61)
Antrenor: I. Leko

VIDEO cu rezumatul partidei

colaj brugge

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

Exclusiv Chipciu o vede pe FCSB favorită în lupta la titlu: "Sper să câștige ca să mă bucur și eu"