stanciu anderlecht 2

Anunțul de ultimă oră făcut de antrenorul lui Anderlecht despre Stanciu

Video Mouscron - Anderlecht 1-2. Stanciu şi Rotariu, titulari. Chipciu a rămas pe bancă

chip

S.O.S. pentru Chipciu! Uitat de antrenor pe bancă: titular într-un singur meci al lui Anderlecht din ultimele opt

anderlecht

18.11.2017, 21:37
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Fără Alex Chipciu, doar pe banca de rezerve, dar cu Stanciu din primul minut, Anderlecht a deschis scorul în deplasarea de la Mouscron, cu 3 minute înainte de pauză prin Massimo Bruno.

La echipa antrenată de Mircea Rednic, Dorin Rotariu a fost titular. La 6 minute de la reluare, Govea a restabilit egalitatea cu un şut din afara careului.

Stanciu a fost înlocuit în repriza a doua de căpitanul oaspeţilor, Sofiane Hanni, care i-a oferit pasa decisivă la golul victoriei lui Onyekuru.

S-a terminat 2-1 şi asta a fost a patra victorie consecutivă în deplasare pentru Anderlecht, în timp ce, după startul foarte bun de sezon, Mouscron ajunge la o serie de 7 meciuri fără succes.

Echipele de start

Mouscron (4-4-2): Bailly - De Medina, Diedhiou, Mezague, Huyghebaert - Rotariu, Mohamed, Govea, Olinga - Awoniyi, Bolingi

Anderlecht (3-5-2): Boeckx - Josue Sa, Spajic, Deschacht - Bruno, Dendoncker, Trebel, Kums, Onyekuru - Stanciu, Harbaoui.

VIDEO Mouscron - Anderlecht 1-2

Lupta strânsă se dă în continuare cu daneza Caroline Wozniacki, dar vine tare din urmă și Garbine...

Video Stanciu, gol la debutul oficial pentru Sparta! Românul a avut nevoie de cinci minute să marcheze

gol stanciu

Drama unei foste mari campioane de tenis

DALILA

Planurile lui Stramaccioni cu Stanciu. Românul e gata să debuteze oficial: "Abia aștept primul meci în fața fanilor"