Bayer 04 Leverkusen v FC Bayern München - Bundesliga
Xabi Alonso a ales-o pe Bayern, dar șefii bavarezilor și-au luat gândul: ”Aproape imposibil”
profimedia-0859486444
Cel mai bine plătiți jucători din TOP 5 campionate. Mbappe câștigă de 3 ori mai mult decât locul 2
George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023
Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”
Köln Köln
2 - 2
Fortuna Dusseldorf Fortuna Dusseldorf
Du 24.05.2020 20:00

Koln - Fortuna Dusseldorf 2-2. "Țapii" au revenit de la 0-2 în trei minute, după un final nebun

24.05.2020, 20:45

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

FC Koln a revenit de la 0-2 în meciul cu Fortuna Dusseldorf, în direct la Digi Sport 1, după două goluri marcate în minutele 88 și 90+1.

Fortuna se putea apropia la un singur punct de Mainz, prima echipă aflată deasupra liniei. Dusseldorf rămâne pe locul baraj, cu 24 de puncte, dar Werder Bremen o poate egala în cazul în care își câștigă restanța cu Eintracht Frankfurt.

Meciurile din Bundesliga și 2.Bundesliga pot fi urmărite pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS și pe aplicația DigiOnline.

LIVE VIDEO Koln - Dusseldorf, de la 19:00, pe Digi Sport 1

Koln și Dusseldorf au obținut câte o remiză în prima etapă de după reluarea Bundesligii. În weekend-ul trecut, gazdele de astăzi au remizat contra celor de la Mainz, scor 2-2, după ce au condus cu 2-0.

De partea cealaltă, Dusseldorf a scos doar un punct din duelul cu ultima clasată, Paderborn, scor 0-0, și rămâne pe locul de baraj, 16, cu doar 23 de puncte acumulate.

În schimb, cei de la Koln par destul de liniștiți. Trupa lui Markus Gisdol se clasează pe locul 11, cu 33 de puncte, iar o victorie cu Dusseldorf ar duce-o la șase puncte de o poziție calificabilă în Europa League.

În tur, la Dusseldorf, Fortuna a câștigat contra celor de la Koln, scor 2-0. Hennings, din penalty, și Thommy erau autorii golurilor.

Programul meciurilor din Germania. Spectacolul din Bundesliga și 2. Bundesliga continuă la Digi Sport!

• 90+4 fm

Fluier final! FC Koln scoate un punct după un final nebun.

• 90+1 g g

GOOOL! Jhon Cordoba egalează la numai trei minute de la reușita lui Modeste. Final nebun între FC Koln și Fortuna Dusseldorf.

• 88 g g

GOOOL! Anthony Modeste înscrie cu o lovitură de cap și relansează finalul de joc.

• 61 g g

GOOOL! Erik Thommy finalizează cu gol un contraatac al Fortunei, după ce FC Koln a irosit un penalty. 2-0 pentru Dusseldorf.

• 59 rp rp

Ce șansă pentru FC Koln! Kastenmeier a apărat penalty-ul executat de Uth, după care Cordoba și Uth s-au încurcat în careul advers. Rămâne 1-0 pentru Fortuna.

• 55 oc oc

Ocazie pentru FC Koln. Portarul Kastenmeier a respins în afara terenului șutul puternic al lui Jakobs.

• 46 sr2 sr2

S-a reluat partida dintre FC Koln și Fortuna Dusseldorf.

Pauză în FC Koln - Fortuna Dusseldorf.

• 41 g g

GOOOL! Kenan Karaman deschide scorul pentru Fortuna Dusseldorf, pe fondul unui joc modest al gazdelor de la FC Koln.

• 21 oc oc

Ocazie pentru Fortuna Dusseldorf. Kenan Karaman a șutat periculos, însă portarul Horn a respins. Rămâne 0-0.