fotbal-fcsb-sporting-045

Becali: "Când l-a băgat pe Gnohere, a început nunta! Ne-au mâncat!"

Alibec: "Am pierdut rușinos". Mesajul căpitanului pentru fanii care au umplut Arena Națională

dica-13

Dică, după primul eşec la FCSB: "Diferenţa au făcut-o jucătorii lui Sporting". Discursul de la pauză, din vestiar

alibec suparat

24.08.2017, 00:05
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

FCSB - Sporting Lisabona 1-5. Roș-albaștrii au pierdut la scor returul de pe Arena Națională deși după primele 45 de minute tabela indica un rezultat de egalitate, 1-1. Portughezii au marcat de 4 ori în repriza secundă și căpitanul Denis Alibec nu și-a ascuns dezamăgirea la finalul partidei.

Atacantul FCSB-ului a ținut să le ceară scuze fanilor care au umplu Arena Națională la duelul cu Sporting Lisabona.

"A fost 1-1 la pauză, eram în cărți, dar să iei 4 goluri în a doua repriză cred că e un pic cam mult. Cred că ne-au lipsit curajul și atitudinea. Nu știu de ce s-a întâmplat asta. Am pierdut rușinos și mergem în Europa League. Le cerem scuze fanilor care au venit în această seară" a declarat, la Sportro, căpitanul roș-albaștrilor.

Chiar dacă FCSB a pierdut la scor, atacantul de 26 de ani consideră că gruparea portugheză putea fi eliminată și e de părere că altul ar fi fost rezultatul partidei dacă pe teren erau Pintilii și Bălașa.

"Sporting era o echipă de bătut. Părerea mea e că ne-am bătut singuri. Am făcut niște greșeli. Astea ne-au costat. Au mai multă experiență decât noi și s-a văzut. Probabil dacă erau Pintilii și Bălașa era altceva" a mai adăugat Alibec.

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Exclusiv Motivul pentru care Rusescu nu mai ajunge la FCSB. Cine a ”împiedicat” transferul

raul rusescu

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Exclusiv Revirimentul lui Alibec: "E primul la alergări, la sprinturi. A slăbit deja două kilograme"

A picat mutarea lui Rusescu la FCSB! "Alibec e cel mai tare, pentru ce îmi mai trebuie atacant?"