bayern - celtic 3-0 ucl

Bayern - Celtic 3-0. Heynckes a repornit "tăvălugul": 8 goluri în două meciuri și record pentru Muller!

Anderlecht - PSG 0-4. Neymar, Cavani și Mbappe au făcut spectacol. Chipciu și Stanciu, doar rezerve

pique eliminare barcelona

Barcelona - Olympiacos 3-1. Premieră dureroasă pentru Pique: eliminat pentru prima dată în 92 de meciuri în UCL

trio psg

19.10.2017, 00:03
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

PSG a ajuns la nouă puncte din nouă posibile şi golaveraj 12-0 după deplasarea cu Anderlecht, la care Stanciu şi Chipciu au rămas tot meciul pe banca de rezerve.

De trei minute a avut nevoie Mbappe să deschidă scorul după super-pasa lui Veratti. Pentru belgieni, cea mai mare ocazie a fost irosită de Onyekuru, înainte ca parizienii să marcheze pentru 2-0. Cavani a trimis în plasă centrarea cu capul a lui Mbappe şi uruguayanul a ajuns la şapte meciuri consecutive cu gol în UEFA Champions League.

Tot Cavani a fost aproape de gol şi în startul reprizei secunde, când a lovit transversala. Neymar şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, din lovitură liberă.

Intrat în repriza secundă, Di Maria a stabilit scorul final, 4-0 pentru PSG, care conduce grupa B, la trei puncte peste Bayern Munchen.

Duminică, echipa lui Unai Emery joacă în deplasare marele derby cu Marseille, în direct la Digi Sport 4, de la ora 22:00.

Echipele de start

Anderlecht (3-4-3): Sels - Dendoncker, Mbodji, Deschacht - D. Appiah, Kums, Trebel, Onyekuru - Gerkens, Teodorczyk, Hanni.

PSG (4-3-3): Areola - D. Alves, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Verratti, Motta, Rabiot - Mbappe, Cavani, Neymar

Clasamentul Grupei B

steaua

CTP, Viorica Dăncilă și pavianul. Replica jurnalistului în fața acuzațiilor CNCD

26814901_1948181805209936_7632802775958636579_n

Video Exclusiv Stanciu, așteptat ca pâinea caldă la Praga. "Îl știu de la meciul direct, când i-a rezolvat. Va fi număr 10"