hategan sporting - barcelona

Hațegan, actor principal la Sporting - Barça. Jorge Jesus, fără menajamente: "Acest arbitru ne-a împins să o facem!"

Atletico Madrid - Chelsea 1-2. ”Albaștrii” au lovit la ultima fază

morata chelsea

Morata, inamicul public numărul 1 pe noua arenă a lui Atletico: "E normal"

chelsea-1

28.09.2017, 00:46
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Chelsea controlează deja grupa C din UEFA Champions League, dupa ce a câștigat și pe terenul lui Atletico Madrid. ”Albaștrii” s-au impus dramatic, în prelungirile partidei, cu 2-1, după ce au fost conduși la pauză.

Londonezii au început în forță și Hazard a nimerit bara în minutul 13, cu un șut deviat.

La jumatatea primei reprize, Morata a trecut și el pe lângă deschiderea scorului, însă Oblak a reușit să respingă, în minutul 23.

Golul a venit în poarta cealaltă - penalty comis de David Luiz, dupa un corner al gazdelor și transformat de Griezmann, în minutul 39. Francezul a semnat, astfel, primul gol al madrilenilor în Champions League pe noul stadion, după ce tot el marcase, din penalty, pe ultimul de pe Vicente Calderon, în UCL.

Partea secundă a adus egalarea - Morata a deviat in poartă cu o execuție britanică, în minutul 60.

Imediat, Fabregas a trecut și el pe lângă gol, însă a ratat incredibil, după o pasă a aceluiași Morata.

Chelsea a dat lovitura în minutele de prelungire - assist Marcos Alonso și gol semnat de Batshuayi.

Atletico Madrid - Chelsea s-a terminat 1-2 și britanicii au șase puncte din două meciuri. Formația lui Simeone este a treia în grupă, cu un singur punct.

Echipele:

Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Lucas, F. Luis - Koke, Partey (Gimenez, 77), Saul, Carrasco (Torres, 69) - Griezmann, Correa (Gaitan, 70).
Antrenor: Diego Simeone.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, D. Luiz, Cahill - Moses, Kante, Bakayoko, M. Alonso - Fabregas (Christensen 86), Hazard (Willian, 82) - Morata (Batshuayi, 82).
Antrenor: Antonio Conte.

În imaginile înregistrate zilele trecute, pe ascuns, cu telefonul, se observă câinii care se luptă...

Atletico Madrid își poate vinde decarul în China, la clubul unde a jucat și Budescu