messi buffon cvolaj

Messi a spart gheaţa în faţa lui Buffon! Cifre impresionante pentru argentinian

Barcelona - Juventus 3-0! Messi a fost imperial pentru catalani

chipciu bayern

Anderlecht a pierdut onorabil pe terenul lui Bayern, jucând 80 de minute în "10". Bară pentru Chipciu

barcelona azi

12.09.2017, 23:41
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Dubla lui Messi şi golul lui Rakitic i-au adus Barcelonei un succes clar în faţa lui Juventus, 3-0, în grupa D din UEFA Champions League. Argentinianul a ajuns la 96 de reuşite în competiţie.

În reeditarea finalei din urmă cu doi ani, Barcelona a surclasat-o din nou pe Juventus, la primul meci al grupei D din UEFA Champions League.

Suarez a fost primul care a ameninţat poarta lui Buffon. Dembele a fost şi el la un pas de primul său gol în tricoul Barcei, dar Alex Sandro a îndepărtat pericolul în ultimul moment. Chiar înainte de pauză, Messi i-a înscris primul gol din carieră lui Buffon din a patra încercare.

La şapte minute de la reluare, Messi a lovit bara, dar s-a revanşat imediat: a creat faza golului doi, reuşit de Rakitic. Decarul Barcelonei putea face dubla, dar Buffon a scos execuţia sa din lovitură liberă.

Portarul lui Juventus nu a mai avut ce face în minutul 69, atunci când Messi şi-a trecut în cont al 96-lea gol în UEFA Champions League. Dybala şi Benatia nu au putut înscrie golul de onoare pe final. Victorie cu 3-0 pentru Barcelona, care nu a pierdut niciodată la debut în ultimele 19 ediţii ale competiţiei.

AICI POŢI AFLA CE NOI RECORDURI A STABILIT MESSI GRAŢIE PRESTAŢIEI DIN ACEASTĂ SEARĂ

Barcelona - Juventus 3-0 ('45+1 Messi, '69 Messi, '56 Rakitic)

Echipele de start

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Dembele, Suarez, Messi.

Juventus: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Benatia, Alex Sandro - Bentancur, Pjanic, Matuidi - Douglas Costa, Higuain, Dybala.

CLASAMENT GRUPA D

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video La Liga sau "Liga lui Messi". Decarul Barcelonei are cifre de excepție în acest sezon

messi betis

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Betis - FC Barcelona 0-5. Messi și Suarez au făcut iar spectacol pentru catalani

bucurie barcelona

Messi, scos din sărite după prima înfrângere a Barcelonei din acest sezon. "Să nu-l mai văd pe teren!"