UEFA Fußball Conference League, Playoff Round Saison 2023-2023 Toumba Stadion Thessaloniki, 31.08.2023 PAOK Thessaloniki
Oficial Anunț de maxim interes pentru Răzvan Lucescu! S-a luat o decizie radicală înainte de Brugge - PAOK
Răzvan Lucescu a spus cum a trăit calificarea în ”sferturile” Conference League cu PAOK
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (1.09.2023)
Albion Rrahmani, tot mai aproape de Benfica! Legendarul fotbalist, ajuns președinte, este cel care îl vrea

• WTA Miami Open: Simona Halep - Paula Badosa, 22:00, DGS 1

PAOK Salonic a remizat, 1-1, pe terenul Benficăi şi şi-a mărit şansele de calificare în grupele UEFA Champions League. Returul se joacă miercurea viitoare, în direct la Digi Sport.

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a făcut un pas mare spre grupele UEFA Champions League. La Lisabona, grecii au fost dominaţi în prima repriză de Benfica. Pizzi a fost responsabil cu ratările uriaşe. Atacantul spaniol a nimerit şi bara, după o execuţie de efect. Pizzi nu a putut să îl învingă pe Paschalkis din acţiune, dar a făcut-o din penalty. Arbitrul a dictatat lovitură de la 11 metri, după un fault al lui Mauricio asupra lui Fernandes.

În partea secundă, PAOK a echilibrat jocul şi a reuşit să egaleze. Amr Warda a marcat un gol uriaş pentru echipa lui Lucescu. Pe final, Benfica s-a aruncat în atac, însă Paschalkis a închis poarta. Nici Joao Felix nu a fost inspirat la ultima fază, iar Benfica - PAOK s-a terminat 1-1. Vicecampioana Greciei are astfel o şansă mare să îi elimine pe portughezi în returul de miercurea viitoarea, transmis în direct pe Digi Sport 1, de la ora 22:00.

VIDEO CU REZUMATUL

PAOK PAOK
  • 90+3 fr2

Final de partidă la Lisabona. Benfica și PAOK au terminat la egalitate 1-1 și echipa care merge în grupe se decide săptămâna viitoare, în Grecia. Meciul retur va fi transmis ÎN DIRECT la Digi Sport

• 89 cg cg

Autorul golului lui PAOK este și el avertizat

• 87 s s

Ultima schimbare și la echipa lui Răzvan Lucescu. Prijovic este înlocuit de Akpom

• 86 oc oc

OCAZIE BENFICA! Facundo Ferreyra a șutat puternic, dar potarul lui PAOK își face încă o dată datoria

• 76 g g

GOOOOL PAOK! GOOOOL WARDA! Echipa lui Răzvan Lucescu restabilește egalitatea. Intrat pe teren în repriza secundă, Warda a egalat cu un șut din 8 metri, după o minge trimisă în bară de Fernando Varela.

• 71 cg cg

Primul galben și în tabăra celor de la PAOK. Căpitanul Vieirinha e avertizat pentru un fault dur la mijlocul terenului

• 71 fm fm

Leo Jaba a trimis un șut centrare în fața porții, dar nimeni nu s-a aflat la finalizare pentru echipa pregătită de Răzvan Lucescu

• 65 s s

Prima modificare la Benfica. Zivkovic este înlocuit de Rafa Silva

• 57 oc oc

OCAZIE BENFICA! Paschalakis este din nou la post și scoate de sub transversală șutul trimis de Grimaldo de la 25 de metri

• 52 s s

Prima schimbare a partidei are loc în echipa lui Răzvan Lucescu. Warda a intrat în locul lu Limnios

• 52 cg cg

Primul cartonaș galben al partidei este văzut de Gedson Fernandez, pentru un fault în marginea careului lui PAOK

• 50 oc oc

OCAZIE BENFICA! Gazdele încep în atac și repriza secundă. Facundo Ferreyra șutează din unghi, portarul lui PAOK reuște să respingă

• 46 sp2 sp2

A început repriza secundă. Echipa lui Lucescu a avut lovitura de start. Nicio modificare în cele două formații

Final de primă repriză la Lisabona. Gazdele au intrat în avantaj la cabine grație reușitei semnate de Pizzi din penalty

• 45 gp gp

GOOOOL BENFICA! GOOOL PIZZI! Jucătorul vulturilor transformă fără probleme lovitura de la 11 metri și deschide scorul

• 45 p p

PENALTY BENFICA! Mauricio îl faultează în careu pe Gedson Fernanedes și centralul Mazic arată punctul cu var

• 33 oc oc

OCAZIE BENFICA! Continuă asaltul portughezilor la poarta lui Paschalakis. Gedson Fernandes a tras puternic, din unghi, dar potarul grecilor a reținut în doi timpi

• 30 oc oc

OCAZIE BENFICA! Încă o oportunitate de gol pentru același Pizzi. De această dată jucătorul gazdelor a trimis cu capul, la colțul lung, dar balonul nu a găsit spațiul porții

• 27 oc oc

BARĂ BENFICA! Pizzi a fost aproape să înscrie un gol de generic. A încercat un lob de efect, de la marginea careului de 16 metri. Portarul lui PAOK părea bătut, dar balonul a căzut pe transversală și a ieșit apoi în afara terenului

• 23 oc oc

OCAZIE BENFICA! Pizzi a ratat încredibil, din 7 metri. Rămas nemarcat la marginea careului mic, jucătorul gazdelor a reluat cu latul, puțin pe lângă bara porții lui PAOK

• 14 oc oc

Canas semnează prima ocazie de gol pentru trupa lui Răzvan Lucescu. Șutul puternic al mijlocașului spaniol a trecut însă puțin peste transversală

• 8 fm fm

Prijovic trimite un șut de la marginea careului de 16 metri, dar mingea trece peste poarta gazdelor

• 6 oc oc

Gedson Fernandes a reușit să trimită mingea în poartă, pe un contraatac al portughezilor, dar golul nu a fost validat pentru un ofsaid. Gedson se afla în poziție neregulamentară la pasa lui Ferreyra