Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City
Jude Bellingham and Harry Kane file photo
Harry Kane ”îl amenință” pe Jude Bellingham, chiar înainte de Bayern - Real Madrid
Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17
Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV

Video UCL | Barcelona, victorie la Juventus. Manchester United, scorul serii. Dinamo Kiev, egalată pe final. PSG, succes în Turcia

28.10.2020, 23:50

Faza grupelor din Liga Campionilor a revenit în această săptămână cu runda a doua. Marți, Real Madrid a remizat pe terenul Borussiei Monchengladbach, scor 2-2, iar Manchester City s-a impus în deplasarea cu Marseille.

colaj
Colaj Champions League / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Miercuri, cel mai tare meci al zilei a fost JuventusBarcelona, încheiat cu scorul de 0-2. Scorul serii l-a reușit Manchester United, care a spulberat Leipzig cu 5-0. Bașakșehir - PSG s-a terminat 0-2, iar Krasnodar - Chelsea a fost 0-4, în timp ce echipa lui Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, a fost egalată la 2 în minutul 90 al meciului din deplasarea cu Ferencvaros.

Meciurile de miercuri, 28 octombrie, din Champions League:

Grupa E

Krasnodar - Chelsea 0-4

Min. 90: GOOOOOL Chelsea! Pulisic înscrie printre picioarele portarului, din pasa lui Abraham.

Min. 79: GOOOL Chelsea! Ziyech marchează din pasa lui Werner.

Min. 76: GOOOOL Chelsea! Werner mărește avantajul englezilor din penalty.

Min. 55: Bară Krasnodar. După un corner, Gazinskiy reia din voleu, dar trage direct în transversală.

Min. 37: GOOOOL Chelsea! Hudson-Odoi deschide scorul.

Min. 14: Jorginho ratează un penalty pentru Chelsea.

Echipele de start:

• Krasnodar: Safonov - Smolnikov, da Silva Pantaleao, Martynovich, Chernov - Utkin, Vilhena - Olsson, Gazinskiy, Ramirez - Berg
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell - Jorginho, Kovacic - Ziyech, Hudson Odoi, Havertz - Werner

Sevilla - Rennes 1-0

Min. 56: GOOOOL Sevilla. De Jong deschide scorul.

• Sevilla: Bono - Navas, Diego Carlos, Kounde, Acuna - Jordan, Fernando, Torres - Ocampos, De Jong, El Haddadi
  • Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Rugani, Soppy - Grenier, Martin, Bourigeaud - Doku, Guirassy, Terrier

Grupa F

Borussia Dortmund - Zenit 2-0

Min. 90+1: GOOOOOL Borussia! Haaland marchează și el.

Min. 78: GOOOOOL Borussia! Sancho deschide scorul din penalty.

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Witsel - Sancho, Reus, Reyna - Haaland
  • Zenit: Kerzhakov - Karavaev, Lovren, Rakitsky, Santos - Wendel, Barrios, Erokhin - Kuzuayev, Dzyuba, Driussi

Club Brugge - Lazio 1-1

Min. 42: GOOOOL Brugge! Vanaken egalează din penalty.

Min. 14: GOOOOL Lazio! Correa deschide scorul.

• Club Brugge: Mignolet - Mata Pedro Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Rits, Vanaken, Sobol - De Ketelaere, Dennis
  • Lazio: Reina - Gabarron, Hoedt, Acerbi - Marusic, Akpa Akpro, Parolo, Milinkovic Savis, Fares - Correa, Caicedo

Grupa G

Juventus - Barcelona 0-2

Min. 90+1: GOOOL Barcelona! Messi înscrie din penalty.

Min. 14: GOOOOL Barcelona. Dembele înscrie cu un șut deviat de Chiesa.

Min. 2: Ocazie Barcelona. Pjanic șutează din afara careului, mingea e boxată de portar. Faza continuă, iar Griezmann nimerește bara.

Min. 2: Ocazie Barcelona. Demiral pasează la adversarul său Messi, care trage din apropiere, dar e blocat de Bonucci.

• Juventus: Szczesny - Demiral, Bonucci, Danilo - Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Kuluevski - Chiesa, Morata, Dybala
  • Barcelona: Neto - Roberto, Araujo, Lenglet, Alba - Pjanic, De Jong - Griezmann, Pedri, Dembele - Messi

Ferencvaros - Dinamo Kiev 2-2

Min. 90: GOOOOOL Ferencvaros! Boli egalează pentru maghiari.

Min. 59: GOOOOL Ferencvaros! Nguen reduce diferența.

Min. 41: GOOOOL Dinamo Kiev! De Pena mărește avantajul echipei lui Mircea Lucescu.

Min. 28: GOOOOL Dinamo Kiev. Tsygankov deschide scorul din penalty.

• Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Heister - Somalia, Kharatin - Siger - Zubkov, Isael, Nguen
  • Dinamo Kiev: Boyko - Kedziora, Zabarnyi, Popov, Karavaev - Buyalskyy, Sydorchuk, Shaparenko - Tsykangov, Supriaga, De Pena

Grupa H

Istanbul Bașakșehir - PSG 0-2

Min. 79: GOOOL PSG! Moise Kean reușește dubla, după o execuție frumoasă.

Min. 64: GOOOL PSG! După un corner, Kean înscrie cu capul.

Min. 57: Ocazie Bașakșehir. Visca șutează din marginea careului, dar Keylor Navas apără.

Min. 46: Ocazie uriașă PSG. După o combinație cu Mbappe, Sarabia trage peste poartă.

• Istanbul Basaksehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli Mbombo - Ozcan, Topal, Kahveci - isca, Crivelli, Turuc
  • PSG: Navas - Florenzi, Pereira, Kimpembe, Kurzawa - Di Maria, Herrera, Marquinhos, Neymar - Kean, Mbappe

Manchester United - RB Leipzig 5-0

Min. 90+2: GOOOOOL Man. United! Hat-trick Rashford.

Min. 87: GOOOOL Man. United. Martial înscrie din penalty.

Min. 78: GOOOOL Manchester United. Rashford reușește dubla, cu un șut din marginea careului.

Min. 74: GOOOOL Manchester United. Rashford marchează din pasa lui Bruno Fernandes.

Min. 21: GOOOL Man. United! Greenwood marchează din pasa lui Pogba. Reușita este validată cu ajutorul VAR.

• Manchester United: De Gea - Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matic, Fred - Greenwood, Pogba, Van de Beek - Martial
  • Leipzig: Gulacsi - Henrichs, Konate, Upamecano, Halstenberg - Kampl - Nkunku, Olmo, Forsberg, Angelino - Poulsen

Meciurile de marți, 27 octombrie, din Champions League:

Grupa A

grupa 1
Grupa A / Foto: Captură Flashscore.

Lokomotiv Moscova - Bayern 1-2 (Miranchuk 70 / Goretzka 14, Kimmich 79)

Minutul 90+4: Final!

Minutul 79: GOOOL Bayern! Bavarezii revin în avantaj prin Kimmich. Acesta a înscris cu un șut superb, din afara careului.

Minutul 70: GOOOL Lokomotiv! Rușii egalează prin Miranchuk, în urma unui contraatac.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Finalul primei reprize!

Minutul 14: GOOOL Bayern! Goretzka a deschis scorul cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Minutul 1: A început meciul!

• Lokomotiv: Guillherme - Zhivoglyadov, Corluka, Cerqueira, Rybus - Ignatjev, Magkeev, Miranchuk - Krychowiak, Smolov - Ze Luis
  • Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Muller, Tolisso, Coman - Lewandowski

Atletico Madrid - Salzburg 3-2 (Llorente 29, Felix 52, 85 / Szoboszlai 40, Berisha 47)

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 85: GOOOL Atletico! Joao Felix face ”dubla” și o aduce pe Atletico în avantaj.

Minutul 52: GOOOL Atletico! Joao Felix egalează.

Minutul 47: GOOOL Salzburg! Berisha îi aduce pe austrieci în avantaj, după ce a profitat de o respingere greșită a lui Oblak.

Minutul 45: Pauză!

Minutul 40: GOOOL Salzburg! Szoboszlai înscrie cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 29: GOOOL Atletico! Llorente deschide scorul cu un șut superb, din afara careului

Minutul 1: Fluier de start!

• Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Savic, Felipe, Renan - Correa, Koke, Herrera, Llorente - Joao Fleix, Suarez
  • Salzburg: Stankovic - Kristensen, Andre, Wober, Ulmer, Mwepu, Camara, Junuzovic, Szoboszlai - Daka, Berisha

Grupa B:

grupa b
Grupa B / Foto: Captură Flashscore.

Borussia Monchengladbach - Real Madrid 2-2 (Thuram 33, 58 / Benzema 87, Casemiro 90+3)

Minutul 90+3: GOOOL Real Madrid! Casemiro egalează, după ce  afost lăsat liber în careul germanilor.

Minutul 87: GOOOL Real Madrid! Karim Benzema reduce din diferență cu o foarfecă superbă. Sommer era învins.

Minutul 58: GOOOL Gladbach! Thuram duce scorul la 2-0.

Minutul 33: GOOOL Gladbach! Marcus Thuram primește o pasă excelentă în careu și îl execută pe Courtois cu un șut din prima.

Grupa C / Foto: Captură Flashscore.

Marseille - Manchester City 0-3 (Torres 18, Gundogan 76, Sterling 81)

Minutul 81: GOOOL City! Sterling înscrie și el, după o fază superbă creată de De Bruyne.

Minutul 76: GOOOL City! Gundogan este servit excelent de Sterling, șutează din prima din interiorul careului și duce scorul la 2-0 pentru oaspeți.

Minutul 18: GOOOL City! ”Cetățenii” deschid scorul prin Torres, care a punctat din pasa lui De Bruyne.

• Marseille: Mandanda - Balerdi, Alvaro, Caleta-Car - Sakai, Kamara, Rongier, Anavi - Cuisance, Thauvin, Radonijc
  • Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte, Zinchenko - Gundogan, Rodri, Torres - De Bruyne - Foden, Sterling

Porto - Olympiacos 2-0 (Vieira 11, Oliveira 85)

Minutul 85: GOOOL FC Porto! Înscrie Sergio Oliveira.

Minutul 11: GOOOL FC Porto! Gazdele deschid scorul prin Vieira, după o greșeală în defensiva lui Olympiakos.

• FC Porto: Marchesin - Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi - Sergio Oliveira, Uribe - Corona, Vieira, Otavio - Marega
  • Olympiakos: Jose Sa - Rafinha, Semedo, Cisse, Holebas - M'Vila, Bouchalakis - Randjelovic, Valbuena, Masouras - El Arabi

Grupa D:

grupa d
Grupa D / Foto: Captură Flashscore.

Liverpool - Midtjylland 2-0 (Jota 55, Salah 90+3 pen.)

Minutul 90+3: GOOOL Liverpool! Salah înscrie din penalty.

Minutul 55: GOOOL Liverpool! Jota deschide scorul din pasa lui Alexander-Arnold.

• Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Gomez, Robertson - Henderson, Milner - Shanqiri, Minamino, Jota - Origi
  • Midtjylland: Andersen - Andersson, Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Onyeka, Cajuste - Dreyer, Sisto, Mabil - Kaba

Atalanta - Ajax 2-2 (Zapata 54 / Tadic 30 pen., Traore 39)

Minutul 60 GOOOL Atalanta! Zapata restabilește egalitatea cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 54: GOOOL Atalanta! Zapata punctează în urma unui contraatac.

Minutul 38: GOOOL Ajax! Traore duce scorul de la 2-0, după o greșeală a lui Sportiello.

Minutul 30: GOOOL Ajax! Tadic înscrie din penalty.

• Atalanta: Sportiello - Toloi, Romero, Djimsiti - Hateboer, Pasalic, Freuler, Gosens - Ilicic, Gomez - Zapata
  • Ajax: Onana - Mazraoui, Schuurs, Blind, Tagliafico - Klaassen, Tadic, Gravenberch - Antony, Traore, Neres

Etichete: liverpool , real madrid , liga campionilor , bayern , champions league

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit
Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”
Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
”Ai mai văzut așa ceva?”. Emi Martinez a primit două galbene, unul la loviturile de departajare, dar nu a fost eliminat
martinez
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
50 de mașini electrice, testate pe autostradă. Doar 17 au autonomie peste 300 km. Cine e campioană?
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
EXCLUSIV. Rotaru face curățenie la Craiova! Schimbă jumătate din lot, vin jucători din Spania
Toni Kroos a surprins, după Manchester City - Real Madrid: ce a spus despre Antonio Rudiger la interviu