messi priceless

Impresionant! Lionel Messi a atins cota 100 de goluri marcate în competițiile europene

Chelsea - Roma 3-3. Revenire spectaculoasă a capitolinilor. Dublă pentru Dzeko

bayern - celtic 3-0 ucl

Bayern - Celtic 3-0. Heynckes a repornit "tăvălugul": 8 goluri în două meciuri și record pentru Muller!

chelsea-1

18.10.2017, 23:54
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Chelsea şi AS Roma au oferit cel mai spectaculos meci al serii în grupele UEFA Champions League, în care David Luiz a deschis scorul după doar 11 minute, iar Eden Hazard a majorat avantajul campioanei Angliei înainte de pauză.

Fără niciun italian în primul 11, Roma a egalat prin doi oameni care au evoluat în trecut pentru Manchester City, Kolarov şi Dzeko. Mai mult, italienii au trecut în avantaj cu 20 de minute înainte de final, gol Dzeko, pasă decisivă Kolarov.

Cinci minute mai târziu, Hazard şi-a trecut şi el în cont o dublă şi a stabilit scorul final, Chelsea - AS Roma 3-3.

Pentru londonezi au fost primele puncte pierdute în trei etape, în timp ce romanii sunt pe poziţia secundă în grupa C, la trei puncte în faţa lui Atletico Madrid.

Echipele de start

Chelsea (3-5-2): Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill - Zappacosta, Fabregas, David Luiz, Bakayoko, Alonso - Morat, Hazard

AS Roma (4-3-3): Alisson - Peres, Fazio, Jesus, Kolarov - Nainggolan, Gonalons, Strootman - Gerson, Dzeko, Perotti