chiriches napoli besiktas

Motivele nefolosirii lui Chiricheş cu Besiktas: "Încă nu poate juca 3-4 meciuri la rând"

Foto Keșeru a fost felicitat de Giroud după primul său gol în UCL

city liga campionilor bani

Manchester City a avut cele mai mari venituri în ediţia trecută a Ligii Campionilor

giroud keseru

02.11.2016, 14:14
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Claudiu Keșeru a înscris în partida pierdută de Ludogorets în fața celor de la Arsenal, cu 2-3, primul său gol în grupele Champions League. Internaționalul român a înscris în minutul 15 al partidei și a ajuns la 8 reușite în ultimele 4 jocuri.

După joc, Keșeru a fost felicitat de cel mai bun prieten al său de pe vremea când evolua în Franța, Olivier Giroud. Cei doi au fost adversari în partida din grupele UCL, care s-a disputat la Sofia. Internaționalul francez a reușit și el să marcheze în minutul 42 al jocului.

”După meciul cu Arsenal, prietenul Giroud m-a felicitat pentru gol și mi-a spus că nu meritam să pierdem meciul. Mi-ar fi plăcut ca el să dea mai multe goluri, dar să terminăm la egalitate”, a scris Keșeru pe contul său de facebook. Alături de mesaj, atacantul de 29 de ani a publicat și o poză cu francezul.

Cei doi au fost coechipieri în 2009, în liga a doua din Franța, la Tours. Keșeru a evoluat pentru Tours o jumătate de sezon, reușind să marcheze 8 goluri în 12 partide. Tot 8 goluri a reușit și Giroud în acel sezon, dar în 23 de jocuri.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Keșeru e tentat să meargă la PAOK, unde ar fi antrenat de Lucescu: "E o variantă foarte interesantă"

keseru

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video De asta e dorit de toată lumea! Keșeru, gol după doar 11 minute în primul amical al lui Ludogorets