profimedia-0865395091
Araujo a rupt tăcerea, după ce a fost ”mitraliat” de Gundogan pentru eliminarea Barcelonei din UCL
Bernardo Silva
Fanii lui Manchester City, atac furibund pe rețelele sociale după meciul cu Real Madrid
becali
Starul pentru care Gigi Becali a oferit 1.500.000€ a fost făcut ”praf”: ”Joacă două meciuri pe an!”
Digi Sport Special

Video Grupele UCL, etapa a 4-a | Inter - Real 0-2 și Liverpool - Atalanta 0-2. Toate rezultatele

25.11.2020, 23:31

Barcelona, Juventus, Sevilla și Chelsea s-au calificat deja în optimile Champions League după rezultatele de marți, iar ziua de miercuri le-a mai adus în tabloul optimilor pe Bayern Munchen și Manchester City. Meciurile din Liga Campionilor au putut fi urmărite ÎN DIRECT la Digi Sport.

FC Internazionale v Real Madrid: Group B - UEFA Champions League
Jucătorii lui Real Madrid / Foto: Getty Images.
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

UCL, Grupa A

Bayern Munchen - Salzburg 3-1

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 73: GOOOL Salzburg! Berisha reduce din diferență.

Minutul 68: GOOOL Bayern! Sane duce scorul la 3-0.

Minutul 52: GOOOL Bayern! Coman își trece numele pe lista marcatorilor.

Minutul 43: GOOOL Bayern! Lewandowski după ce Stankovic a respins șutul lui Muller.

Borussia M'gladbach - Sahtior Donetk 4-0

Minutul 77: GOOOL Gladbach! Wendt înscrie din lovitură liberă.

Minutul 45+1: GOOOL Gladbach! Embolo își trece numele pe lista marcatorilor.

Minutul 34: GOOOL Gladbach! Gazdele fac 2-0 prin Elvedi.

Minutul 16: GOOOL Gladbach! Germanii deschid scorul prin Stindl, din penalty.

• Borussia Monchengladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt - Neuhaus, Kramer, Lazaro - Stindl - Thuram, Embolo
  • Șahtior: Pyatov - Dodo, Kryvtsov, Bondar, Matviienko - Marlos, Stepanenko, Alan Patrick - Tete, Moraes, Solomon

Inter Milano - Real Madrid 0-2

Minutul 59: GOOOL Real Madrid! Rodrygo duce scorul la 2-0.

Minutul 34: Vidal vede două cartonașe galbene pentru proteste și este eliminat.

Minutul 7: GOOOL Real Madrid! Hazard deschide scorul din penalty.

• Inter: Handanovic - Skriniar, de Vrij, Bastoni - Hakimi, Barella, Gagliardini, Vidal, Young - Lukaku, Martinez
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Nacho, Mendy - Modric, Kroos, Odegaard - Lucas, Mariano, Hazard

UCL, Grupa C

Olympiakos Pireu - Manchester City 0-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 36: GOOOL Manchester City! Foden deschide scorul în Grecia.

• Olympiakos: Jose Sa - Semedo, Ba, Cisse - Drager, M'Vila, Rodrigues Pepe, Rafinha - Camara, Fortounis, Masouras
  • Manchester City: Ederson - Cancelo, Stones, Dias, Mendy - Gundogan, Rodri, Foden - Silva, Jesus, Sterling

Marseille - Porto 0-2

Minutul 72: GOOOL Porto! Sergio Oliveira înscrie din penalty.

Minutul 39: GOOOL Porto! Sanusi a deschis scorul în Franța, după ce a reluat din alunecare o minge respinsă în primă fază de Mandanda.

• Marseille: Mandanda - Sakai, Alvaro, Balerdi, Amavi - Roniger, Kamara, Sanson - Thauvin, Germain - Tomaz de Lima
  • Porto: Marchesin - Manafa, Mbemba, Sarr, Sanusi - Corona, Grujic, Sergio Oliveira, Otavio - Marega, Luis Diaz

UCL, Grupa D

Liverpool - Atalanta 0-2

Minutul 64: GOOOL Atalanta! Italienii își măresc avantajul cu reușita lui Gosens.

Minutul 60: GOOOL Atalanta! Ilicic deschide scorul pe Anfield.

• Liverpool: Alisson - N. Williams, R. Williams, Matip, Tsimikas - Jones, Wijnaldum, Milner - Salah, Origi, Mane
  • Atalanta: Gollini - Toloi, Romero, Djimsiti - Hateboer, de Roon, Pessina, Freuler, Gosens - Ilicic, Gomez

Ajax - Midtjylland 3-1

Minutul 81: GOOOL Midtjylland! Danezii reduc din diferență prin Mabil, din penalty.

Minutul 66: GOOOL Ajax! David Neres înscrie.

Minutul 49: GOOOL Ajax! Mazraoui duce scorul la 2-0

Minutul 47: GOOOL Ajax! ”Lăncierii” punctează cu un șut superb al lui Gravenberch.

Minutul 90+3: Fluier final!

Minutul 54: GOOOL Lazio! Immobile înscrie din penalty, Lazio revine la un avantaj de două goluri.

Minutul 25: GOOOL Zenit! Dzyuba reduce din diferență, cu o execuție demnă de un veritabil număr 9.

Minutul 22: GOOOL Lazio! Parolo majorează avantajul gazdelor.

Minutul 3: GOOOL Lazio! Immobile înscrie pentru 1-0 cu un șut incredibil!

Minutul 1: A început meciul!

VIDEO Borussia Dortmund - Club Brugge 3-0

• Dortmund: Burki - Meunier, Akanki, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Delaney - Sancho, Hazard, Reyna - Haaland
  • Brugge: Mignolet - Lourenco, Kossounou, Deli - Diatta, Vormer, Vanaken, Balanta, De Ketelaere - Lang, Krmencik

Minutul 60: GOOOL Borussia Dortmund! Haaland înscrie cu șansă pentru 3-0.

Minutul 45: GOOOL Borussia Dortmund! Jadon Sancho își duce echipa la două goluri în fața oaspeților. Execuție superbă din lovitură liberă!

Minutul 18: GOOOL Borussia Dortmund! Haaland înscrie din pasa lui Sancho.

UCL, Grupa G

VIDEO Dinamo Kiev - Barcelona 0-4

• Kiev: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev - Shepelev, Buyalskyy, Garmash - Shaparenko, Verbic, De Pena
  • Barcelona: Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Firpo - Pjanic, Alena - Trincao, Coutinho, Pedri - Braithwaite

Minutul 90+5: Fluier final!

Minutul 90+2: GOOOL Barcelona! Griezmann închide tabela la 4-0, cu un voleu din interiorul careului.

Minutul 83: Mircea Lucescu îl trimite în teren pe Tudor Băluță.

Minutul 70: GOOOL Barcelona! Braithwaite reușește dubla, după un penalty. Catalanii fac spectacol în această repriză secundă.

Minutul 57: GOOOL Barcelona! Braithwaite înscrie cu o lovitură de cap, iar totul pare terminat pentru echipa lui Mircea Lucescu.

Minutul 52: GOOOL Barcelona! Dest marchează primul său gol pentru catalani.

VIDEO Juventus - Ferencvaros 2-1

• Juventus: Szczesny - Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro - McKennie, Bentacur, Arthur, Bernardeschi - Dybala, Ronaldo
  • Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister - Siger, Somalia - Zubkov, Uzuni, Nguen

Minutul 90+4: Fluier final!

Minutul 90+2: GOOOL Juventus! Morata întoarce scorul în prelungiri, spre dezamăgirea oaspeților.

Minutul 35: GOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo restabilește egalitatea la Torino.

Minutul 19: GOOOL Ferencvaros! Uzuni punctează pentru campioana Ungariei.

UCL, Grupa H

VIDEO PSG - RB Leipzig 1-0

• PSG: Navas - Florenzi, Diallo, Marquinhos, Bakker - Herrera, Pereira, Paredes - Di Maria, Neymar, Mbappe
  • Leipzig: Gulacsi - Mukiele, Upamecano, Konate, Angelino - Sabitzer, Haidara, Forsberg - Nkunku, Poulsen, Olmo

Minutul 11: GOOOL PSG! Neymar înscrie de la 11 metri.

Minutul 9: Penalty pentru PSG! Di Maria a fost faultat în careu, iar francezii au șansa de a deschide scorul.

VIDEO Manchester United - Istanbul Başakşehir 4-1

• Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Telles - Fred, Van de Beek - Martial, Fernandes, Rashford - Cavani
  • Bașakșehir: Gunok - Rafael, Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Ozcan - Visca, Turuc, Kahveci, Chadli - Ba

Minutul 90+2: GOOOL Manchester United! James închide tabela la 4-1.

Minutul 75: GOOOL Bașakșehir! Turuc execută superb o lovitură liberă, De Gea respinde, dar Ovidiu Hațegan face semn că mingea trecuse de linia porții. Gol de onoare pentru oaspeți.

Minutul 33: GOOOL Manchester United! Rashford înscrie din penalty.

Minutul 19: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes reușește dubla după o gafă uriașă a portarului advers.

Minutul 7: GOOOL Manchester United! Bruno Fernandes deschide scorul cu un șut violent sub transversală.

UCL, Grupa E

VIDEO Rennes - Chelsea 1-2

• Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Nyamsi, Truffer (Maouassa 86) - Bourigeaud, N'Zonzi, Camavinga (Grenier 78) - Doku (Gboho 86), Guirassy (Niang 86), Lea Siliki (Del Castillo 63)
  • Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, T. Silva, Chilwell - Jorginho, Kovacic (Havertz 76) - Hudson-Odoi (Ziyech 75), Mount (Kante 68), Werner - Abraham (Giroud 69)

Minutul 90+4: Fluier final! Chelsea se impune dramatic și își asigură calificarea în optimile UCL.

Minutul 90+1: GOOOL Chelsea! Giroud dă lovitura în prelungiri!

Minutul 85: GOOOL Rennes! Guirassy egalează cu cinci minute înainte de final.

Minutul 47: Gol anulat pentru Chelsea. Werner a trimis în plasă, dar reușita a fost anulată pentru un fault în atac.

Minutul 29: Ocazie pentru Chelsea! Mount a șutat la colțul scurt, dar portarul Gomis a intervenit incredibil.

Minutul 22: GOOOL Chelsea! Hudson-Odoi "sparge gheața" în Franța după o cursă superbă și o pasă de geniu a lui Mount.

Minutul 4: Ocazie uriașă pentru Chelsea! Timo Werner a trimis peste poartă din câțiva metri, dintr-o poziție ideală.

Minutul 1: A început partida!

VIDEO Krasnodar - Sevilla 1-2

• Krasnodar: Gorodov - Smolnikov, Martynovich, Pantaleao, Ramirez - Gazinskiy, Cabella, Olsson (Vilhena 67) - Suleymanov (Wanderson 46), Claesson - Berg (Ari 67)
  • Sevilla: Vaclik - Kounde, Gudelj, Diego Carlos, Escudero (Rekik 61) - Oscar (Jordan 53), Fernando, Rakitic (O. Torres 61) - Ocampos (Idrissi 72), Munir El Haddabi - L. De Jong (En Nesyri 72)

Minutul 90+6: Fluier final! Sevilla se impune și ea în prelungiri și este sigură de prezența în optimile UCL.

Minutul 90+5: GOOOL Sevilla! Munir înscrie și își duce echipa în faza următoare!

Minutul 56: GOOOL Krasnodar! Wanderson egalează pentru gazde.

Minutul 5: GOOOL Sevilla! Rakitic deschide scorul rapid în Rusia cu un șut superb din afara careului.

UCL, etapa a 4-a | Dinamo Kiev - Barcelona, 22:00, Digi Sport 1

Unul dintre cele mai importante meciuri ale zilei de azi este cel de la Kiev, în care Dinamo va întâlni pe Barcelona. Echipa lui Mircea Lucescu are nevoie să câştige meciul nu neapărat pentru a spera la calificare, pentru că va fi greu să o obţină. Chiar dacă ambele echipe au absenţe importante, se anunţă o dispută aprigă.

• Partida va fi pe Digi Sport 1 şi pe site.

Dar Dinamo se luptă cu Ferencvaros pentru locul 3, poziţie care i-ar permite să continue sezonul european în UEL. Ungurii joacă în deplasare, cu Juventus, partidă transmisă de Digi Sport 4. La meciul direct, la Budapesta, scorul a fost 2-2, după ce ucrainenii au condus cu 2-0 la pauză.

UCL, etapa a 4-a | PSG - RB Leipzig, 22:00, Digi Sport 2

Grupa H părea să aibă în finalista UCL din sezonul trecut o favorită certă după tragerea la sorţi, dar acolo lucrurile sunt foarte încurcate. PSG trebuie să o bată pe Leipzig pentru a continua lupta pentru primele două poziţii. Ca să nu aibă surprize, Man. United are în plan să câştige cu Istanbul Başakşehir, atât pentru a demonstra că în etapa a 3-a a fost un accident, dar şi pentru a-şi consolida primul loc.

Etichete: program ucl , video ucl , psg leipzig , dinamo kiev barcelona , ucl etapa a 4-a , clasamente ucl

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
becali

David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat
david-popovici
”Avem cel mai mic buget din SuperLiga”. N-a mai răbdat și a spus totul în direct
FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (6.03.2022)
Real Madrid i-a găsit înlocuitor lui Nacho. Madrilenii au pus ochii pe un fotbalist de 80 de milioane
Bayern Munich - FC Arsenal
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
John Travolta și fiica lui de 24 de ani, la braț la o gală. Ella a moștenit ochii tatălui și delicatețea mamei pierdute prea devreme
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Un fost fotbalist din La Liga l-a ironizat pe Erling Haaland după ratările din meciul cu Real