rob

Jerome Boateng, despre finala Ligii Campionilor din 2012: "N-am putut să mănânc două zile"

Video Lyon - Juventus 0-1. Incredibilul Buffon. Penalty parat şi o intervenţie uluitoare

ronaldo-zidane-real-

Zidane are așteptări de la Ronaldo: ”Vreau ca el să înscrie de trei sau patru ori”

buffon-3

19.10.2016, 00:06
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Olympique Lyon putea da lovitura în prima repriză a meciului cu Juventus. Francezii au primit penalty după faultul lui Bonucci, însă Buffon a respins execuţia lui Lacazette de la punctul cu var. În minutul 50, Buffon a avut una dintre intervenţiile acestui sezon, după un reflex incredibil, la un şut din apropiere.

Astfel, italianul de 38 de ani a făcut uitate cele două erori imense din acest debut de sezon, din partida cu Spania (preliminarii CM 2018) şi din duelul cu Udinese (Serie A TIM).

Juventus a rămas în zece oameni după pauză, atunci când Lemina a primit al doilea cartonaş galben (54). Buffon a fost încă o dată salvator la lovitura de cap a lui Tolisso.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI LYON-JUVENTUS

Campioana Italiei a dat lovitura prin rezerva Cuadrado, care a marcat singurul gol al meciului din pasa lui Dani Alves. Juventus a plecat cu toate cele trei puncte din Franţa (1-0) şi conduce în clasamentul grupei H cu şapte puncte, la egalitate cu Sevilla.

Au trecut 11 ani de la ultimul succes al lui Juventus, în deplasare, obţinut în inferioritate numerică, în UCL. Bianconerii au ajuns la 22 de cartonaşe roşii în Champions League şi au cu cinci mai multe decât orice altă echipă.

Echipele de start

Lyon (3-5-2): Lopes – Diakhaby, Nkoulou, Yanga-Mbiwa – Morel, Gonalons, Rafael, Tolisso, Darder – Fekir, Lacazette

Juventus (3-5-2): Buffon – Evra, Bonucci, Barzagli – Sandro, Pjanic, Lemina, Khedira, Alves - Dybala, Higuain

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Neymar, apărat de tatăl lui! ”Niște vulturi care se hrănesc din corpurile celor înfrânți”

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Unai Emery și al său Angel uitat pe bancă

unai

Ploaie de goluri în UCL, în primele 4 meciuri din optimi. PSG speră la o minune cu Real. Record pentru Liverpool