Enache, din nou foarte slab, fanii l-au huiduit: "Nu îi bag în seamă, probabil nu au ce face acasă"

Momentul psihologic! FCSB a cerut un penalty, Sporting a marcat după 5 minute

fotbal-fcsb-sporting-045

Becali: "Când l-a băgat pe Gnohere, a început nunta! Ne-au mâncat!"

fcsb pen

23.08.2017, 23:14

FCSB - Sporting Lisabona 1-4. Intrat la pauză în echipa lui Nicolae Dică, în locul lui Constantin Budescu, decarul Florin Tănase și-a făcut rapid simțită prezența pe teren.

În minutul 55, la scorul de 1-1, Filip a ridicat o minge peste defensiva lusitanilor, încercând o pasă pentru Florin Tănase, dar mingea nu a mai ajuns la decarul bucureștenilor, care a căzut în careu.

Roş-albaştrii au cerut penalty, la căderea decarului, după un duel cu Mathieu, dar "centralul" Cuneyt Cakir a lăsat jocul să continue.

A fost momentul psihologic al duelului de pe Arena Națională. După mai puțin de 5 minute, lusitanii au marcat golul care le-a asigurat practic accederea în grupele UEFA Champions League.

Reușita lui Acuna a zdruncinat serios moralul jucătorilor pregătiți de Nicolae Dică și Gelson Martins a mai marcat odată după încă 4 minute.

Un bărbat care conducea o maşină fără permis şi îşi făcuse singur numere de înmatriculare pe care...

Florin Tănase: "Lazio nu e o echipă de speriat, o poţi elimina. Avem prima şansă la calificare"

florin tanase lazio

Eşecul iPhone X afectează Samsung

Video Mihai Stoica dă din casă. Ce mesaje şi-a trimis cu căpitanul echipei, înaintea meciului cu Lazio

mm stoica

Scorul dorit de Florin Tănase în turul dintre FCSB şi Lazio, din 16-imile Europa League