Screenshot 2024-03-24 194304
Mihai Pintilii, spectator de la lux la CSM București - Krim! Alături de cine a urmărit meciul
Captură de ecran 2024-02-07 114746
Un viitor adversar al României de la EURO, aproape de Barcelona: ”Am vorbit deja cu Deco!”
Screenshot 2024-01-21 at 22.21.03
Prima reacție a lui Gică Hagi, după ce ar fi fost ofertat să plece de la Farul
LIVE Stirile Digi Sport

Video Napoli - Frankfurt 3-0. Italienii merg în ”sferturile” Champions League! ”Dublă” a lui Osimhen

15.03.2023, 23:52

Napoli a învins-o cu scorul de 3-0 pe Eintracht Frankfurt, în manșa secundă din optimile de finală ale Champions League.

FuĂźball Champions League Achtelfinale SSC Neapel - Eintracht Frankfurt am 15.03.2023 im Stadio Diego Armando Maradona in
Partida dintre Napoli și Eintracht Frankfurt / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Astfel, formația din Serie A s-a calificat în ”sferturile” Champions League.

Napoli - Frankfurt 3-0. Trupa lui Spalletti merge în ”sferturile” Champions League

Napoletanii puteau deschide scorul încă din al doilea minut al partidei, cu un șut al lui Politano din afara careului.

Nemții au dat replica după câteva minute, la lovitura de cap a lui Lenz care a trecut însă pe lângă poartă.

Trapp a avut o intervenție bună în minutul 16, la șutul din careu al lui Osimhen, iar Kvaratskhelia a șutat foarte bine din careu în minutul 19.

Formația pregătită de Spalletti a deschis scorul în prelungirile primei reprize, când Osimhen s-a înălțat foarte bine și a trimis cu capul din careu.

După pauză, italienii au punctat din nou în minutul 53, prin același Osimhen, care a înscris din fața porții.

Frankfurt a avut o ocazie importantă în minutul 58, însă Kamada nu a reușit să îl învingă pe Meret.

Napoli a primit lovitură de la 11 metri, după un fault asupra lui Zielinski și tot el a fost cel care a marcat de la punctul cu var.

VIDEO Rezumatul partidei Napoli - Frankfurt 3-0

Napoli - Frankfurt 3-0

Min. 88: Ocazie pentru Frankfurt! Lenz trimite în fața porții, însă Meret reține.

Min. 64: Goool Napoli! Zielinski înscrie de la punctul cu var.

Min. 62: Penalty pentru Napoli! Zielinski este faultat în careu, iar centralul partidei dictează penalty!

Min. 58: Ocazie Frankfurt! Borre îi pasează în fața porții lui Kamada, însă Meret reușește să rețină.

Min. 53: Goool Napoli! Di Lorenzo centrează în fața porții, iar Osimhen finalizează din fața porții.

Min. 45+2: Goool Napoli! Politano expediază o centrare perfectă de pe partea dreaptă, iar Osimhen reia cu capul din centrul careului, fără șansă pentru Trapp.

Min. 43: Ocazie Napoli! Kvaratskhelia primește balonul în careu și șutează la poarta lui Trapp, dar portarul are o intervenție bună și respinge.

Min. 19: Ocazie Napoli! Kvaratskhelia pătrunde în careu și șutează din unghi, însă Trapp reușește să respingă.

Min. 16: Ocazie Napoli! Osimhen șutează din prima din interiorul careului, dar Trapp respinge.

Min. 10: Ocazie Frankfurt! Lenz se înalță și trimite cu capul la o centrare venită de la colțul terenului, dar balonul trece pe lângă poartă.

Min. 2: Ocazie Napoli! Politano șutează din afara careului, dar Trapp reușește să respingă în lateral.

Min. 1: Începe meciul!

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui – Zambo Anguissa, Lobotka, Zielinski – Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Rezerve: Idasiak, Gollini, Juan Jesus, Elmas, Lozano, Olivera, Simeone, Bereszynski, Ostigard, Gaetano, Ndombele

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Buta, N’Dicka – Knauff, Rode, Sow, Lenz – Kamada, Borre, Gotze

Rezerve: Ramaj, Horz, Smolcic, Jakic, Alidou, Toure, Hasebe, Alario, Chandler, Max

Liderul din Serie A vine după un succes în fața celor de la Atalanta, scor 2-0, și continuă să păstreze distanța față de următoarele locuri din campionat. În acest moment, Napoli are cu 18 puncte mai mult decât Inter Milano, după 26 de etape disputate.

De cealaltă parte, Frankfurt are 4 meciuri la rând fără victorie în toate competițiile, iar în Bundesliga se află pe locul 6, la 12 puncte de liderul Bayern Munchen, după 24 de runde.

Napoli - Frankfurt Live Video, 22:00, Digi Sport 2. Echipele probabile

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Kim, Rrahmani, Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia

Eintracht Frankfurt: Trapp; Tuta, Hasebe, Ndicka; Buta, Sow, Rode, Max; Kamada, Gotze; Borre

VIDEO cu rezumatul meciului tur dintre Napoli și Frankfurt 2-0

Etichete: napoli , champions league , frankfurt

Furie și indignare după ce fotografia cu teroriștii Hamas defilând cu trupul gol și mutilat al lui Shani Louk a fost premiată

O imagine cu trupul dezbrăcat și mutilat al unei tinere plimbat de teroriștii Hamas în remorca unei...

aza3
Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația

Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!
profimedia-0774483276
Antrenorul care a semnat cu Petrolul
petrolul

La 34 de ani, poate fi marea surpriză a României la EURO 2024: ”Cred că va fi luat în calcul”
chicpiu
Supercomputerul a decis! Cine va câștiga EURO 2024
Frankfurt am Main am 16.Oktober 2023 Deutsche Bank Park Medientermin der EURO 2024 GmbH v.l., Henri-Delaunay-Pokal, im H
Ivaylo Petev le-a transmis un mesaj clar jucătorilor Universității Craiova înaintea derby-ului cu Rapid
ivaylo-petev
Încă o accidentare la FCSB! Favoritul lui Gigi Becali are ruptură! Cât lipsește
Simona Halep, lovită unde o doare mai tare. A fost refuzată la turneu
Arnold Schwarzenegger, prima imagine după ce i-a fost montat un stimulator cardiac. Fanii, val de reacții: „Ești de neoprit, ești o legendă!”
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Prețul amețitor cu care se vinde un garaj din lemn în Brașov: „E inclusă și mașina în preț?"
Povestea sportivei românce care a ajuns campioană mondială, dar a plătit un preț uriaș: „Am dureri"
Cum a profețit viitorul AI, deepfake-urile și altele un personaj inventat la TV din anii '80
Ce cred englezii despre naționala României și cum o compară cu Ucraina
Surpriză! A venit decizia finală după derapajul rasist care a scandalizat Italia
Il presunto episodio di razzismo tra Acerbi e Juan Jesus durante Inter vs Napoli