messi sporting

Capitolul la care Messi a urcat pe locul 3 în istoria Barcelonei. Golul 100 în Europa mai are de așteptat

PSG - Bayern 3-0. Cavani și Neymar nu le-au dat nicio șansă bavarezilor

cska utd

CSKA Moscova - Manchester United 1-4. Echipa lui Mourinho a defilat din nou

psg bayern-1

28.09.2017, 00:07
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

PSG merge perfect în grupa B din UEFA  Champions League. Parizienii au câştigat clar pe teren propriu în faţa lui Bayern, 3-0, în meciul serii.

La Paris, bavarezii au primit al doilea cel mai rapid gol din istoria sa în UEFA Champions League. Dani Alves a deschis scorul după doar 85 de secunde. În minutul 19, Javi Martinez a fost aproape de egalare, dar Areola a salvat.

Cavani a dublat avantajul francezilor cu o execuţie frumoasă, după pasa lui Mbappe. A fost al 28-lea gol în competiţie pentru uruguayan, care a semnat apoi o ratare importantă, după mingea aşezată de Neymar. La pauză, PSG a condus cu 2-0.

Neymar nu a reuşit să-şi treacă numele pe lista marcatorilor, deşi a avut o ocazie mare, la cinci minute de la reluare. Cel mai scump jucător din lume a înscris însă în minutul 63, când a profitat de eroarea lui Javi Martinez.

A fost golul 800 reuşit de un brazilian în UEFA Champions League. S-a terminat 3-0 pentru PSG, care este lider în grupa B, cu golaveraj 8-0.

Echipele:

PSG: Areola - D. Alves, Marquinhos, T. Silva, Kurzawa - Verratti (Draxler, 90), T. Motta (Lo Celso, 86), Rabiot - Mbappe (Di Maria, 79), Cavani, Neymar.
Antrenor: Unai Emery.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Sule, J. Martinez, Alaba - Tolisso (Rudy, 46), Thiago, A. Vidal - Muller (Robben 69, Lewandowski, James (Coman, 46).
Antrenor: Carlo Ancelotti.