phoden ucl

Jucătorul "special" al lui Guardiola, titularizat în premieră în UCL. Performanţă unică în ultimii 13 ani

Real Madrid - Dortmund 3-2! "Albii" termină pe locul secund grupa

auba bernabeu

Aubameyang, "dublă" pe Bernabeu! Atacantul Borussiei a marcat mereu în ultimele patru meciuri cu Real

real1

06.12.2017, 23:42
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Real a condus-o pe cu 2-0 pe Dortmund, a fost egalată, iar cu zece minute înainte de final, madrilenii au marcat pentru 3-2, rezultat final. A fost o seară importantă pentru Cristiano Ronaldo, care a înscris un gol superb şi a mai bătut un record.

În 12 minute, Real a reuşit să aibă avantaj de două goluri în meciul cu Dortmund, iar Cristiano Ronaldo să îşi treacă în cont un nou record. Cu o zi înainte să primească al cincilea Balon de Aur din carieră, portughezul a punctat pentru 2-0 şi a devenit singurul jucător din istoria Ligii Campionilor care marchează în fiecare etapă a grupelor.

Cu câteva minute înainte de pauză, Aubameyang a redus din diferenţă. Pauza nu i-a ajutat pe madrileni. Aubameyang şi-a trecut în cont dubla imediat după reluare. Lucas a adus victoria lui Real cu zece minute înainte de final, 3-2.

Real Madrid - Borussia Dortmund 3-2 (Borja Mayoral 8, Ronaldo 12, Lucas Vazquez 81 / Aubameyang 43, 48)

Echipele de start:

Real Madrid (4-3-3): Navas - Nacho, Ramos, Varane, Theo Hernandez - Isco, Casemiro, Kovacic - Lucas Vazquez, Mayoral, Ronaldo

Dortmund (3-4-3): Burki - Sokratis, Subotic, Schmelzer - Bartra, Sahin, Dahoud, Guerreiro - Pulisic, Aubameyang, Kagawa

Clasament grupa H

După ce în weekend, pe terenul lui Brighton, a reuşit un gol şi trei pase decisive, Coutinho a avut o prestaţie stelară, marcând de trei ori. A fost primul hat-trick văzut pe Anfield din 2013, când Luis Suarez marca de trei ori contra lui WBA.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="ro"><p lang="en" dir="ltr">Phil Coutinho hat-trick is the first seen at Anfield since Luis Suarez&#39;s against WBA more than 4 years ago! <a href="https://twitter.com/hashtag/LFC?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#LFC</a></p>&mdash; 5times (@5timesco) <a href="https://twitter.com/5timesco/status/938516612889694214?ref_src=twsrc%5Etfw">6 decembrie 2017</a></blockquote><script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
22 goluri a marcat Liverpool în grupele Champions League, în acest sezon, record all-time pentru formaţiile din Anglia.

Liverpool - Spartak Moscova 6-0 (Coutinho 4 pen, 15, 50 Firmino 19, Mane 48)
ECHIPELE:
Liverpool (4-3-3): Karius - Gomez, Lovren, Klavan, Moreno - Coutinho, Can, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane
Spartak Moscova (4-2-3-1): Selikhov - Eshchenko, Tasci, Bocchetti, Dzhikiya - Glushakov, Fernando - Zobnin, Adriano, Promes - Ze Luis

Cum arată şi ce-au făcut câţiva dintre cei care astăzi pun ştampile şi dau verdicte la RTV.

Real Madrid, pe punctul de a atinge o bornă impresionantă în La Liga! Meciul e la Digi Sport

Cristinel

Cum ar putea fi vindecată gripa în 24 de ore

Golul marcat de Rabiot cu Real le-a amintit spaniolilor că Barcelona a ratat de mai multe ori transferul lui

Paris Saint-Germain v Manchester City FC - UEFA Champions League Quarter Final: First Leg

Video Real Madrid - Sociedad 5-2. Hat-trick al lui Cristiano Ronaldo într-un meci cu 7 goluri și 3 bare