napoli city

Manchester City - Napoli 2-1. Echipa lui Guardiola, parcurs fără greșeală

Real Madrid - Tottenham 1-1. Ronaldo a marcat din penalty. Ocazie uriașă pentru Kane, pe final

borussia

APOEL Nicosia - Borussia Dortmund 1-1. Liderul din Bundesliga a rămas la 6 puncte de Real și Tottenham

collage real tottenham

17.10.2017, 23:59

Real Madrid a început ca din puşcă partida de pe Santiago Bernabeu cu Tottenham - Cristiano Ronaldo a nimerit bara încă din minutul 5, iar Benzema a fost şi el aproape de gol câteva clipe mai târziu.

Tabela s-a modificat până la urmă după aproape jumătate de oră de joc - Varane a încercat să respingă, dar mingea a ajuns în proprie-poartă!

Avantajul lui Tottenham nu a durat mult - chiar înainte de pauză, Aurier a făcut fault în careu, iar Cristiano Ronaldo a transformat de la 11 metri. A fost al cincilea gol al portughezului în primele trei etape.

Benzema, la zece minute după reluare, a irosit ultima mare ocazie a Realului. Pe final, Harry Kane şi Eriksen l-au pus serios la treabă pe Keylor Navas, dar Real Madrid - Tottenham s-a terminat 1-1 şi deţinătoarea UEFA Champions League pierde primele puncte în grupa H.

Echipele

Real (4-3-3): Navas - Hakimi, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modric - Isco, Benzema, Ronaldo

Tottenham (4-2-3-1): Lloris - Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Sanchez - Dier, winks - Sissoko, Llorente, Eriksen - Kane