moise kean sevilla

Moise Kean a devenit primul jucător născut în 2000 care debutează și în Liga Campionilor

Video Spurs, eliminată din Liga Campionilor, după doar cinci partide!

benzema real sporting

Video Real Madrid a trăit periculos deplasarea de la Lisabona. Golul victoriei a fost marcat de Benzema

spurs monaco

23.11.2016, 00:00
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Monaco e în optimile UEFA Champions League, după victoria cu 2-1 în faţa lui Tottenham. Englezii se mai luptă doar pentru locul al treilea, cu ŢSKA Moscova, echipă pe care o întâlnesc acasă, în ultima etapă.

Liderul grupei E din UEFA Champions League, Monaco a avut şansa de a înscrie în poarta lui Tottenham, după doar 11 minute. Francezii au primit penalty la o intervenţie a lui Eric Dier asupra lui Fabinho, dar Falcao nu l-a putut învinge pe Lloris.

AICI AI GOLURILE DIN PARTIDA MONACO - SPURS 2-1

A fost a 10-a lovitură de la 11 metri şi prima ratată de Monaco, în acest sezon. Fără victorie în faţa unei echipe din Hexagon, în deplasare, englezii au luat gol de la Sidibe, după doar 3 minute din repriza a doua.
Harry Kane i-a readus în cărţi pe oaspeţi, cu un penalty transformat, dar bucuria lui Spurs a durat doar 39 de secunde. Lemar a marcat pentru 2-1, din centrarea lui Sidibe şi Monaco se califică de pe primul loc în optimi, în timp ce Tottenham se bate cu ŢSKA Moscova, în ultima etapa, pentru locul de Europa League.

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Barça vrea o nouă Triplă: "Suntem în cea mai bună poziţie posibilă"

barcelona tripla

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Şahtior Doneţk - AS Roma 2-1. Ucrainenii au întors rezultatul după pauză, prin două goluri de excepţie

sahtior roma

Mourinho a scăpat cu un 0-0! De Gea, cel mai bun om al lui Man. United, la Sevilla