messi jucatorul etapei

Messi a fost votat cel mai bun jucător al primei etape din Liga Campionilor

Tragedie pe "Santiago Bernabeu"! Un fan al Realului a murit la golul lui Morata, din UCL

Verratti

UEFA a anulat cartonaşul roşu primit de Marco Verratti în Champions League

real madrid fan

17.09.2016, 09:26

A fost tensiune maximă la Madrid, la meciul dintre Real și Sporting, din grupele UEFA Champions League (2-1). Gazdele au revenit spectaculos pe final, după ce portughezii au condus cu 1-0, iar unul dintre fanii Realului a murit după golul marcat de Morata, în al patrulea minut al prelungirilor.

Suporterul madrilenilor a sărit în sus de bucurie la golul lui Morata, s-a îmbrățișat cu alți fani din apropiere, însă inima sa a cedat, iar simpatizantul Realului a decedat, după ce a suferit un atac de cord.

Paramedicii au încercat să-l salveze imediat pe fan, dar aceștia nu au mai putut să facă nimic. Suporterul a decedat înainte de a ajunge la spital.

Duminică, de la ora 21:45, Real Madrid joacă împotriva lui Espanyol, într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 2. Fazele video sunt pe digisport.ro și m.digisport.ro!

scrisoare fan Real 1

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Zidane: ”Nu știu dacă Ronaldo va putea juca 90 de minute, ar fi bine să reziste”