buffon oliver

”Eu sunt Gigi Buffon!” Portarul lui Juve nu regretă gestul din finalul meciului cu Real

Vazquez a găsit explicaţia pentru care calificarea lui Real în semifinale este contestată: "Mulţi ne invidiază!"

Real Madrid - Juventus 1-3

Buffon a dezvăluit ce a făcut după scandalul de pe ”Bernabeu”: ”Poți merge chiar și prea departe”

benatia vazquez
Lucas Vazquez, în duel cu un fotbalist de la Juventus

16.04.2018, 17:21
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Italia, Serie A, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

VIDEO Real Madrid - Juventus 1-3. Penalty-ul transformat de Cristiano Ronaldo, în returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, Real - Juventus, 1-3, este dezbătut în continuare, atât în Spania, cât și în Italia. Lucas Vazquez, cel care a fost faultat de Benatia, a vorbit despre faza petrecută în minutele de prelungiri ale partidei.

La 3-0 pentru Juventus, meciul se ducea în prelungiri. În minutul 90+3 însă, arbitrul englez Michael Olivier a dictat penalty pentru Real, la o fază controversată, dupa un duel între Vazquez şi Benatia. Cristiano Ronaldo a transformat fără emoții si Real va juca în semifinale contra lui Bayern.

"Nu trebuie să discutăm prea mult despre asta, a fost doar un penalty. Nu există nicio îndoială, decizia arbitrului a fost una corectă. Cu toate astea, întreaga faza a fost dezbatută mai mult în Spania decât în Italia.

Adevarul este că mulți ne invidiază pentru realizarile noastre, că am ajuns pentru a 8-a oara în semifinalele Champions League. Dar trebuie să învățăm să ne obișnuim cu aceste păreri ale celorlalți. Știm că mulți se bucură pentru eșecurile noastre", a spus Vazquez, conform Marca, după victoria Realului, de duminică, la Malaga, scor 2-1.

"Da, a fost penalty. Când mă pregăteam să lovesc mingea, fundaşul a venit din spate şi m-a trimis la pământ. Nu există nicio discuţie. Este normal ca cei de la Juventus să protesteze, era ultimul minut", spunea Lucas Vazquez, la finalul partidei cu Juventus.

Bayern Munchen şi Real Madrid se vor întâlni în semifinalele Ligii Campionilor. Partida tur va avea loc la 25 aprilie, la Munchen, iar returul se va disputa în 1 mai, la Madrid.

crziz

Alertă meteo: România, lovită de un val de aer de foc venit din nordul Africii. Temperaturi record

Ofertă surpriză pentru un star de la Real Madrid! 90 de milioane de euro pentru cel mai scump transfer al clubului

isco real madrid

Live Text Încep semifinalele Ligii Campionilor. După 8 ani, patru echipe din ţări diferite luptă pentru trofeu