meme-16
Real Madrid v Manchester City Champions League 09/04/2024. Pep Guardiola Manager of Manchester City during the Champions
Foto ”Bijuteria” lui Pep Guardiola costă o avere! Capitolul la care este unic în lume
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 1-0, ACUM, Digi Sport 1. Louis Munteanu a deschis scorul cu un șut superb
Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
Play-off

VIDEO Real - Manchester City 3-2! Madrilenii au întors spectaculos scorul în ultimele 3 minute

18.09.2012, 00:08

Ultimele cinci minute dintre Real și Manchester City sunt de ținut minte și de povestit peste ani!
Sunt cele cinci minute când n-au contat nici tactica, nici oboseala, nici valoarea financiară a vedetelor din teren. Deși toate acestea au generat aceste cinci minute nebune de pe Santiago Bernabeu.

real madrid man city bucurie
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Jose Mourinho a surprins trimițând pe teren trei mijlocași defensivi în zona centrală, lăsându-i pe bancă pe Modric și Ozil, teoretic conducătorii săi de joc. Iar prima repriză a stat sub semnul acestei așezări prevăzătoare a Realului, care a închis zona centrală perfect, City fiind blocată 45 de minute în terenul propriu.

Ocaziile la poarta lui Hart n-au lipsit în prima parte, madrilenii fiind periculoși prin incursiunile lui Cristiano Ronaldo și Di Maria, care au intrat constant din bandă în centru încercând să șuteze mereu. Dar la pauză s-a intrat cu un 0-0 straniu, deoarece campioana Angliei a părut o formație depășită de miză și incapabilă de replică pe măsura Realului.

Ultima parte a început ceva mai echilibrat, dar deschiderea de scor a venit cam de nicăieri, cu Yaya Toure luând-o la fugă cu mingea la picior pe un contra-atac al echipei sale și pasându-i lui Dzeko în poziție de singur cu Casillas. Egalarea n-a întârziat, Marcelo, care mai încercase astfel de execuții, învingându-l pe Hart cu un șut din afara careului.

Și apoi au venit ultimele 5 minute. Kolarov a centrat covrig de pe dreapta, Xabi Alonso s-a întins și Casillas a fost păcălit de traiectoria balonului, care s-a dus în plasă. Și City prelua din nou conducerea și mai avea 5 minute până la final.

Real s-a năpustit spre poarta lui Hart, după ce pe teren au apărut Ozil și Modric, în locurile lui Essien și Khedira. Practic, Mourinho a înțeles că dacă nu atacă real, cu oameni de atac, nu are șanse. Iar inspirația i-a fost răsplătită, nu doar de golul egalizator al lui Benzema, intrat și el pe parcurs, în locul lui Higuain.

Cristiano avea să marcheze în ultimul minut regulamentar golul victoriei, un șut la care Kompany are vina lui, fundașul belgian ferindu-se de minge și păcălindu-și propriul portar.

S-a terminat 3-2 pentru Real, care a șutat de 30 de ori spre poarta adversă, de 17 ori pe spațiul porții. Nu doar pentru asta, victoria e meritată și justificată de jocul ofensiv al echipei madrilene.

FINAL! Real câștigă după ce Manchester City a condus de două ori!

Min. 90: GOOOL REAL! GOOOL CRISTIANO RONALDO! Ronaldo îl driblează pe Zabaleta în stânga, șutează, Kompany se ferește și-l păcălește pe Hart, care n-are reacție. Real Madrid- Manchester City 3-2.

Min. 89: Dzeko primește galben după un henț.

Min. 88: Cristiano Ronaldo șutează de la 17 metri, central, cu latul, Hart respinge.

Min. 87: GOOOOL REAL! GOOOOL BENZEMA! Di Maria îi pasează lui Benzema la marginea careului, acesta se întoarce lângă Nastasic și șutează, lângă bară, egalând. Real Madrid- Manchester City 2-2.

Min. 85: GOOOOL MANCHESTER CITY! GOOOOL KOLAROV! Sârbul execută înșelător o lovitură liberă de pe dreapta, Xabi Alonso se întinde după minge, îl păcălește pe Casillas și City preia din nou conducerea. Real Madrid- Manchester City 1-2!

Min. 80: Benzema șutează de pe dreapta, din unghi, dar Hart reușește să respingă.

Min. 76: GOOOOL REAL MADRI!. GOOOOL MARCELO! Brazilianul șutează de la 17 metri, sub transversală, după un dribling în fața lui Kompany. Real Madrid- Manchester City 1-1.

Min. 75: Pe contra-atac, Yaya Toure scapă în dreapta și șutează din careu, în plasa laterală.

Min. 74: Intră Zabaleta și iese Maicon, la City.

Min. 73: Khedira și Higuain ies de pe teren la Real, intră Modric și Benzema.

Min. 72: Şansă de 2-0 pentru City, dar Casillas respinge șutul lui Kolarov.

Min. 70: Kompany primește galben după un fault asupra lui Cristiano Ronaldo.

MIN 68: GOOOOL MANCHESTER CITY!!! GOOOOL EDIN DZEKO!!! Yaya Toure a scăpat pe contra-atac în dreapta, i-a pasat lui Edin Dzeko, bosniacul a rămas singur cu Iker Casillas și a șutat în dreapta acestuia. Real- Manchester City 0-1.

Min. 65: Marcelo mai șutează odată puternic de la marginea careului, puțin peste transversală.

Min. 65: Mesut Ozil îi ia locul la Real lui Essien.

Min. 62: la Manchester City iese David Silva și intră Dzeko.

Min. 59: Marcelo șutează în forță de la 22 de metri, balonul se duce puțin pe lângă vinclul porții lui Hart.

Min. 52: Javi Garcia (Manchester City) primește cartonașul galben.

Min. 46: a început repriza a doua.

PAUZĂ

Min. 41: Angel di Maria șutează de la 20 de metri alteral dreapta, cu efect, puâin pe lângă poartă

Min. 39: Di Maria centrează de pe dreapta și Higuain reia de la 4 metri, din cădere, peste poartă.

Min. 37: Yaya Toure face o cursă de 60 de metri, dar pasează greșit spre David Silva și astfel se irosește cea mai promițătoare acțiune ofensivă a lui City.

Min. 36: schimbare la Manchester City. Intră sârbul Kolarov, care-i ia locul lui Nasri, accidentat.

Min. 20: cea mai mare ocazie a meciului. Higuain scapă singur cu Hart, acesta respinge, Higuain recuperează, pasează în spate lui Ronaldo, al cărui șut e deviat de Khedira, de la 6 metri, peste transversală!

Min. 17: Arbeloa pătrunde pe dreapta și șutează pe jos, dar Hart reține cu siguranță.

Min. 12: Hart respinge încă odată un șut expediat de Ronaldo, din careu. Mingea a fost ușor deviată de Higuain. Portughezul e cel mai activ atacant al Realului în primul sfert de oră.

Min. 8: Ronaldo pătrunde pe stânga, îl driblează pe Kompany și șutează cu efect, dar Hart respinge în corner.

Min. 2: Ronaldo are prima ocazie a meciului, dar trimite pe lângă poartă din afara careului.

Min. 1: a început partida.

ECHIPELE DE START:

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Varane, Marcelo - Khedira, Essien, Xabi Alonso - Di Maria, Higuain, Ronaldo

Rezerve: Adan, Ramos, Coentrao, Kaka, Ozil, Modric, Benzema

Antrenor: Jose Mourinho

Manchester City: Hart - Maicon, Kompany, Nastasic, Clichy - Yaya Toure, Javi Garcia, Barry - Silva, Tevez, Nasri

Rezerve: Pantilimon, Zabaleta, Lecott, Kolarov, Rodwell, Dzeko, Aguero

Antrenor: Roberto Mancini

Etichete: live video champions league , video champions league , video real madrid manchester city , live video real madrid manchester city , real madrid manchester city

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
farul-cfr

Decizie finală: Malcom Edjouma se întoarce la FCSB!
CFR Cluj v FCSB - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 05 Feb 2023
Lovitura primită de UTA Arad
uta logo
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Presa din Spania, la picioarele jucătorilor lui Carlo Ancelotti. ”Acest Madrid e nebun”
Real Madrid
Întrebat direct dacă viitorul lui este la Real Madrid, Erling Haaland a avut o reacție ciudată
Real Madrid CF v Manchester City: Quarter-final First Leg - UEFA Champions League 2023/24, Spain - 09 Apr 2024
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Foto Pep Guardiola ”a strălucit” pe Bernabeu! A purtat un ceas de 7 ori mai scump decât un jucător de la Manchester City
Spain: REAL MADRID CF v MANCHERSTER CITY FC. CHAMPIONS LEAGUE 2023/2024. QUARTER-FINALS 1st LEG MATCH.

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”