penalty real

Exclusiv ”Mai mult decât scandalos! Arbitrul a fost submediocru” Porumboiu ”a dat de pământ” cu arbitrul de la Real - Juve

Ziarele catalane o desfiinţează pe Real Madrid. "Jaful secolului! Scandalos!"

Arturo Vidal

Video Arturo Vidal a lăsat Bayern pe plan secund. Ce reacție a avut la golul înscris de Ronaldo, la Madrid

penalty controversat real
Juventus, eliminată din cauza unui penalty controversat

12.04.2018, 11:15
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Italia, Serie A, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

Real Madrid - Juventus 1-3. Gruparea din Torino a fost eliminată dramatic din sferturile Ligii Campionilor de Real, după un gol din penalty marcat în minutul 90+7, de Cristiano Ronaldo. Lovitura de pedeapsă acordată de arbitrul Michael Oliver a fost puternic contestată de jucătorii oaspeţilor, iar Gianluigi Buffon a fost eliminat pentru proteste.

În ediţiile de joi, publicaţiile catalane au criticat dur prestaţia "centralului" Michael Oliver, care a acordat, uşor, penalty la duelul dintre Vazquez şi Otamendi. Jurnaliştii susţin la unison că Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor graţie arbitrului, care i-a ajutat în prelungirile partidei, când a dictat lovitură de pedeapsă în minutul 90+3.

"Jaful secolului", a fost titlul de pe prima pagină ales de Sport. "Scandalos. Arbitrul a inventat un penalty inexistent doar ca Realul să joace semifinalele, iar Juventus a încheiat meciul distrusă, ratând o «remontada» istorică", mai susţin jurnaliştii publicaţiei mai sus amintite.

Nici El Mundo Deportivo nu i-a menajat pe cei de la Real Madrid. "Master în arbitraj", a titrat ziarul catalan pe prima pagină. "Madridul trece mai departe în stilul său caracteristic, cu un penalty foarte dubios în minutul 90+3", au continuat ziariştii.

"Un penalty dubios salvează Madridul de la eliminarea din Europa", este şi opinia celor de la La Vanguardia.

crziz

Alertă meteo: România, lovită de un val de aer de foc venit din nordul Africii. Temperaturi record

Ofertă surpriză pentru un star de la Real Madrid! 90 de milioane de euro pentru cel mai scump transfer al clubului

isco real madrid

Live Text Încep semifinalele Ligii Campionilor. După 8 ani, patru echipe din ţări diferite luptă pentru trofeu