516244 516244 germania cm 2006 1
Beckenbauer respinge ferm acuzaţiile de corupţie: "Nu am dat bani pentru voturi"
arena das dunas
Două stadioane braziliene, gazde ale meciurilor CM 2014, scoase la vânzare
Exclusiv FRF a premeditat suspendarea meciului Sepsi - U Craiova 1949? ”Cred că a fost o chestie voită!” Care ar fi fost motivul
Digi Sport 1 Live
Acum

Rezultatele partidelor de marţi din preliminariile Cupei Mondiale

16.10.2012, 14:53

Grupa A

cristiano ronaldo portugalia
  • Liga 1: U Craiova 1948 - U Cluj, vineri, 20:00, DGS 1

  • Liga 1: Chindia - UTA, vineri,17:00, DGS 1

Croaţia - Ţara Galilor 2-0 (Mandzukic 27, Eduardo 57)

Macedonia - Serbia 1-0 (Ibraimi 59 pen)

Belgia - Scoţia 2-0 (Benteke 69, Kompany 71)

GRUPA A
EchipaMJVEPGMGPP
Belgia43108110
Croația43106210
Serbia4112654
Macedonia4112344
Țara Galilor41033113
Scoția4022252


Grupa B

Cehia - Bulgaria 0-0

Italia - Danemarca 3-1 (Montolivo 33, De Rossi 37, Balotelli 54/ Kvist 45+1)

GRUPA B
EchipaMJVEIGMGPP
Italia431010410
Bulgaria4130436
Cehia3120315
Armenia3102243
Danemarca3021242
Malta3003160


Grupa C

Insulele Feroe - Irlanda 1-4 (A. Hansen 68/ Wilson 46, Walters 53, Justinussen 73 aut., O'Dea 88)

Austria - Kazahstan 4-0 (Janko 24, 63, Alaba 71, Harnik 90+3)

Germania - Suedia 4-4 (Klose 8, 15, Mertesacker 39, Ozil 56/ Ibrahimovic 62, Lusting 64, Elmander 76, Elm 90+3)

GRUPA C
EchipaMJVEIGMGPP
Germania431015610
Suedia3210857
Irlanda3201786
Austria3111524
Kazahstan4013181
Insulele Feroe3003290


Grupa D

Andorra - Estonia 0-1 (Oper 57)

România - Olanda 1-4 (Marica 40/ Lens 9, Martins Indi 29, Van der Vaart 45+2 pen., van Persie 86)

Ungaria - Turcia 3-1 (Koman 31, Szalai 50, Gera 57 pen./ Erdinc 22)

GRUPA D
EchipaMJVEIGMGPP
Olanda440013212
Ungaria43011059
România4301849
Turcia4103463
Estonia4103163
Andorra40040130


Grupa E

Cipru - Norvegia 3-1 (Aloneftis 42/ Hangeland 44, Elyounoussi 81 pen., King 83)

Islanda - Elveţia 0-2 (Barnetta 66, Gavranovic 79)

Albania - Slovenia 1-0 (Roshi 36)

GRUPA E
EchipaMJVEIGMGPP
Elvetia43107110
Norvegia4211657
Albania4202556
Iselanda4202446
Slovenia4103363
Cipru4103483


Grupa F

Rusia - Azerbaidjan 1-0 (Shirokov pen. 84)

Israel - Luxemburg 3-0 (Hemed 13, Ben Basat 35, Hemed 48)

Portugalia - Irlanda de Nord 1-1 (Helder Postiga 79/ Mc. Ginn 30)

GRUPA F
EchipeMJVEIGMGPP
Rusia44008012
Israel42111057
Portugalia4211637
Irlanda de Nord3021242
Azerbaidjan3012151
Luxemburg40132121


Grupa G

Letonia - Liechtenstein 2-0 (Kamess 29, Gauracs 77)

Bosnia-Herţegovina - Lituania 3-0 (Ibisevic 28, Dzeko 35, Pjanic 41)

Slovacia - Grecia 0-1 (Salpingidis 63)

GRUPA G
EChipaMJVEIGMGPP
Bosnia-Herțegovina431015210
Grecia43105110
Slovacia4211537
Lituania4112364
Letonia4103583
Liechtenstein40041140


Grupa H

Ucraina - Muntenegru 0-1 (Danjamovic 45)

San Marino - Moldova 0-2 (Dadu 72 pen., Epureanu 78)

Polonia - Anglia amânat pentru miercuri, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României)

GRUPA H
EchipaMJVEIGMGPP
Anglia32101117
Muntenegru3210927
Polonia2110424
Moldova4112274
Ucraina3021122
San Marino30030130


Grupa I

Belarus - Georgia 2-0 (Bressan 6, Dragun 28)

Spania - Franţa 1-1 (Sergio Ramos 25/ Giroud 90+4)

GRUPA I
EchipaMJVEIGMGPP
Spania3210617
Franța3210527
Georgia4112244
Belarus4103383
Finlanda2011121



După o etapă palpitantă care a avut loc vineri, astăzi vom avea parte de alte 25 meciuri de calificare la Cupa Mondială din 2014, zona europeană.

Derby-ul etapei dintre Spania şi Franţa este transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 2, de la ora 22:00, în vreme ce în celelalte grupe sunt programate alte partide extrem de interesante.

În grupa A, Serbia nu are decât varianta victoriei la Skopje, contra Macedoniei, orice alt rezultat lăsându-o cu şanse mici de calificare. În grupa B, Italia şi Danemarca se întâlnesc pe San Siro din Milano, într-o partidă în care Cesare Prandelli nu se va putea baza pe portarul Gianluigi Buffon.

Tot un meci palpitant va avea loc şi la Berlin, de la ora 21:45, când Germania primeşte vizita unui adversar cu care a avut mari probleme în trecut - Suedia. Apoi, în grupa D, Turcia îşi joacă ultima şansă de a mai accede la turneul final, pe terenul Ungariei.

În rest, Rusia, Israel, Portugalia şi Bosnia par că au meciuri accesibile pe teren propriu, în vreme ce Anglia are parte de o deplasare complicată, în Polonia.

Programul partidelor care se vor disputa, marţi, în preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2014:


Etichete: cupa mondiala 2014 , preliminarii cupa mondiala , ungaria turcia , cupa mondiala portugalia , portugalia irlanda de nord


Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News


Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din
Digi24
Ce s-a întâmplat cu elevul de 15 ani care a obligat doi copii să își bage capul în WC. A primit o pedeapsă șocantă
Ce s-a întâmplat cu elevul de 15 ani care a obligat doi copii să își bage capul în WC. A primit o pedeapsă șocantă

Polițiștii l-au reținut pentru 24 de ore pe elevul de la Colegiului Tehnic "Dumitru Mangeron" din...

Descarcă aplicația Digi24

Sondajul zilei

Top articole
zusje
”Cea mai frumoasă luptătoare din lume” a fost desfigurată! Cu ce se ocupă, de fapt, și ce avere a adunat

Ce au remarcat italienii la Antoaneta, soția lui Ciprian Tătărușanu: "Doar uitați-vă la pagina doamnei!"
9
Comisiile FRF au dat verdictul, după ce Hanca și Vînă i-au cerut despăgubiri de 7,5 milioane de euro Universității Craiova
hanca-radoi
Singurul antrenor care nu l-a ascultat pe Gigi Becali: ”L-a dat afară”. Ce rezultate a avut
becali g
Sportiva devenită milionară la 18 ani a pus pe jar peste 7 milioane de oameni: ”E o problemă”
olivia-dunne
Recomandările redacției
Exclusiv FRF a premeditat suspendarea meciului Sepsi - U Craiova 1949? ”Cred că a fost o chestie voită!” Care ar fi fost motivul

Fotbalistul exclus de CFR Cluj dă în judecată clubul! Cere o avere și vrea să fie declarat liber. Reacția ardelenilor
roger
Cu ce se ocupă cvadruplul campion cu Manchester United care ”arată ca un om fără adăpost”
brian-mcclair
Video Exclusiv Ilie Dumitrescu nu l-a iertat: ”O lovitură de stradă! L-ai luat din parc și l-ai pus în La Liga”
ilie-real
Citește și
REMEMBER: Cupa Mondială 2014, din Brazilia. Ediția în care nemții și-au adjudecat trofeul pentru a patra oară în istorie
World Cup hero 2014 Mario Goetze in the squad for the World Cup in Qatar.
Exclusiv Lucescu pune eşecul Braziliei şi pe seama lui Neymar: "A jucat foarte mult pentru el"
mircea lucescu
Kylie Jenner, pozată din toate unghiurile când a apărut pe plajă, în costum de baie. Paparazzi sau ședință foto aranjată?
Kylie Jenner, pozată din toate unghiurile când a apărut pe plajă, în costum de baie. Paparazzi sau ședință foto aranjată?
Singurul jucător de la FCSB pe care Gigi Becali a regretat că l-a dat afară: „Bă, tată, ai dreptate!"
Singurul jucător de la FCSB pe care Gigi Becali a regretat că l-a dat afară: „Bă, tată, ai dreptate!"
Dovada că Simona Halep va reveni în circuit după suspendarea pentru dopaj
Dovada că Simona Halep va reveni în circuit după suspendarea pentru dopaj
Puștoaica tocilară din Modern Family s-a transformat într-o femeie atrăgătoare, care debordează de senzualitate
Puștoaica tocilară din Modern Family s-a transformat într-o femeie atrăgătoare, care debordează de senzualitate
Iubita lui Liviu Vârciu arată perfect în costum de baie, după două nașteri. Anda Călin și-a expus corpul de model în Maldive
Iubita lui Liviu Vârciu arată perfect în costum de baie, după două nașteri. Anda Călin și-a expus corpul de model în Maldive
Obligatoriu în toată România din martie: noi amenzi pentru șoferii români de unde nu te aștepți, s-a schimbat legea
Obligatoriu în toată România din martie: noi amenzi pentru șoferii români de unde nu te aștepți, s-a schimbat legea
Stenogramele care îl demască pe Pițurcă! Care e câștigul uriaș destinat fostului selecționer în afacerea cu măști
Stenogramele care îl demască pe Pițurcă! Care e câștigul uriaș destinat fostului selecționer în afacerea cu măști
Surprize de proporții în echipa ideală a optimilor. Lipsesc Kane și Neymar
collage KANE NEYMAR
FIFA i-a luat golul lui Pogba din partida de debut a Franţei la CM 2018
France v Australia
Plasa uneia dintre porţile semifinalei Germania - Brazilia (7-1) va fi vândută în scop caritabil
Brazilia Germania CM 2014 poarta

Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta sectiune. Poti actualiza setarile modulelor coookie direct din browser sau de aici – e nevoie sa accepti cookie-urile social media

ProFm
Iubita lui Liviu Vârciu arată perfect în costum de baie, după două nașteri. Anda Călin și-a expus corpul de model în Maldive
Iubita lui Liviu Vârciu arată perfect în costum de baie, după două nașteri. Anda Călin și-a expus corpul de model în Maldive
Digi World
Google a blocat 12 aplicații Android, ce au fost descărcate de milioane de ori. Utilizatorii, îndemnați să le șteargă din telefoane
Google a blocat 12 aplicații Android, ce au fost descărcate de milioane de ori. Utilizatorii, îndemnați să le șteargă din telefoane
Digi Animal World
Dovada că iubirea există și în rândul animalelor. Cum au fost surprinși niște pui de leu în habitatul lor natural
Dovada că iubirea există și în rândul animalelor. Cum au fost surprinși niște pui de leu în habitatul lor natural
Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Modific setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. digisport.ro Vezi politica de confidenţialitate
cmp_level, prv_level, m2digisportro, cookie_poll_id_XXX
Studiu de Audienţă și Trafic Internet (prin CXENSE) brat.ro
cX_S, cX_P, cX_T
Google IDE google.com Vezi politica de confidenţialitate
IDE
Vă rugăm să alegeţi care dintre fişierele cookie de mai jos doriţi să fie utilizate în ce vă priveşte.
Aceste module cookie ne permit să analizăm modul de folosire a paginii web, putând astfel să ne adaptăm necesității userului prin îmbunătățirea permanentă a website-ului nostru.
- Analiza traficului pe site: câţi vizitatori, din ce arie geografică, de pe ce terminal, cu ce browser, etc, ne vizitează - A/B testing pentru optimizarea layoutului site-ului - Analiza perioadei de timp petrecute de fiecare vizitator pe paginile noastre web - Solicitarea de feedback despre anumite părţi ale site-ului
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
Google Analytics google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_<property-id>, __utma, __utm, __utmb, __utmc, __utmz, __utmv
Aceste module cookie vă permit să vă conectaţi la reţelele de socializare preferate și să interacţionaţi cu alţi utilizatori.
- Interacţiuni social media (like & share) - Posibilitatea de a te loga în cont folosind o platformă terţă (Facebook, Google, etc) - Rularea conţinutului din platforme terţe (youtube, soundcloud, etc)
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
Facebook facebook.com Vezi politica de confidenţialitate
a11y, act, csm, P, presence, s, x-referer, xs, dpr, datr, fr, c_user
Youtube youtube.com Vezi politica de confidenţialitate
GED_PLAYLIST_ACTIVITY,APISID, GEUP, HSID, LOGIN_INFO, NID, PREF, SAPISID, SID, SSID, SIDCC, T9S2P.resume, VISITOR_INFO1_LIVE, YSC, dkv, s_gl, wide
Twitter twitter.com Vezi politica de confidenţialitate
_twitter_sess, auth_token, lang, twid, eu_cn, personalization_id, syndication_guest_id, tfw_exp
Disqus disqus.com Vezi politica de confidenţialitate
mp_17b27902cd9da8972af8a3c43850fa5f_mixpanel, Disqusauth, sessionid,_utmb, disqus_unique, testCookie
Aceste module cookie sunt folosite de noi și alte entităţi pentru a vă oferi publicitate relevantă intereselor dumneavoastră, atât în cadrul site-ului nostru, cât și în afara acestuia.
- Oferirea de publicitate în site adaptată concluziilor pe care le tragem despre tine în funcţie de istoricul navigării tale în site și, în unele cazuri, în funcţie de profilul pe care îl creăm despre tine. Facem acest lucru pentru a menţine site-ul profitabil, în așa fel încât să nu percepem o taxă de accesare a site-ului de la cei care îl vizitează. - Chiar dacă astfel de module cookie nu sunt utilizate, te rugăm să reţii că ţi se vor afişa reclame pe site-ul nostru, dar acestea nu vor fi adaptate intereselor tale. Aceste reclame pot să fie adaptate în funcţie de conţinutul paginii.
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
Google DFP google.com Vezi politica de confidenţialitate
__gads, id, NID, SID, ANID, IDE, DSID, FLC, AID, TAID, exchange_uid, uid, _ssum, test_cookie, 1P_JAR, APISID, evid_0046, evid_0046-synced
CXENSE cxense.com Vezi politica de confidenţialitate
gcks, gckp, _cX_segmentInfo, cx_profile_timeout, cx_profile_data
Trimite
Vezi politica de confidenţialitate