peru

Video Brazilia părăseşte Copa America încă din faza grupelor, după un gol marcat cu mâna!

Declarație jenantă a celui care a înscris cu mâna în poarta Braziliei: "De ce aşa o mare controversă?"

dunga

Breaking News Dunga, demis de la cârma Braziliei! Ce super antrenor vine în locul lui

raul peru

13.06.2016, 09:39

VIDEO Brazilia - Peru 0-1. Cotată drept una din principalele favorite la câștigare ediției centenare a Copei America, Selecao s-a văzut eliminată din faza grupelor după un gol marcat cu mâna de peruani. Deși reluările au arătat că Raul Ruidiaz a comis henț, jucătorul peruan a declarat, surprinzător, că nu a atins mingea cu mâna.

Peru a înscris unicul gol al întâlnirii în minutul 75, prin Raul Ruidiaz, însă brazilienii au contestat vehement această reuşită, acuzând faptul că atacantul peruan a marcat cu mâna. Arbitrul de centru, asaltat de jucătorii Selecao, a validat în final golul, după ce s-a consultat cu asistenţii săi precum şi cu cel de-al patrulea oficial mai mult de cinci minute.

"A fost o mișcare foarte rapidă. Mingea m-a lovit în coapsă, nu înțeleg de ce a fost o așa mare controversă" a declarat autorul golului care a trimis naționala lui Dunga acasă.

Brazilienii s-au declarat extrem de nemulțumiți la finalul partidei și cel mai vocal a fost selecționerul Carlos Dunga. "Cu toată tehnologia existentă acolo, camerele de luat vederi, mă întreb cum s-a putut cominte o greșeală atât de mare. Nu pot să înțeleg de ce a durat atât ca să ia o decizie. Nu știu cu cine s-au consultat, dar ar fi trebuit să se consulte între ei. E ciudat și e normal ca fanii să fie supărați. Brazilia nu a fost eliminată niciodată de un gol marcat atât de clar cu mâna" a declarat Dunga.

VIDEO CU GOLUL

copa america

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Cristiano vs Messi și la Copa America? Echipele din Europa ar putea fi invitate la turneul din 2019