jara chil

Chile a făcut apel la pedeapsa lui Gonzalo Jara și fundașului i s-a redus suspendarea

VIDEO Chile s-a calificat în finala Copa America după unul dintre cele mai frumoase goluri ale ediției

vargas

VIDEO Eduardo Vargas, noul golgheter al Copei America. A egalat o performanţă care îi aparține lui Zamorano

bucurie Vargas

30.06.2015, 08:47

VIDEO Chile - Peru 2-1. Chile a trecut la limită de Peru și este prima finalistă de la Copa America 2015.

Eduardo Vargas a fost omul decisiv al chilienilor, prin dubla reușită în poarta lui Quiroz. În minutul 64, atacantul în vârstă de 25 de ani a înscris pentru 2-1, după ce marcase și pe finalul primei reprize. El a adus astfel victoria gazdelor, însă a și izbutit unul dintre cele mai frumoase goluri ale competiției.

Vargas a avut un culoar favorabil și a prins un șut de zile mari din afara careului, iar execuția puternică și plasată nu i-a lăsat nicio șansă portarului advers.

VIDEO GOLUL SUPERB ÎNSCRIS DE VARGAS

Chilianul împrumutat de Napoli la Queens Park Rangers în sezonul trecut și care a mai trecut și pe la Valencia, a reușit al patrulea său gol la Copa America, după ce a mai punctat cu Mexic (3-3) și Ecuador (2-0).