Tottenham Hotspur v Chelsea - Carabao Cup Fourth Round
Video Calificare dramatică pentru Jose Mourinho! Tottenham elimină pe Chelsea la penalty-uri și e în sferturile Cupei Ligii
rashford
Video Spectacol total în Cupa Ligii Angliei! Cine concurează pentru cel mai frumos gol al anului
lucescu
Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
Play-out

VIDEO Voduț a fost eliminat pentru simulare, dar Voluntari trebuia să primească un penalty! Fază controversată

10.09.2015, 18:57

VIDEO FC Voluntari - Astra 0-2. Giurgiuvenii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii României, după un meci jucat în "Ștefan cel Mare", în care nou-promovata din Voluntari a ratat ocazii imense de gol, două dintre ele semnate de atacantul Mihai Voduț (21 de ani).

captura vadut
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Autor al unui gol în acest sezon, Voduț a fost cel mai ghinionist fotbalist de pe teren. Totul a pornit de la cartonașul galben primit în minutul 14. De acolo, Voduț a mai ratat două șanse de gol, fiind faultat apoi în careu pe final de meci, la scorul de 0-1.

Arbitrul a considerat însă că jucătorul lui Flavius Stoican a simulat, arătându-i astfel cel de-al doilea cartonaș galben! Voduț a fost primul jucător avertizat de centralul Rădulescu. Jucătorul gazdelor a văzut cartonașul galben după un fault asupra lui Enache (14). În minutul 16 a fost o oportunitate bună de a marca pentru gazde.

Iorga a trimis o centrare în careul giurgiuvean, balonul a ajuns la Voduț, însă reluarea din prima a acestuia a trecut peste poarta lui Gavrilaș. Totuși, Voduț putea fi eliminat până la pauză! El a trimis balonul în plasă, dar înainte ca acesta să intre în poartă, iar arbitrul George Rădulescu a fluierat fault în atac la atacantul ilfovenilor (43).

În minutul 52, Iorga l-a depășit pe Oros, după care a centrat în careu, de unde Voduț a reluat cu capul, dar peste transversală.

Apoi, în minutul 68, Voduț, excelent lansat în careu de Rus, a preluat pe piept în spatele lui Oros, după care a trimis pe jos, dar Gavrilaș a respins incredibil peste tranversală.

Faza decisivă a partidei a avut loc în minutul 69. Același Voduț a căzut în careu, la o fază confuză, după un duel cu Ricardo Alves, dar arbitrul George Rădulescu a dictat simulare și i-a arătat al doilea "galben" atacantului, care a fost trimis astfel la cabine.

Reluările par să indice însă faptul că Mihai Voduț a fost faultat de Ricardo Alves, într-un moment în care scorul putea deveni 1-1. În cele din urmă, Astra a câștigat cu 2-0, golul doi fiind marcat pe final de meci, de Alibec.

Antrenorul Flavius Stoican, de la FC Voluntari, a comentat pe un ton iritat la finalul meciului: "Am pierdut un meci pe care nu trebuia să-l pierdem. E un rezultat nedrept în seara aceasta. Sunt momente când dominăm echipele adverse, chiar dacă un nume, dar nu reușim să terminăm învingători. Până la urmă o să spargem și acest ghinion. Trebuie să ținem capul sus, pentru că jocul ne îndreptățește să sperăm. Public mi-este greu să comentez arbitrajul, dar trăiesc la intensitate maximă și văd greșelile!"

400.000 de euro este cota de piață a lui Voduț

4 meciuria jucat Voduț în Liga 1 pentru FC Voluntari, reușind un gol

Sondaj inchis

Etichete: cupa ligii , voluntari - astra , vodut , vodut voluntari , voluntari astra cupa ligii

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
lucescu

Oficial "Cutremur" la echipa unui jucător român! A ajuns pe -1 după depunctare și a retrogradat după 35 de ani
Netherlands: Fortuna Sittard vs Vitesse
Manchester City, pregătită să ia o decizie radicală în cazul lui Pep Guardiola
UEFA Champions League Manchester City v F.C. Copenhagen
Live Video&Text Hermannstadt - Botoșani 0-0, ACUM, la DGS1. Sibienii evoluează în 10 oameni
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Ionel Ganea îl mitraliază pe Adrian Mititelu, înainte de FCU Craiova - Dinamo! Atac tare: „Vrea să îl copieze pe Becali”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
FCU Craiova-Dinamo joc de totul sau nimic. Se joacă retrogradarea în liga secundă!
Video Liverpool vorbește japoneza! Taki Minamino a semnat succesul ”cormoranilor” în Cupa Ligii Angliei