balaj porumboiu

Exclusiv Şi Porumboiu îi dă dreptate lui Balaj: "Roşu la Bourceanu, nu a fost penalty la Momcilovic"

Video Bud a calificat-o pe CFR în finala Cupei şi visează la trofeu: "Vrem să salvăm sezonul"

cfr cluj cupa romaniei

Video Jucătorii CFR-ului au primit un salariu în avans: "Mi-am adus aminte de vremurile bune"

bud reactii

21.04.2016, 23:20
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Cristi Bud a fost eroul celor de la CFR Cluj, în returul semifinalei de Cupa României cu ASA Tg. Mureş. Atacantul formaţiei din Gruia a marcat o dublă, iar fosta campioană s-a impus cu 2-0, calificându-se în ultimul act pentru a cincea oară în ultimele nouă sezoane.

A fost al doilea meci la rând în care Bud a înscris două goluri, după cel cu FC Botoşani, câştigat cu 6-0, în play-out.

"Mă bucur foarte mult că am câştigat această semifinală şi mă bucur că am înscris. Sper să fiu sănătos şi să continui la fel", a declarat fotbalistul de 30 de ani, la finalul întâlnirii.

Clujenii au cucerit de trei ori trofeul, între 2008 şi 2010, însă au pierdut ultima finală pe care au jucat-o, în 2013. La unul dintre succese, cel din 2010, a participat şi Cristi Bud, care speră să reediteze acea performanţă.

Adversara din finala de pe 10 mai este Dinamo, care a eliminat-o pe Steaua, după două rezultate de egalitate.

"Da, am câştigat cu Vaslui, la 11 metri. O să fie un meci foarte greu, dar vrem să câştigăm Cupa, ca să salvăm sezonul. E important să câştigam Cupa şi să mai aducem un trofeu clubului", a conchis Cristi Bud.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde

Capture

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Live Video&Text Astra - Dinamo, ora 19:45, Digi Sport 1. Lupta cea mare pentru un loc de play-off se dă la Giurgiu