Rapid, victorie clară în amical! Giuleștenii au făcut spectacol
Logo Steaua București / Foto: Facebook@CSASTEAUA
Anunțul făcut de CSA Steaua despre obținerea dreptului de promovare
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Trei milioane de lire sterline pentru Philip Otele!
LIVE Fotbal Club

CS Mioveni - Steaua 1-1 ( 5-4 d.l.d). Roș-albaștrii sunt în criză, după eliminarea din Cupă

14.12.2016, 19:06

CS Mioveni a reușit surpriza optimilor Cupei Romaniei. Argeșenii au eliminat Steaua, după executarea loviturilor de departajare. A fost 0-0 în primele 90 de minute, 1-1 în prelungiri, iar la "loteria penalty-urilor" s-au impus argeșenii.

bucurie mioveni-1
  • Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Marcator la Villarreal, Achim a semnat singura ocazie a roș-albaştrilor din prima repriză. Gazdele au avut două şanse uriaşe, prin Năstăsie și Staicu. Niţă a intervenit de fiecare dată salvator. Pintilii i-a dat primele bătăi de cap lui Octavian Popescu abia în minutul 72. Boldrin îi putea aduce Stelei victoria, dar bara s-a opus șutului brazilianului.

În prelungiri, Mioveniul a dat lovitura - Nilă a scăpat din marcajul lui Toşca, l-a depășit în viteză şi nu i-a mai dat nicio şansă lui Niţă. Cu 6 minute înainte de final, Achim a reuşit să înscrie şi a trimis meciul la loteria loviturilor de departajare. Jucătorii lui Alexandru Pelici au terminat în inferioritate, după ce Gălan a văzut direct cartonaşul roşu.

Boldrin şi Năstăsie au ratat primele două lovituri de la punctul cu var. Nici William De Amorim nu a fost mai inspirat, iar Boboc a adus victoria Mioveniului, cu 5-4.

Jucătorii argeşeni au repetat performanţa din urmă cu două ediţii: s-au calificat în sferturi.

LIVE TEXT

Penalty Mioveni: Execută Boboc și înscrie, iar CS Mioveni elimină Steaua.

Penalty Steaua: Execută De Amorim și ratează. Miljocașul roș-albaștrilor trimite peste poartă.

Penalty Mioveni: Execută Gugu și înscrie.

Penalty Steaua: Execută Moke și înscrie.

Penalty Mioveni: Execută Nilă și înscrie.

Penalty Steaua: Execută Ov. Popescu și înscrie.

Penalty Mioveni: Execută Eduard Stoica și marchează.

Penalty Steaua: Execută Pintilii și marchează.

Penalty Mioveni: Execută Ayza și înscrie.

Penalty Steaua: Execută Achim și înscrie.

Penalty Mioveni: Execută Năstăsie și ratează. Niță reușește să prindă șutul mijlocașului.

Penalty Steaua: Execută Boldrin și ratează. Brazilianul trimite peste poartă.

INFO: Începe executarea loviturilor de departajare. Steliștii vor executa primii.

Min. 120+2: Se termină și cea de-a doua repriză de prelungiri! Meciul se va decide la penalty-uri.

Min. 119:   Ovidiu Popescu vede și el cartonașul galben.

Min. 117:    Gălan vede cartonașul roșu pentru un fault din spate la Achim.

Min. 115:   I. Stoica vede cartonașul galben pentru proteste.

Min. 114: Gooooollll Steaua!!! Gooooolllll Achim!!! Ovidiu Popescu centrează bine în careu, Pintilii recentrează pentru Achim, care-l driblează pe I. Stoica și înscrie cu un șut de la marginea careului de 6 metri.

Min. 107: Ultima schimbare la Steaua! Iese Enache și intră Jakolis.

Min. 106: A început repriza a doua de prelungiri! CS Mioveni a avut lovitura de start.

Min. 105: Se termină prima repriză de prelungiri! Gazdele conduc cu 1-0.

Min. 104: Ocazie uriașă pentru Steaua! Momcilovic este găsit bine în careu, însă mingea trimisă de el este respinsă de Popescu.

Min. 96:    Nilă vede cartonașul galben pentru că și-a scos tricoul.

Min. 95: Gooooollll Mioveni!!! Goooollll Nilă!!! Atacantul este lansat excelent spre poarta Stelei, îl depășește în viteză pe Toșca, scapă singur cu Niță și-l învinge pe acesta cu un șut din interiorul careului de 16 metri.

Min. 91: A început prima repriză de prelungiri! Steaua a avut lovitura de start.

Min. 90+5: Se termină repriza a doua la Mioveni. Vom avea prelungiri.

Min. 86:  Bară pentru Steaua! Boldrin execută excelent o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, mingea trimisă de el lovește însă transversala.

Min. 81: Ultima schimbare la Mioveni. Iese Biceanu și intră Gălan.

Min. 72: Ocazie mare pentru Steaua! Momcilovic îl găsește bine în careu pe Pintilii, acesta reia spectaculos din preajma punctului de la 11 metri, însă Popescu este atent și respinge.

Min. 64: A doua schimbare și la Mioveni! A ieșit Staicu și a intrat Nilă.

Min. 62: O nouă schimbare la Steaua! Iese Tudorie și intră Bourceanu.

Min. 58:     Pintilii vede cartonașul galben pentru un fault făcut la mijlocul terenului.

Min. 55: Ocazie mare pentru Mioveni! Staicu pătrunde în careu, îi driblează pe Moke și pe Momcilovic, trimite spre poartă, însă Niță are o intervenție excelentă. Portarul Stelei respinge cu piciorul în corner.

Min. 54: Schimbare la Mioveni! Iese Popa și intră Rădescu.

Min. 53:     Staicu vede și el cartonașul galben.

Min. 53:   Cartonaș galben văzut de Moke pentru un fault la Staicu.

Min: 48: Cei de la Mioveni cer penalty la o fază în care Momcilovic respinge o minge care este reținută de Niță. Centralul lasă însă jocul să continue.

Min. 46: A început repriza a doua. CS Mioveni a avut lovitura de start.

Min. 46: Schimbare la Steaua! A ieșit Adi Popa și a intrat Boldrin.

Min. 45: Pauză la Mioveni. Cele două echipe se află la egalitate.

Min. 38:  Ocazie mare a celor de la Mioveni. Năstăsie pătrunde în careu, îl driblează ușor pe Moke, însă Niță este la post și respinge în corner.

Min. 35: Steliștii cer penalty la o pătrundere în careu a lui Pintilii, centralul întâlnirii lasă însă jocul să continue.

INFO: La meci asistă aproximativ 5.000 de spectatori.

Min. 18: Fază frumoasă a steliștilor. Achim pătrunde în careul gazdelor, însă este blocat în momentul șutului de către I. Stoica.

Min. 8: Prima acțiune mai închegata a Stelei. Enache centrează bine de pe partea dreaptă, însă Tudorie nu ajunge la minge, aceasta fiind respinsă de Stoica.

Min. 5: Steaua domină acest început de meci, jucătorii lui Laurențiu Reghecampf nu și-au creat însă ocazii de gol.

Min. 1: A început meciul. Steaua a avut lovitura de start.

UPDATE 19:00: Echipele de start

Steaua (4-2-3-1): Niță - Enache, Moke, Toșca, Momcilovic - Ov. Popescu, Pintilii - Adi Popa, Achim, De Amorim - Tudorie

Rezervele: Stăncioiu, Simion, Jakolis, Aganovic, Enceanu, Boldrin, Bourceanu

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

CS Mioveni (4-2-3-1): Popescu - Tomozei, Gugu, I. Stoica, E. Stoica - Boboc, Biceanu - Popa, Ayza, Năstăsie - Staicu

Rezerve: Croitoru, Tirică, Vișa, Gălan, Rădescu, Vintilă, Nilă

Antrenor: Alexandru Pelici.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: steaua , cs mioveni , laurentiu reghecampf , cupa romaniei , live text mioveni-steaua

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
Ianis Hagi, răspuns tranșant pentru Edi Iordănescu după golul înscris în România - Columbia 2-3
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14

Exclusiv Decizia luată de Victor Angelescu, după ce Dan Șucu a anunțat că merge cu galeria la Craiova
sucu
Tottenham a aflat cât trebuie să plătească pentru fundașul ”mai bun decât” Radu Drăgușin
LONDON, ENGLAND - MARCH 16: Radu Dragusin of Tottenham Hotspur during the Premier League match between Fulham FC and Tot
Exclusiv ”Cazul Ianis” continuă: cum ar fi reacționat Edi Iordănescu, după ce a fost ”înțepat” de Gică Hagi
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Foto Suporterii, revoltați! Cum a numit-o FRF pe CSA Steaua pe site-ul oficial
steaua
"Am avut metastaze la plămâni și la coloană". Teodora, fiica lui Mihai Stoica, despre dificila perioadă când a luptat cu cancerul
Accidentare la FCSB! Titularul ”s-a rupt" și ar putea rata tot sezonul!
Surpriză uriașă: Dinamo a renunțat la varianta Târgoviște! Unde vor evolua „câinii” până la finalul play-out-ului
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro
Ungaria introduce vinieta de o zi. Cât costă și de ce nu merită să o cumperi?
Simona Halep, veste total neașteptată. Ce i se pregătește fostului lider mondial
"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale