florin maxim
Video Florin Maxim, discurs de mare campion după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)
Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1. Minunea continuă! Hunedorenii s-au calificat în finala Cupei României
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”

CS U Craiova - FC Voluntari 0-1. Un gol din penalty îi aduce pe ilfoveni la un pas de finala Cupei

27.04.2017, 19:47

FC Voluntari este aproape de prima finală a Cupei României din istoria sa, după 1-0 la Drobeta Turnu Severin cu CS U Craiova. Laurenţiu Marinescu a adus victoria pentru echipa pregătită de Claudiu Niculescu, cu un gol marcat din penalty, în minutul 89.

BUC VOL 1
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Greşeala din minutul 5 a lui Spahija era să-i coste pe oaspeţi, dar Măzărache n-a reuşit să deschidă scorul. Ilfovenii au răspuns prin Marinescu. Mijlocaşul de 32 de ani a trimis periculos din corner, însă fostul portar al lui FC Voluntari, Calancea, nu a putut fi păcălit.

A fost 0 la 0 la pauză, iar jocul echilibrat a continuat şi în repriza a doua. Pe final, Popadiuc putea da lovitura pentru oaspeţi, dar Calancea a avut un reflex excelent.

În minutul 88, Deac a pătruns în viteză în careu şi a fost faultat de Bancu, iar Marinescu a transformat cu siguranţă.

Voduţ putea dubla avantajul în prelungiri, dar nu a reuşit, iar CS U Craiova - FC Voluntari s-a încheiat 0-1.

Returul de pe terenul lui FC Voluntari va avea loc pe 17 mai, ÎN DIRECT la Digi Sport.

LIVE TEXT

Min. 90+3 - FINAL DE MECI! FC Voluntari a câştigat cu 1-0 la Severin, în turul semifinalei de Cupa României cu CS U Craiova, şi are prima şansă la calificarea în ultimul act

Min. 89 - GOOOOOL, 1-0 Voluntari! Lucian Marinescu a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă şi a deschi scorul.

Min. 88 -      Penalty Voluntari! Bancu l-a faultat în careu pe Deac şi a primit şi cartonaşul galben.

Min. 83 -      La scrut timp după ce a intrat pe teren, Deac a primit cartonaşul galben, pentru o intervenţie la marginea careului. Lovitură liberă periculoasă pentru olteni.

Min. 82 - Ultima schimbare la ilfoveni. Popadiuc a fost înlocuit de Deac.

Min. 80 - Ocazie FC Voluntari! Popadiuc a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat cu un şut frumos, cu piciorul stâng. Calancea a avut, însă, un reflex foarte bun şi a respins mingea care se îndrepta spre vinclu.

Min. 76 - Ultima schimbare la gazde. Birzan a intrat în locul lui Gustavo.

Min. 71 -      Creşte numărul cartonaşelor galbene. Acsinte a fost şi el avertizat.

Min. 69 -      Abia intrat pe teren, Voduţ a primit cartonaşul galben.

Min. 67 - O nouă modificare la FC Voluntari. Voduţ a intrat în locul lui Bălan.

Min. 63 - Schimbare la oaspeţi. Cernat, accidentat, i-a lăsat locul lui Tăbăcariu.

Min. 62 -      Cartonaş galben primit de Jazvic.

Min. 46 - Două schimbări făcute de Mulţescu la pauză. Dumitraş şi Fajic au intrat pe teren, iar Kelic şi Măzărache au rămas la vestiare.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+1 - PAUZĂ! CS U Craiova şi FC Voluntari sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză care a stat sub semnul echilibrului

Min. 41 - Ocazie FC Voluntari! Marinescu a executat periculos o lovitură de colţ, direct pe poartă, dar Calancea nu a fost surprins şi a respins mingea care se îndrepta spre plasă. La aceeaşi fază, Dimitrova s-a lovit de bară şi a rămas câteva secunde întins pe gazon. Din fericire, nu a fost vorba despre ceva grav, iar bulgarul a putut continua jocul.

#Prima jumătate de oră a partidei de la Severin a stat sub semnul echilibrului, chiar dacă oltenii au avut în început mai bun, în care au încercat să-şi împingă adversarii cât mai aproape de propriul careu. Ocaziile importante lipsesc deocamdată

Min. 5 - Ocazie CS U! Gazdele au prima şansă de gol a meciului. Spahija a întors greşit o minge către Balauru, dar Măzărache nu a putut trimite suficient de puternic pentru ca mingea să intre în poartă. Acelaşi Spahija şi-a reparat  eroarea şi a respins.

Min. 1 - A început meciul. Lovitura de start a aparţinut ilfovenilor

ECHIPELE DE START

CS U Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag - Bancu, Screciu, Gustavo - Andrei Ivan, Jazvic - Măzărache

Rezerve: Mingote - Dumitraş, Birzan, Robert Petre, Alin Manea, A. Popescu, Fajic

Antrenor: G. Mulţescu

FC Voluntari: Balauru - V. Maftei, Cazan, Spahija, Acsinte - Marinescu, C. Lazăr - Căpăţână, Cernat, Popadiuc - A. Bălan

Rezerve: Bornescu - Balaur, Filipov, Tăbăcariu, G. Deac, Ivanovici, Voduţ

Antrenor: C. Niculescu

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: dinamo , cupa romaniei , mateiu , baluta , csu craiova , csu craiova dinamo , ivan

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

Total bizar: iubita l-a pus să semneze un contract: ”Era foarte supărată!” Ce e obligat să facă și lucrurile interzise
gabriely
Discursul lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a fost eliminată din sferturile Confernce League: ”Un moment incredibil”
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the Uefa Conference League Quarter final ro
Șut are șansa de a deveni campion cu FCSB, dar când era mic ținea cu altă echipă. ”Recunosc”
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Exclusiv Dinamo e pe loc de baraj, iar Ioan Andone a transmis un mesaj clar: ”Te uiți cine e acolo acum?”