cupa romaniei trofeu logo
Corvinul și Oțelul au dat lovitura, după ce s-au calificat în finala Cupei României
”Eu n-am mai văzut”. Alex Chipciu a fost lăsat fără cuvinte de ce s-a întâmplat după Oțelul - ”U” Cluj 2-1
Screenshot 2024-04-18 at 20.00.17
Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV
SSU Poli Timişoara SSU Poli Timişoara
1 - 2
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Jo 11.02.2021 17:45

Cupa României | ASU Poli Timișoara - Astra 1-2. Giurgiuvenii au fost conduși, dar au rezolvat calificarea pe final

11.02.2021, 19:30

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Astra și-a respectat blazonul și s-a impus pe Stadionul ”Dan Păltinișanu”, dar cu emoții. Giurgiuvenii s-au impus pe final, cu 2-1, asta după ce ASU Poli a condus.

Trupa lui Dan Alexa a sperat la o surpriză, mai ales că sunt deja patru echipe din Liga 2 calificate. Golul lui Coadă, după o mare eroare a lui Lazar a ridicat cota de emoții pe Bega.

În repriza a doua, fosta campioană a Ligii 1 a reglat însă conturile în favoarea ei. Balaure, foarte bun de când a intrat la pauză, a egalat și a inițiat și alte acțiuni de atac. Într-un final a marcat și Montini, după un carambol în careul timișorenilor, și calificarea s-a decis!

VIDEO cu rezumatul partidei ASU Poli Timișoara - Astra 1-2

• 90+4 fr2 fr2

FINAL! ASU Poli Timișoara - ASTRA 1-2. Giurgiuvenii s-au calificat în sferturile Cupei

• 82 g g

GOOOL ASTRA: 1-2, Montini! Italianul, oportunist, a marcat din doi metri, după o fază prelungită

• 59 g g

GOOOL ASTRA: 1-1, Balaure! Fotbalistul, lansat chiar la Timișoara, intrat la pauză a reușit să marcheze cu o lovitură de cap, din interiorul careului, după o centrare a lui David Bruno

• 58 s s

Schimbare Astra! A ieșit Krpic, a intrat Wuthrich

• 50 oc oc

OCAZIE ASU! Ivanovici a ratat incredibil. A profitat de o bâlbăială a fundașilor giurgiuvenilor, l-a dribat pe Lazar, dar a intrat în unghi, astfel că lobul său a fost reținut de portar, care s-a repliat rapid.