dorinel-alonso
Dorinel Munteanu s-a comparat cu Xabi Alonso, după calificarea în finala Cupei României
FOTBAL:FCSB-FC VOLUNTARI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (6.03.2022)
”Avem cel mai mic buget din SuperLiga”. N-a mai răbdat și a spus totul în direct
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
0 - 1
Mi 31.10.2018 21:45

Gaz Metan - CFR Cluj 0-1. Golul superb al lui Țucudean califică echipa din Gruia în sferturile Cupei României

31.10.2018, 23:30

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

CFR Cluj este a 6-a echipă calificată în sferturile de finală din Cupa României. CFR Cluj s-a impus la limită, 1-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș. Unicul gol al campioanei a fost marcat de George Țucudean.

Golul lui George Ţucudean a calificat-o pe CFR Cluj în sferturile Cupei României, dar adevăratul erou a fost Camora. Căpitanul campioanei a scos de două ori de pe linia porţii, pe terenul Gazului.

Golgheterul campioanei CFR, Ţucudean, a irosit prima şansă a derby-ului din optimile Cupei României, de la Mediaş. Tot el a deschis scorul după pauză, din centrarea lui Deac.

Patru minute mai târziu, Fortes a trecut puţin pe lângă egalare. Apoi, căpitanul Camora a reuşit o performanţă rară. De două ori şi-a salvat colegii după ce a scos de pe linia porţii.

S-a terminat 1-0 pentru CFR Cluj, care este în sferturile Cupei din nou, după doi ani. Lider în Liga I, CFR începe returul sezonului regulat la Botoşani, în direct la Digi Sport, sâmbătă, la ora 21:00.

VIDEO CU REZUMATUL

• 90+4 cr cr

Fofana vede cartonașul roșu după finalul jocului, după o dispută cu arbitrul Marius Avram

• 90+3 fr2

Final de meci la Mediaș. CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Unicul gol al meciului a fost marcat de George Țucudean

• 90+2 s s

Ultima schimbare la CFR. Petrila intră în locul lui Deac

• 89 fm fm

Chamed trage peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri distanță de poarta lui Jesus Fernandez

• 87 s s

Schimbare la CFR. Iese Țucudean, autorul unicului gol de până acum și intră Tambe

• 85 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Camora scoate pentru a doua oară de pe linia porții. Mingea centrată din corner și deviată de Fortes a fost respinsă de fundașul stânga al ardelenilor

• 80 cg cg

Bușu vede cartonașul galben pentru un faul la mijlocul terenului

• 77 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Camora scoate de pe lina porții o minge trimisă cu capul de către Fofana, după o centrare venită din corner

• 68 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Fortes scapă singur în flancul stâng al ofensivei gazdelor, intră în careu și trage la colțul lung, dar mingea trece puțin pe lângă poarta lui Jesus Fernandez

• 64 g g

GOOOOL CFR CLUJ! GOOOL ȚUCUDEAN! Ardelenii deschid scorul la o fază fixă. Deac a centrat pe jos, în forță, iar Țucudean a reluat din prima, fără speranțe pentru portarul gazdelor

• 57 fm fm

Bușu pasează pentru Iulian Cristea, care rămâne singur cu portarul CFR-ului și șutează puternic. Jesus Fernandez este atent și respinge, dar de la margine se ridică steagul. Reluările au arătat însă că jucătorul gazdelor nu era în ofsaid

• 35 oc oc

Chamed trage bine din lovitură liberă, dar mingea se duce pe centrul porții și e reținută de Jesus Fernandez

• 33 cr cr

Răzvan Pleșca, portarul de rezervă al Gazului vede cartonașul roșu pentru proteste