Football Federation press conference, Bucharest, Romania - 26 Apr 2023
Răzvan Burleanu a scos în față cifrele, după ce formatul Cupei României a fost criticat
faza-comica-chindia
Video Exclusiv Faza anului în Cupa României! ”A vrut să se prefacă mort?” / ”N-am mai văzut așa ceva”. Ilie Dumitrescu a rămas ”mască”
giovanni becali 9
Giovanni Becali l-a convins și semnează contractul!
LIVE Stirile Digi Sport
Turris-Oltul T. Măgurele Turris-Oltul T. Măgurele
1 - 4
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Ma 30.10.2018 19:00

Turris - U Craiova 1-4, în "optimile" Cupei României. Oltenii au întors scorul în repriza secundă

30.10.2018, 20:54

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

U Craiova a rezolvat în repriza secundă partida cu Turris Turnu Măgurele, din optimile Cupei României. Oltenii au fost conduşi la pauză de echipa din liga a treia, însă au învins în final cu 4-1.

U Craiova a trăit periculos meciul din optimile Cupei României, de pe terenul lui Turris. Fotescu a înscris în minutul 33, după ce a speculat neatenţia fundaşilor olteni, iar echipa din liga a treia a condus cu 1-0 la pauză.

Devis Mangia a forţat şi a început repriza secundă cu Koljic şi Mateiu. Deţinătoarea trofeului a întors scorul în două minute, ajutată şi de apărarea visătoare a lui Turris. Donkor şi Bancu au fost marcatorii. Ultimul jucător introdus pe teren de Mangia, Burlacu, a majorat diferenţa, iar scorul final, 4-1 pentru craioveni, a fost stabilit de Cicâldău, în minutul 88.

Craiova începe returul sezonului regulat pe terenul Politehnicii Iaşi, în direct la Digi Sport 1, vineri, de la ora 21:00.

• 90 fr2

Final de meci. U Craiova a învins-o cu 4-1 pe Turris Turnu Măgurele şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

• 88 g g

GOOOOL U Craiova! Alexandru Cicâldău l-a învins uşor pe Poiană după ce a fost servit foarte bine de bosniacul Koljic.

• 86 s s

Schimbare la Turris. Dincă i-a luat locul lui Băjenaru.

• 80 s s

Schimbare la Turris. Teşcan a intrat în locul lui Pencea.

• 79 g g

GOOOOL U Craiova! Andrei Burlacu a majorat scorul în favoarea oltenilor după o acţiune personală excelentă, finalizată cu un şut la colţul lung.

• 75 cg cg

Andrei Burlacu a primit cartonaşul galben.

• 66 s s

Schimbare la Turris. Pahonţu a intrat în locul lui Mărioara.

• 52 g g

GOOOOL U Craiova! Nicuşor Bancu a reluat perfect, din voleu, centrarea lui Dimitrov. Oltenii au întors scorul în interval de numai trei minute.

• 49 g g

GOOOOL U Craiova! Isaac Donkor a reluat în poartă, din 2 metri, după o lovitură de colţ deviată de Tiago Ferreira.

Schimbare la U Craiova. Mateiu i-a luat locul lui Meza Colli.

Schimbare la U Craiova. Koljic a intrat în locul lui Nuno Rocha.

Pauză la Turnu Măgurele. Turris o conduce pe U Craiova după 45 de minute, scor 1-0.

• 33 g g

GOOOOL Turris! Acţiune personală superbă a lui Alexandru Fotescu, care l-a driblat şi pe portarul Laurenţiu Popescu înainte de a înscrie în poarta goală.

• 28 cg cg

Juncănaru a primit cartonaşul galben.

• 27 oc oc

Ocazie Turris! Juncănaru a fost aproape de gol, însă Laurenţiu Popescu s-a opus foarte bine şi a respins în corner.

• 15 oc oc

Ocazie U Craiova! Şutul lui Matteo Fedele a trecut puţin pe lângă poarta gazdelor.