Cupa Romaniei

Digi Sport îți relatează totul despre Cupa României și îți aduce ultimele noutăți din competiție. Fii la curent cu tragerile la sorți pentru Cupa României, află programul meciurilor și citește știri despre cele mai importante confruntări. Digi Sport îți oferă scoruri live, rezumatele meciurilor și rezulatele Cupei României, dar și reacții și interviuri cu jucătorii și antrenorii.

CFR-iştilor le-a trecut supărarea! Mureşan: "Sunt foarte mulţumit! Ne-am calificat în semifinalele Cupei şi în primăvara europeană"

iuliu muresan cu fularul

Rapid - Astra 2-3. Giurgiuvenii s-au impus în prelungiri și vor lupta cu CFR Cluj pentru un loc în finală

bucurie astra

Cornel Dinu, după CFR - Dinamo 2-1: "Piccolo omul meciului? E ceva între Hannibal și Scipio"

cornel dinu piccolo

VIDEO Marius Alexe recunoaște: "Clar este un sezon foarte ratat"

alexe

VIDEO Paszkany e încântat: "A fost sens unic, doar la poarta lui Dinamo!"

arpad paszkany

VIDEO Paulo Sergio e prudent: "Nu suntem favoriți la câștigarea Cupei"

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Știri

VIDEO Negoiță după eliminarea din Cupă: "Vrem locul trei în campionat"

Ionut Negoita

VIDEO Felice Piccolo: "Ne-a fost teamă de penalty-uri, dar eram pregătiţi!"

picolo

VIDEO Dorinel Munteanu: "Arbitrul a văzut doar culoarea vişinie! Oamenii slabi răspund astfel la presiune"

dorinel munteanuDINAMO-2

Ceahlăul – Oțelul Galaţi 0-2. Meciul a fost întrerupt o oră, din cauza ceţii dense de la Piatra Neamţ

ceahlaul.otelul.4-1

CFR Cluj își adjudecă "finala din sferturi" cu 2-1 și se califică în penultimul act al Cupei României

luchin-kapetanos cfr-dinamo 2011

VIDEO Mureșan pune Federația la zid: "Se fac jocurile pentru Petrolul!"

Dorinel: "CFR e favorită, dar mă bazez pe unitatea echipei! Ne-am pregătit şi pentru penalty-uri"

dorinel.munteanu.comferinta

Petrolul – Chiajna 2-1. Echipa lui Contra s-a calificat în semifinalele Cupei, după dubla lui Bokila

Petrolul Chiajna

Colțescu delegat la CFR - Dinamo. Paszkany: "Dacă greșește, îi voi pune pe jucători doar să stea pe teren!"

coltescu

VIDEO Cătălin Munteanu: "Cu CFR va fi un meci decisiv! Cupa e principalul nostru obiectiv!"

c.munteanu cupa

"Câinii" își joacă tot sezonul la Cluj, Ţucudean vrea să fie din nou naşul campioanei: "Îmi doresc să înscriu!"

rui pedro luchin

Oțelul, Petrolul, CFR și Astra merg mai departe! Programul semifinalelor

Cupa Romaniei Timisoreana

Sferturile de finală ale Cupei României. CFR Cluj - Dinamo, Rapid - Astra! Programul complet al meciurilor

tragere la sorti cupa romaniei

Bonetti a mutat decisiv în Cupă! Grigore - excelent la mijloc, Alexe - omul meciului

alexe bonetti

Petre Grigoraș: "Este îngrijorător că nu ne-am creat decât două ocazii"

petre grigoras mana sus

Bonetti este sincer: "Mulți nu mă vor, dar eu vreau să fac o treabă bună"

bonetti spectacol

Marius Alexe: "Nu ne-am gândit deloc la Steaua, avem timp suficient acum"

marius alexe amicale

Borcea nu se teme de derby: "Atunci când avem meciuri importante, cu echipe tari, noi facem partide bune"

cristi borcea dinamo

Viorel Tănase:  “Jocul încă nu arată cum dorim. Cupa contează, dar sper să începem să și strângem puncte”

viorel.tanase.galati

Liviu Băjenaru a dat două goluri în Cupă, dar gândul îi este tot la campionat: "Sper să ne descătușăm"

liviu bajenaru

Chiajna susţine că MM e vinovat: "A provocat non-stop! Cuvintele lui nu se regăsesc în DEX"

scandal mihai stoica concordia

Tănase şi Chipciu au scos Steaua din Cupa României, dar au fost iertaţi: "Şi Messi a ratat penalty-uri"

tanase chipciu

Pandurii Târgu Jiu – Dinamo 1-2. Echipa lui Dario Bonetti învinge și se califică în sferturile Cupei României