chiri

Steaua, fără jucător în primul "11" al naţionalei, din 2013

România U21, remiză în Țara Galilor. Brănescu "roşu" după o reacție violentă!

conte

Conte, supărat după remiza cu România: "Meritam să câştigăm, am luat goluri la singurele lor şuturi"

Branescu eliminare

17.11.2015, 22:31
  • Liga 1, etapa 25: Viitorul - Botoşani e luni, ora 20:45, pe Digi Sport 1

VIDEO România - Danemarca 0-3. La 4 zile după eșecul usturător cu Danemarca, România a remizat în Țara Galilor, scor 1-1, în preliminariile Europeanului din 2017, care se va disputa în Polonia.

Jucătorul lui Dinamo, Ionuț Nedelcearu, a deschis scorul după doar două minute, însă Wesley Burns a egalat pentru gazde, la capătul primului sfert de oră.

Tricolorii au jucat însă o repriză cu un om în minus, după un gest violent comis de Laurențiu Brănescu. Portarul României a fost eliminat în minutul 44, după ce a reacționat violent și l-a lovit pe O'Sullivan, în urma unui fault comis de jucătorul galez.

Tehnicianul Cristi Dulca l-a introdus în poartă pe stelistul Valentin Cojocaru și l-a sacrificat pe mijlocașul Viitorului, Răzvan Marin.

România este la egalitate cu Danemarca în clasamentul grupei a 5-a (10 puncte), însă nordicii au 2 meciuri în minus. Lider este Țara Galilor, cu 11 puncte acumulate.

Lupta strânsă se dă în continuare cu daneza Caroline Wozniacki, dar vine tare din urmă și Garbine...

Video Ţara Galilor U21 - România U21 0-0. Tricolorii se mențin pe primul loc, după ce au încheiat meciul în 9 oameni

wal rou

Drama unei foste mari campioane de tenis

Isăilă are probleme de lot, dar e optimist înaintea super-meciului cu Portugalia: "Nu ne plângem"